Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Sára Kubelková: Baví mě věci dávat do pořádku a z chaosu dělat systém
TeeTime
Inspirace / Osobnost týdne

Sára Kubelková: Baví mě věci dávat do pořádku a z chaosu dělat systém

datum: 26. 9. 2023 0:05 autor: Jana Nováková
Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech. Představuje komplexní systém, který specializovaní odborníci z různých oblastí neustále rozvíjejí, aby zachovali reprezentativní tvář golfových hřišť. Příběh Sáry Kubelkové, úspěšné a cílevědomé mladé ženy na pozici CEO ve společnosti TeeTime, dokazuje, že věk nemusí nutně být hlavním měřítkem pro úspěch.

Byly vaše začátky ve firmě těžké?

„Říká se, že diamanty vznikají pod největším tlakem, a tak bych asi popsala i své začátky. Člověk by čekal, že po takové době, co je firma na trhu, bude vše běžet jako po drátkách, ale právě tou dlouhou dobou vznikly technologické, digitalizační a dokonce i managementové dluhy, a proto byl uplynulý rok ve jménu práce a pravděpodobně bude i ještě ten další. Štěstí je, že mě baví věci dávat do pořádku a z chaosu dělat systém, takže jsme to s týmem zvládli.

Ze začátku jsem měla obavy hlavně z toho, jak si budu rozumět s lidmi, kteří jsou už ve firmě ‚zkušenými mazáky‘, když jim tam nakráčím a začnu diktovat, co a jak se bude dělat jinak. Teď už jsem úplně v pohodě, měla jsem štěstí, že TeeTime měl a má hlavně v IT šikovné srdcaře, kteří to sami chtějí posouvat dál, a nová vize se jim podle toho, jak  na mě působí, líbí.“  

Sára Kubelková na golfu: (zdroj: archiv Sáry Kubelkové)

Upřesním, že TeeTime je portál, na kterém golfisté najdou všechny informace o turnajích, mohou si rezervovat hru nebo koupit vybavení. Co momentálně považujete ve své profesi za největší výzvy?

„Nejvíce mě baví přemýšlet nad problémy, které řeší naši zákazníci a navrhovat řešení do softwaru. Samozřejmě to nedělám přímo já, ale celého procesu jsem součástí. Výzvou a cílem je navrhovat nový rezervační systém a portál pro golfisty opravdu podle toho, jak ho budou používat.

Řešíme počty kliknutí, aby vše bylo super easy a rychlé, nebo třeba způsob, jakým se budou na recepci zobrazovat rezervace tak, aby recepční viděla všechno a zároveň to nebyl nepřehledný mišmaš. Zní to možná jako nuda, ale ve skutečnosti je to opravdu technická věda a nejlepší pocit je na konci, když to testujete s uživateli a oni jsou nadšení z toho, jak nová funkce vypadá a funguje. Takže každá taková funkce je pro mě výzva a její řešení je příležitost ukázat, že mně a nám společně to myslí.

Zákazník vám nikdy nebude chválit výtvor, když není perfektní, to dělala jenom tenkrát babička, když jsme byli malí.“

Co vnímáte za své poslání ve firmě a jaké jsou vaše cíle do budoucna?

„Moje poslání je zároveň úkol, který mi dalo představenstvo, když jsem tuto práci brala – posunout tento projekt dál, vytvořit něco unikátního a přínosného. TeeTime ten potenciál má už roky a nedokázal ho proměnit, zatím. Více konkrétní teď asi nebudu, ale kdo se zúčastní naší konference v říjnu, tak se odpověď určitě dozví.

A moje kariérní cíle? Vlastně žádné konkrétní nemám. Jsem leader a v kariérách se snažím tlačit dopředu hlavně naše lidi. Ti se musí neustále posouvat a stoupat výše.

Já jsem tam, kde chci být, a teď musím nabírat zkušenosti v oboru a učit se být lepší a lepší vůdce našeho týmu.“

Být úspěšnou ženou na takové pozici nemusí být vždy snadné, setkala jste se někdy s kritikou nebo nedůvěrou?

„Asi každý se potýká se sympatiemi a antipatiemi, u mě jsou většinou lidé nejistí, když mě poprvé vidí, ale následně většinou řeknou něco jako: ‚Napřed jsem si říkal, co tady dělá takové štěně, ale vy jste mi to během minuty vysvětlila.‘ Jo, přesně tohle mi řekl jeden obchodní partner minulý týden a já se tomu většinou směju.

Snažím se fungovat nejlépe, jak dokážu, protože je té práce u nás hodně. Troufnu si říct, že se mi zatím vše daří posouvat správným směrem a uvědomuji si, že mi chybí v mém věku zkušenosti, ale to je logické. Každý normální člověk k tomuto má pochopení a snaží se mě spíš nabrífovat a nějaké zkušenosti mi předat, díky tomu potom spolu vždy uděláme kus kvalitní úspěšné práce. No a na ty ostatní, kteří brblají, si zkrátka mladá holka v byznyse musí zvyknout.“

Máte čas i na nějaké koníčky?

„Strašně ráda fotím, čtu, hraju golf a vařím. Všechno to jsou moje vášně už od dětství, kromě toho golfu. Fotím třeba portréty, například tyhle fotky se mnou ze hřiště jsou také homemade.

Bezmezně také miluju zvířata, vždycky jsem jako malá tahala domů všechno možný, některá za mnou dokonce sama chodila. Naši pak nevěděli, co s tou mojí zoo dělat.“

Co byste poradila jiným ženám, které by chtěly následovat váš vzor, ale chybí jim odhodlání?

„Za prvé hlavně začít a neposlouchat pochybovačné názory okolí, pořád nám někdo má tendenci říkat, jak se máme chovat, co bychom měly nebo neměly, jak se máme oblékat, co si máme myslet. Prvním krokem je si říct, co vlastně chci já a potom si za tím tvrdě jít. A druhá věc, která je opravdu hlavně pro ženy důležitá, nesmíme do všeho tahat emoce.

Je to těžké, ale když jsem začala rozlišovat, co je osobní a co to ostatní, moc mi to pomohlo nad vším tolik nadměrně nepřemýšlet a více se rozhodovat logicky!

Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. ● V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou vášeň pro golf, která ji později přivedla k nabídce stát se součástí největší české golfsoftwarové firmy TeeTime. Převzala tak vedení s cílem pochopit potřeby golfistů a pomoct s expanzí do Evropy. Jejím posláním je transformovat firmu na silného hráče v golfovém průmyslu. ● Kromě vedení společnosti, směřuje svou pozornost i k podpoře žen a jejich profesnímu růstu. ● Mimo práci se věnuje psaní a fotografování.

 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Lenka Vokáčová: Pokud bychom pokračovali stejným tempem, tak se ženy v Česku dočkají rovné odměny nejdříve za sto let

Lenka Vokáčová: Pokud bychom pokračovali stejným tempem, tak se ženy v Česku dočkají rovné odměny nejdříve za sto let

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 30. 11. 2023 0:05

O tom, jestli čeští zaměstnavatelé podporují v práci ženy, jsme si povídali s Lenkou Vokáčovou,…

Martin a Eva Čejkovi: Chutně a poctivě již přes sto let! Rodinného řeznictví Čejka se ujímá čtvrtá generace. Vsadila na osvědčenou klasiku v moderním pojetí

Martin a Eva Čejkovi: Chutně a poctivě již přes sto let! Rodinného řeznictví Čejka se ujímá čtvrtá generace. Vsadila na osvědčenou klasiku v moderním pojetí

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 14. 11. 2023 0:05

Kvalitní řemeslo je hlavním pilířem práce rodiny Čejkových, jejichž řeznictví je jasným důkazem, že…

Jiří Káš: Chodil s princeznou, fotil titulní stránky pro Playboy, teď vyrábí špičkové handpany

Jiří Káš: Chodil s princeznou, fotil titulní stránky pro Playboy, teď vyrábí špičkové handpany

Autor: Lukáš Prejzek/CZECH NEWS CENTER, Datum: 1. 11. 2023 0:05

Jiří Káš je člověk mnoha profesí a na co sáhl, to se mu dařilo. Jako profesionální fotograf…

Marta V.: Žena, kterou nemoc přinutila zatáhnout za záchrannou brzdu

Marta V.: Žena, kterou nemoc přinutila zatáhnout za záchrannou brzdu

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 25. 10. 2023 0:05

Spoustu let myslela jen na to, jak zvládnout rodinu, tři děti a práci. Na sebe tak trochu…

Za šest měsíců jsme zlepšily životy minimálně 60 dětem, říkají Pavlína Walter a Lenka Fuentes

Za šest měsíců jsme zlepšily životy minimálně 60 dětem, říkají Pavlína Walter a Lenka Fuentes

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 10. 2023 0:05

Seznamte se s Pavlínou Walter a Lenkou Fuentes, dynamickou dvojicí stojící za založením neziskové…

Knedlík není věda, říká šéfkuchař Petr Kosiner

Knedlík není věda, říká šéfkuchař Petr Kosiner

Autor: Kateřina Šimková, Datum: 1. 10. 2023 0:05

Dříve tento pokrm musela umět uvařit prý každá dcera. Tato příloha, která patří do tradiční kuchyně…

Jana Večerková: Když něco chcete, tak si zatím jednoduše běžte!

Jana Večerková: Když něco chcete, tak si zatím jednoduše běžte!

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 19. 9. 2023 0:05

Ve světě, kde inovace nezná hranice, dalo by se předpokládat, že genderové předsudky jsou otázkou…

MUDr Pavel Stodůlka: „Přístup k pacientům je zásadní,“ říká zakladatel sítě očních klinik Gemini

MUDr Pavel Stodůlka: „Přístup k pacientům je zásadní,“ říká zakladatel sítě očních klinik Gemini

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 13. 9. 2023 0:05

Statisíce spokojených pacientů, nejmodernější vybavení, 11 klinik, přes 400 zaměstnanců,…

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Jak znáte české vánoční filmy a pohádky?

2. 12. 2023 13:06 autor -red-