Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Venku, nebo v sušičce?
Gorenje
Domácnost

Venku, nebo v sušičce?

datum: 20. 9. 2018 15:14 autor: Markéta Vavřinová
Prádlo vlající z balkónů je typickým obrázkem našich měst a vesnic. Do českých rodin však stále častěji vstupují sušičky prádla.

Podle průzkumů je najdeme u více než pětiny domácností. Výhody jsou nesporné. Ušetříte čas s věšením a následným sbíráním prádla, nemusíte mít strach, že zmokne a ušpiní se. Ušetříte čas i při žehlení, košile nepřeschnout a lépe a rychleji se žehlí, některé kousky už dokonce žehlit nemusíte a určitě oceníte i nadýchané ručníky!

Zarputilí odpůrci sušiček prádla argumentují penězi za nový přístroj do domácnosti a spotřebou energie. Sušičky prádla lze už dnes pořídit od 6500 Kč, ale za takovou cenu asi nekoupíte tu nejekonomičtější. V cenové kategorii kolem 10 000 Kč už najdete spotřebiče s energetickým štítkem A++, tedy ty s malou spotřebou energie.

Pro větší rodiny a prostornější byty a domy je nejvhodnější samostatná sušička, kdy můžete prát i sušit najednou, což šetří čas. Oba spotřebiče mohou stát vedle sebe, běžnou variantou je umístění sušičky na pračku. 

Kombinovaná pračka se sušičkou je ideální pro jednotlice a páry a hlavně do malých bytů, často si ji pořizují i větší rodiny. Velkou roli tu hraje i cena – za jeden spotřebič zaplatíme méně než za dva. 

Další články z rubriky

Králíček je živý plyšák

Králíček je živý plyšák

Autor: Jitka Vlasáková, Datum: 26. 9. 2020 11:00
5 rad, jak sušit ovoce

5 rad, jak sušit ovoce

Autor: -cjp-, Datum: 24. 9. 2020 15:00
4 zajímavosti o moštech

4 zajímavosti o moštech

Autor: redakce ve spolupráci s Akademií kvality, Datum: 19. 9. 2020 11:00
Anýz: Nejdéle známé koření na světě

Anýz: Nejdéle známé koření na světě

Autor: -an-, Datum: 9. 9. 2020 10:00