
Co pomáhá při vypadávání vlasů?
Co pomáhá při vypadávání vlasů? (5. 2. 2020)
Jako „první pomoc“ při padání vlasů je dobré zvýšit konzumaci vitaminu C, bílkovin či luštěnin. V lékárně si kupte doplňky stravy s obsahem zinku a železa. Změňte také případně šampón a používejte ty, které obsahují keratin či panthenol, jenž podporují růst vlasů. Lokálně se dají použít i kortikoidy, ale ty mají především efekt v době podávání a po jejich vysazení mohou zase nastat stejné problémy. Vhodnou prevencí jsou i masáže hlavy za pomoci oleje z rozmarýnu či vlasových aktivátorů.
Pokud vlasy již očividně řídnou a jsou slabé, je vhodným řešením tzv. vlasová mezoterapie. Tento zákrok začíná být čím dál více populárnější u mužů i žen. Jde o intenzivní, ambulantní ošetření, které posílí vlasy, zlepší jejich kvalitu, dokáže zastavit jejich vypadávání a stimuluje růst. Je efektivním řešením pro androgenní i neandrogenní formy alopecie, stejně jako pro obnovu vlasů poškozených agresivními vlivy počasí, například sluncem, mrazem či stresem.
Regenerační roztok užívaný při mezoterapii vlasové kštice obsahuje obvykle nezasíťovanou kyselinu hyaluronovou a další účinné přírodní extrakty, které vyživují vlasové folikuly. Velký efekt přináší i v případě onemocnění vlasové pokožky, jako je například seborrea nebo lupy. Jde o velice účinnou techniku, kdy se přímo do vlasové pokožky mikrojehličkami aplikuje regenerační roztok. Ten se nedostává do kůže pouze povrchově, ale díky speciální technice mikrojehličkování i přímo pod povrch pokožky. Substance je tak absorbována mnohem rychleji a efektivněji a léčebný účinek výživných látek je mnohonásobně vyšší. Druhou výhodou je, že mikrotraumata sama o sobě působí stimulačně a aktivují regeneraci ošetřené tkáně, podněcují tvorbu kolagenu a zlepšují výživu vlasových folikulů.
Celé ošetření nezabere více než dvacet minut. Po ošetření bývá vlasová pokožka lehce zarudlá, tyto příznaky však rychle ustupují. Přibližně jeden den může být kůže také citlivá na dotek. Nicméně prakticky ihned po ošetření se může člověk vrátit ke svým obvyklým činnostem.
Pokud máte dotazy z oblasti estetické medicíny, pište prosím na redakce@casjenprome.cz
V kolika letech je vhodné jít na botox? (25. 1. 2020)
Přesná věková hranice neexistuje, jde o individuální věc. Samozřejmě nemá smysl, aby chodili lidé na botox ve dvaceti, ale na druhou stranu začínat s jeho injekcemi například až v padesáti letech může být také zbytečné. Důležité je vrásku podchytit, když se vytvoří při mimice obličeje (např. při mračení čela), a pak zase po narovnání čela zmizí. Pokud je vráska již vidět i mimo mimiku, tak bohužel botolutoxin příliš nepomůže a je nutné pro vyhlazení používat i další zákroky, zejména injekční aplikaci výplní.
Pokud podstoupíte aplikaci botolutoxinu, tak se jedná o přechodný efekt, který začne být znatelný po dvou až třech dnech a vydrží 3 až 5 měsíců. Záleží na lokalitě a intenzitě materiálů. Není to tedy navždy, jak si mnozí myslí. Takže když s výsledkem nejste spokojeni, víte, že za pár měsíců účinek zmizí. Na druhou stranu je třeba k udržení výsledku zákrok jednou za čas opakovat a počítat s finančními náklady.
Aplikace botulotoxinu není náročná a většina lidí se bezprostředně po zákroku může vrátit ke svým běžným činnostem. Důležité je pouze osm hodin po aplikaci se nepředklánět a neuléhat, případně spát s podloženými zády, aby se aplikovaná látka v tkáni nepřemístila. Týden doporučujeme vynechat solárium, návštěvu kosmetičky a masáže. A samozřejmě ošetřované plochy neškrábat či jinak nedráždit.
Jak často se musí opakovat výplně kyselinou hyaluronovou? (29. 11. 2019)
Mnoho lidí si myslí, že aplikace kyseliny hyluaronové funguje jako botox. Jde ale o naprosto jinou formu zákroku. Kyselina hyaluronová neruší mimiku, nepůsobí jako blokátor, ale vyplňuje ztracený objem. Výplňové materiály jsou přínosem především v doplnění kontur a objemů v částech obličeje, kde s věkem dochází k poklesu kůže. Jde o kruhy pod očima, propadlé tváře, nosoretní vrásky – tzv. marionetty nebo pokleslé koutky úst.
Samozřejmě výplně nemáme navždy, efekt přetrvává od půl roku do 18ti měsíců. Vždy záleží na kvalitě materiálů. S dalšími aplikacemi se ale efekt prodlužuje (především u rtů). Pokud náhodou pacient není spokojený s výsledkem, tak nemusí čekat rok, než se materiál vstřebá. Lékař může kdykoliv urychlit vstřebání výplně za pomoci látky zvané hyaluronidáza, která kyselinu hyaluronovu rozkládá.
Je aplikace botoxu proti pocení toxická? (29. 11. 2019)
V případě celkového nadměrného pocení je třeba provést vyšetření na některé z možných onemocnění. Může se jednat například o onemocnění štítné žlázy, u nočního pocení je třeba vyloučit onkologické onemocnění. Pokud se však pocení vyskytuje pouze místně, jde obvykle o nepříjemný estetický a společenský problém, jehož odstraněním organismus nijak netrpí. Zaprvé si tělo samo dokáže poradit a v případě blokace botolutoxinem jedné oblasti, kde jsou potní žlázy, čili podpaží, svede vypocování do zbylých partií těla. Tudíž žádné přirozené cesty v těle „nezamkneme“. A za druhé jde o dávky botolutoxinu v množství, které není pro organismus toxické.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Další články z rubriky

Co je hlavním benefitem online lékáren?
Autor: -red-, Datum: 10. 3. 2025 9:00Na otázky čtenářů odpovídá PharmDr. Kamila Horníčková, odbornice na přírodní medicínu v Lékárna.cz

Měsíc bez alkoholu – pomůže to játrům, nebo je to spíš jen symbolická výzva?
Autor: -an-, Datum: 27. 2. 2025 15:18Na otázky čtenářů odpovídá lékárnice Mgr. Pavla Horáková, vedoucí online poradny Lékárna.cz

V období chřipek a nachlazení lidé často rovnou sáhnou po volně prodejných lécích. Může se stát, že se na nich stanou závislými?
Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 2. 2025 0:05Na otázky čtenářů odpovídá Mgr. Ondřej Pleskot, lékárník z Lékárna.cz.

Jaké jsou nejčastější chyby v užívání minerálů a vitaminů?
Autor: -red-, Datum: 6. 12. 2024 14:48Na otázky čtenářů odpovídá Mgr. Zdenka Morvai, odborná farmaceutka online poradny Lékárna.cz.

Jaké jsou hlavní výhody používání sonického zubního kartáčku v porovnání s manuálním kartáčkem?
Autor: Anna Vágnerová, Datum: 4. 11. 2024 0:05Na otázky čtenářů odpovídá Marie Zbořilová, DiS, dentální hygienistka, Oclean

Jak poradenská linka pomáhá v situaci, kdy nám odchází blízký člověk? A pro koho je tato linka určena?
Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 17. 10. 2024 0:05Na otázky čtenářů odpovídá Hana Haráková, zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadačního fondu…

Je pravda, že při fyzické aktivitě tvoří tělo stejné látky jako některá psychofarmaka?
Autor: Hana Lorencová, Datum: 8. 10. 2024 8:00Na otázky čtenářů odpovídá fyziolog Radim Šlachta, zakladatel společnosti Elonga.

Jak v tomto období posílit imunitu u dětí?
Autor: -an-, Datum: 25. 9. 2024 20:05Na otázky čtenářů odpovídá MUDr. Richard Rýznar, pediatr z Rýmařova.