Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Malý průvodce estetickou medicínou. Mezonitě a liftingové nitě (3)
Pikwizard
Životní styl / Krása

Malý průvodce estetickou medicínou. Mezonitě a liftingové nitě (3)

datum: 7. 1. 2019 9:22 autor: Markéta Vavřinová
Další neinvazivní metodou omlazení a vypnutí pleti jsou „nitě“. Není ale nit jako nit! Pojďme se na ně podívat blíž.

Zjednodušeně řečeno, rozlišujeme dva druhy nití, a to zpevňující a liftingové.

Zpevňující nitě – mezonitě

  • Co to je? Mezonitě vytvoří uvnitř pokožky jakousi síť, která pomáhá zpevnit a zvýšit její kvalitu a pružnost. Po aplikaci dochází ke stimulaci tvorby kolagenu v pokožce. Bez problémů je lze kombinovat například s botoxem, výplněmi kyselinou hyaluronovou nebo laserovým ošetřením.
  • K čemu jsou vhodné? K již zmíněnému zpevnění pokožky. Velký efekt mají na drobné vrásky kolem očí, na povislé koutky, „zvednou“ pokleslé obočí. Využívají se také k obnovení pružnosti pokožky na stehnech, pažích nebo na břiše.
  • Jak se s nimi pracuje? Jde o opravdu miniinvazivní zákrok, při kterém se nitě tenké jako vlas zavádějí pomocí tenké jehly nebo kanyly pouze po nanesení lokální anestetické masti. Případné drobné modřinky po vpichu se zhojí do týdne.
  • Jaká jsou omezení? Je vhodné zhruba dva týdny nesportovat, vyhýbat se teplotním změnám (sauna) a kosmetickému ošetření.
  • Jaký je výsledek? Mezonitě vytvoří kolagenovou kostru, která pleť okamžitě zpevní a vypne. Výsledek je viditelný okamžitě. Postupem času se nitě vstřebají a zákrok je nutné opakovat, a to většinou za rok a půl.

Liftingové nitě

  • Co to je? Tato metoda může oddálit chirurgický lifting obličeje, protože vypne a zvýrazní povislé kontury pleti a podbradku. Není problém ji kombinovat například s botoxem.
  • K čemu jsou vhodné? Především pro klientky (a klienty), kteří přemýšlejí o face liftu, ale nechce se jim zatím z různých důvodů absolvovat chirurgický zákrok v celkové anestezii a s delším hojením. Tyto nitě se někdy také využívají k modelaci prsou, modelaci nosu, rtů nebo při řešení odstátých boltců. Mohou pomoci i pacientům s asymetrií obličeje po ochrnutí svalů a nervů.
  • Jak se s nimi pracuje? Při tomto zákroku lékař jehlami vpraví speciální nit do kůže. Ta je v různých lokalitách různě silná, ale obecně se zavádí do hluboké dermis a hranice podkoží. Vlákno se protisměrnými zoubky zachytí pod kůži. Zoubky nit fixují a vypnou příslušným směrem kůži. Důležité ale je, že se postupně rozštěpí a zmizí z kůže – pouze v oblastech, kde byly, se vytváří hustší sít elastinu a kolagenu (tedy přirozených vazivových složek kůže). Zákrok se provádí jen v lokálním umrtvení. Drobné ranky se zahojí zhruba za týden.
  • Jaká jsou omezení? Oblast může být po ošetření oteklá, někde mohou být modřiny. Při větších otocích je dobré používat první dny chladivé obklady, zhruba týden je dobré fixovat obličej speciální bandáží (doporučí lékař) a po dva týdny se vyhnout sportu.
  • Jaký je výsledek? Efekt je okamžitý! Postupem času se navíc ještě zvyšuje, vydrží zhruba pět let.

A co říká odborná poradkyně naší redakce?

MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky:

„Zkušený lékař vám poradí, jaký druh ošetření je vhodný právě pro vás. V současné době se pro lifting nejvíc používají materiály na bázi polydioxanu nebo caprolaktonu s kyselinou mléčnou. Volba materiálu, počet nití a jejich směrování jsou zvoleny lékařem, aby bylo dosaženo maximálního efektu. Vždy je nutná konzultace předem, protože tato metoda není vhodná při malé elasticitě kůže a velkých tkáňových přebytcích kůže. Při konzultaci se klienti dozvědí vše potřebné včetně odhadované ceny zákroku.“

 

 

 

 

 

 


Další podobné články

Jak ošetřit pokožku obličeje v době „porouškové“?

Jak ošetřit pokožku obličeje v době „porouškové“?

Autor: -mav-, Datum: 28. 5. 2020 10:00

Na vaše otázky odpovídá MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky.

Malý průvodce estetickou medicínou. Nebojte se „botoxu“ (2)

Malý průvodce estetickou medicínou. Nebojte se „botoxu“ (2)

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 27. 11. 2018 15:58

Na jeho účinky v estetické medicíně se přišlo úplně náhodou. Před více než třiceti lety se…

Malý průvodce estetickou medicínou. Vybíráme lékaře (1)

Malý průvodce estetickou medicínou. Vybíráme lékaře (1)

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 12. 11. 2018 12:34

To hezké zvýraznit, ošklivé potlačit... Nejde jen o záležitost estetickou, ale i psychologickou –…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

20. 3. 2023 15:00 autor -red-