Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Malý průvodce estetickou medicínou. Laser – dokonalý paprsek (4)
ilustrační foto Pikwizard
Životní styl / Krása

Malý průvodce estetickou medicínou. Laser – dokonalý paprsek (4)

datum: 19. 3. 2019 11:05 autor: Markéta Vavřinová
Jizvy po akné, jemné vrásky, pigmentové skvrny, červené žilky i nepříjemné chloupky… Všechny tyto problémy může vyřešit laserový zákrok. Ošetření laserem je běžné, bezpečné a cenově dostupné. Pod pojmem „laser“ si však nesmíme představovat jeden jediný univerzální přístroj s univerzálním paprskem.

Jiné jsou lasery epilační, jiný je laser cévní na odstraňování esteticky nehezkých rozšířených žilek na tváři i třeba na nohách. A jiný je laser frakční. Ten řeší nedokonalosti pleti, pigmentové skvrny a drobné vrásky. A právě frakční laser si teď představíme.

  • Jak funguje ultrapulzní frakční CO2 laser? Zjednodušeně můžeme říci, že to vypadá, jako kdyby ošetřující lékař „razítkoval“ vaši pleť. Laserový paprsek totiž dopadá na kůži ve velkém množství mikrobodů, které na pokožce vytvářejí mřížku. Postupně dochází i k odpaření drobných nerovností na kůži. Uvolněné teplo zároveň prohřívá pokožku do hloubky a aktivuje v ní tvorbu kolagenu. Zákrok trvá přibližně 15 až 20 minut. Cítíme při něm mírné teplo a poštipování.
  • Co nás čeká před ošetřením? Hodinu před procedurou se na pleť nanáší lokální anestetikum v podobě krému. Většinou se ještě překryje fólií, aby se účinné znecitlivující látky lépe dostaly do pokožky. Při laserovém zákroku mají pacienti na očích ochranné brýle nebo krytky.
  • Bude hojení dlouhé? Bezprostředně po aplikaci laseru může pokožka reagovat mírným otokem a klienti cítí velké teplo. Pleť na dobu zhruba dvou dnů zčervená, pak se vytvoří malé stroupky, které se postupně odlupují. Po dvou dnech je možné podle potřeby používat krycí make-up. 6 až 8 týdnů není vhodné ošetřenou pokožku vystavovat slunečnímu záření, je třeba po tuto dobu aplikovat prostředky s ochranným filtrem 50+.
  • Kdy uvidíme efekt? To je individuální, díky tvorbě kolagenu můžeme postupně zaznamenat zpevnění pleti a kontur obličeje. Drobné vrásky zmizí, hlubší se zjemní. Ideální je zhruba za měsíc zákrok zopakovat. Efekt se pak výrazně prodlouží na několik měsíců.

A co říká odborná poradkyně naší redakce?

MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky: „Principem činnosti ultrapulzního frakčního CO2 laseru je rozstřelení laserového paprsku do razítka tvořeného desítkami, dle potřeby i stovkami, bodů. Mezi nimi zůstávají kožní můstky. Díky tomu zůstává svrchní vrstva kůže jako ochranný „obvaz“ a hojí se postupně během několika dnů. Efektem je odstranění povrchových nerovností na kůži, barevné sjednocení tónu kůže a redukce barevných skvrn. Současně energetický tepelný efekt vyvolá vypnutí vazivových vláken a dojde k celkovému vyhlazení kontur obličeje, tváří, ale i okolí očí.“


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další podobné články

Malý průvodce estetickou medicínou. Mezonitě a liftingové nitě (3)

Malý průvodce estetickou medicínou. Mezonitě a liftingové nitě (3)

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 7. 1. 2019 9:22

Další neinvazivní metodou omlazení a vypnutí pleti jsou „nitě“. Není ale nit jako nit! Pojďme se na…

Malý průvodce estetickou medicínou. Nebojte se „botoxu“ (2)

Malý průvodce estetickou medicínou. Nebojte se „botoxu“ (2)

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 27. 11. 2018 15:58

Na jeho účinky v estetické medicíně se přišlo úplně náhodou. Před více než třiceti lety se…

Malý průvodce estetickou medicínou. Vybíráme lékaře (1)

Malý průvodce estetickou medicínou. Vybíráme lékaře (1)

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 12. 11. 2018 12:34

To hezké zvýraznit, ošklivé potlačit... Nejde jen o záležitost estetickou, ale i psychologickou –…

MUDr. Miroslava Pelechová: Estetické zákroky jsou jako šaty na míru

MUDr. Miroslava Pelechová: Estetické zákroky jsou jako šaty na míru

Autor: Eva Zelinková, Datum: 30. 1. 2019 0:05

Kdo jiný by měl být větším odborníkem na ženskou krásu a zdraví, než primářka Ústavu lékařství a…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-