Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Poradna kosmetičky
archiv redakce
Životní styl / Poradny

Poradna kosmetičky

datum: 6. 8. 2018 9:51 autor: -red-
Na vaše otázky odpovídá Jana Petráková, kosmetička a majitelka Salonu Korunka.
http://www.salon-korunka.cz/default.htm
Pokud máte dotaz na Janu Petrákovou, kosmetičku a majitelku Salonu Korunka, pište prosím na redakce@casjenprome.cz

 

Prevence proti vráskám

Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká prevence proti vráskám? Bude mi 32 let, pleť mám spíš mastnou. Vrásky nemám, ale chtěla bych se jich do budoucna maximálně vyvarovat. Tereza N.

Odpověď: Milá Terezo, o pleť je potřeba pečovat pravidelně, a to i když žádné vrásky ještě nemáte. Základem veškeré prevence proti vráskám je dostatek tekutin. Voda dělá zázraky. A především hydratuje pleť a pokožku. Každý den je třeba vypít alespoň litr a půl tekutin. Střídejte pramenitou vodu, minerálky a bylinkové čaje. Sladké limonády si raději nekupujte. Cukr poškozuje kolagenová vlákna a narušuje tak strukturu plet. Pozor na kávu, silný černý čaj a alkohol. Ty zbytečně odvodňují.

Pleti rozhodně nesvědčí stres a kouření. Dostatek spánku naopak pokožku osvěží a vypne. Určitě se vyplatí zařadit do denního režimu dostatečný pohyb i chvíle odpočinku. Třeba na dobrou knihu nebo poslech hudby. A pokud k tomu jíte dostatek ovoce a zeleniny, určitě se to na vaší pleti brzy projeví!

Píšete o mastné pleti, ta si určitě zaslouží speciální ošetření u kosmetičky a pravidelnou domácí péči, tedy večerní důkladné odlíčení, čištění a použití vhodných krémů na noc i na den. Zkušená kosmetička vám poradí při výběru té nejlepší kosmetiky pro vaši pleť.

Kyselina hyluronová

Všude čtu o kyselině hyaluronové, všimla jsem si, že je součástí mnoha krémů pro starší ženy. Mám v poslední době dost vysušenou pleť a zdá se mi, že přibývají vrásky. Myslíte si, že by to bylo pro mě vhodné? Iva

Odpověď: Milá Ivo, nevím sice, kolik vám je let, ale podle otázky, kterou jste mi poslala, odhaduji, že 40 vám už určitě bylo. A samotná kyselina hyaluronová vrásky nevygumuje, je jen jednou součástí celkové péče. A k vašemu dotazu. Kyselina hyaluronová se v našem těle běžně vyskytuje. Je mj. v kloubní tekutině i kožní tkáni. Věkem postupně ubývá a pokožka ztrácí přirozenou pružnost. Kromě farmaceutického průmyslu, kde se využívá například v očních kapkách, ji objevil i průmysl kosmetický. Dříve se získávala pouze z kohoutích hřebenů, teď se ve stejné kvalitě vyrábí v laboratoři. Molekuly kyseliny hyaluronové na sebe váží vodu, jsou kluzké a zůstávají na povrchu a vyplňují prostor mezi kolagenovými a elastinovými vlákny. Výsledkem je viditelně pevná a vypnutá pleť. Proto je kyselina hyaluronová součástí mnoha krémů a pečujících přípravků.

Největší účinek ale má v podobě koncentrovaného séra.  Kyselinu hyaluronovou v nejvyšší koncentraci 3% můžete koupit mj. v Salonu Korunka. Jde o husté sérum v nejvyšší kvalitě ve formě gelu, které nevyvolává žádné alergie ani podráždění pleti. Díky praktickému kapátku se dobře nanáší. Ideální je lehce vmasírovat na vyčištěnou pleť a dekolt každý večer před použitím běžného krému.

Liftingové masky

Co byste mi, paní Jano, poradila na rychlé vypnutí a oživení pleti před společenskou událostí, když nemám čas zajít předtím na kosmetiku? Lenka z Prahy

Odpověď: Milá Lenko, zastavte se u nás v salonu pro bublinkovou masku. Hluboce čistící textilní kyslíková bublinková maska obsahuje aktivní uhlí, extrakty z pomeranče, papáje, cukrové třtiny a spousty rostlinných výtažků. Jemný prášek z aktivního uhlí získávaného spalováním kvalitního tvrdého dřeva a bambusu nebo sopečný popel na sebe vážou nečistoty, přebytečný kožní maz i toxické látky, které ucpávají a dráždí pleť. To ocení lidé s mastnou až aknózní pokožkou. Kyselina hyaluronová a kolagen zase zpomalují stárnutí pokožky a navracejí jí svěží a mladistvý vzhled.

Před použitím si nejprve odličte a usušte pleť. Pak jemně promněte obal s maskou. Masku opatrně vyndejte a dejte na obličej. Během několika minut ucítíte jemné šimrání až poštipování a na tváři přes masku i kolem ní vybublá aktivní bílá kyslíková pěna. Ta detoxikuje pleť a má výrazné exfoliační, protizánětlivé a protibakteriální účinky. Po 10 až 15 minutách masku sundejte, zbytek kyslíkové pěny rozetřete po pleti, opláchněte vlažnou vodu a použijte krém. Přátelé se budou divit, jak úžasně svěže a mladě vypadáte.

Muži a kosmetika

Chtěla bych příteli k narozeninám koupit poukaz na kosmetické ošetření. Je normální, když muži chodí na kosmetiku? Nevypadá to zženšitile? A máte s tím zkušenosti? Kristýna

Odpověď: Milá Kristýno, k nám do salonu chodí muži běžně. Je ale pravda, že k první návštěvě kosmetického salonu své protějšky často nasměrují ženy. Proto poukázka na kvalitní péči o pleť může být vhodným dárkem k svátku, narozeninám nebo k Valentýnu. Návštěva kosmetického salonu dnes už není naštěstí mezi muži brána jako zženštilost. Kvalitní oblečení, vyčištěné boty, upravené nehty a vlasy jsou přece samozřejmostí. Není přece nutné mít zašedlou, povadlou a unavenou pleť s viditelnými kruhy pod očima! Tak proč se nesvěřit do rukou profesionální kosmetičky a nedopřát si chvíli relaxu jen sám pro sebe? Například u nás v salonu si váš partner si může dopřát různé druhy ošetření – klasické s hydratační péčí, přístrojové s okamžitě viditelným účinkem nebo antiaging s mikrodermabrazí. Kosmetika pro muže trvá podle zvolené procedury od 60 do 75 minut. Lze ji na přání doplnit ještě například depilací, ruční masáží nebo ošetřením podporujícím hubnutí břicha.

Chemický peeling a akné

Přestože mi letos bude 40, stále mám na obličeji akné. Kamarádka mi poradila chemický peeling, že prý to pomáhá. Přemýšlím o tom, ale mám obavy, jestli to není moc drastické. Pavlína J.

Odpověď: Milá Pavlíno, vůbec se nemusíte bát. Jde o aplikaci ovocných kyselin a dalších pomocných látek, s jejichž pomocí se odloučí povrchové i hlubší vrstvy kůže. Tento proces nastartuje v průběhu hojení tvorbu nových buněk. Výsledkem je lepší a na pohled zdravější struktura pleti. Akné už dávno není jen strašákem teenagerů. Nevzhledné zanícené pupínky umí pěkně potrápit i starší ženy. Boj s nimi bývá často dlouhý a vyčerpávající. Jednou z úspěšných metod je právě chemický peeling. V tomto případě kosmetička zvolí vysoce antibakteriální přípravek s bio komplexem z kyseliny glykolové a kyseliny mandlové (mandelique). Tvorba mazu v pleti se výrazně reguluje, akné zmírňuje a drobné jizvičky hojí.

Zpevnění postavy

Chtěla bych vyzkoušet zpevnění postavy pomocí přístrojové lymfatické masáže. Pomůže to? A kolikrát musím na ošetření přijít? Helena

Odpověď: Milá Heleno, přístrojové ošetření účinně napomáhá tvarování postavy. Skvělé výsledky má kombinace tří metod. První jsou ultrazvukové destičky na odbourávání tuku. Zcela bezbolestně působí mechanicky nebo stimulačně na tukovou vrstvu, nabourává buněčné membrány a rozpouští tuk. Druhá je kavitace, tzv.  bezbolestná liposukce. Využívá se k modelaci problematických částí těla. Nízkofrekvenční ultrazvukové vlny naruší a rozbijí tukové buňky. Tuk se z těla vyplavuje metabolicky, je zpracován převážně játry. Obě metody je vhodné doplit přístrojovou lymfatickou masáží. Ta narušuje tukové buňky, prokrvuje pokožku a zpevňuje ochablé podkožní vazivo. Jakou kombinaci přístrojů využít a jak často, vám rádi poradíme, je to individuální. Většinou klientky absolvují tuto „trojkombinaci“ jako kúru šesti návštěv, pak stačí přijít jednou za měsíc na tzv. udržovačku.


Další články z rubriky

Jak funguje odložená platba, k čemu se hodí a kdy se jí naopak raději vyhnout a sáhnout po obyčejné platební metodě nebo si nákup odepřít úplně?

Jak funguje odložená platba, k čemu se hodí a kdy se jí naopak raději vyhnout a sáhnout po obyčejné platební metodě nebo si nákup odepřít úplně?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 1. 12. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá Tomáš Krásný, šéf marketingu Skip Pay.

Jak důležité je správné stravování pro zdraví ve starším věku?

Jak důležité je správné stravování pro zdraví ve starším věku?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 25. 11. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá PharmDr. Ivana Lánová, odborná konzultantka lékáren BENU.

Jak díky benefitům ušetřit rodinný rozpočet?

Jak díky benefitům ušetřit rodinný rozpočet?

Autor: -ava-, Datum: 26. 10. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá Tereza Knířová, tisková mluvčí Sodexo Benefity/Pluxee

Ovlivňuje vysoký krevní tlak kvalitu intimního života?

Ovlivňuje vysoký krevní tlak kvalitu intimního života?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 3. 10. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá MUDr. Eva Kociánová, garantka projektu Srdce v hlavě.

Chtěl bych darovat krevní plazmu, ale jsem kuřák. Vadí to?

Chtěl bych darovat krevní plazmu, ale jsem kuřák. Vadí to?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 20. 9. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá MUDr. Richard Král, ředitel sítě odběrových center Amber Plasma.

Jak vybrat aktovku prvňáčkovi?

Jak vybrat aktovku prvňáčkovi?

Autor: -an-, Datum: 13. 8. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá Mgr. Iva Bílková, hlavní fyzioterapeutka Fyziokliniky.

Kde se nejvíce zdražují či naopak zlevňují byty?

Kde se nejvíce zdražují či naopak zlevňují byty?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 7. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá Jan Večerka, zakladatel a CEO BrikkApp.

Opravdu existuje mužský „přechod“ nebo je to jen takový nadnesený název pro mužskou náladovost?

Opravdu existuje mužský „přechod“ nebo je to jen takový nadnesený název pro mužskou náladovost?

Autor: -an-, Datum: 19. 6. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-