Raymond Martinez Fernandez. (zdroj: murderpedia.org)
V domnění, že ovládá voodoo řemeslo sexuálního svádění, začal psát desítky dopisů ženám v „klubech osamělých srdcí“. Poté, co si získal jejich důvěru, kradl peníze, šperky a další předměty a pak zmizel. Oběti se často styděly nahlásit ho na policii, a on tak mohl své podvody opakovat.
Románek a manželství s Jane Lucillou Thompsonovou skončilo ženinou smrtí z neznámých příčin v hotelovém pokoji ve Španělsku, kam se s ní vypravil. S padělanou závětí se Fernandez zmocnil jejího bytu a veškerého majetku.
V roce 1947 zahájil Fernandez další dopisové námluvy, tentokrát s Marthou Beckovou, skoro stokilovou zdravotní sestrou z Pensacoly na Floridě. Ta se narodila 6. května 1920 na Floridě a vystudovala ošetřovatelský kurz.
Poprvé se setkali v prosinci 1947 na Floridě a Martha ho navštívila v New Yorku. Fernandez se pokusil vztah ukončit, ale poté, co byla Martha nečekaně propuštěna z práce, objevila se se svými dvěma nemanželskými dětmi u Fernandezových dveří. Ten souhlasil, že smí zůstat pod podmínkou, že se zbaví dětí. Martha je nechala v Armádě spásy.
Marta Becková. (zdroj: murderpedia.org)
V zakomplexované a promiskuitní ženě našel Fernandez dokonalou společnici pro svůj „byznys“. Přiznal se jí, že s některými ženami se oženil a že má ve Španělsku legitimní manželku a děti. To Marthu, která svůj dosavadní život strávila nemilovaná a nechtěná, neodradilo. Brzy se z nich stali partneři ve zločinu, přičemž Martha se vydávala za Fernandezovu sestru nebo švagrovou. Obvykle kradli peníze a rabovali domy svých obětí.
Šestašedesátiletá vdova Janet Fayová z Albany byla hluboce věřící a každý týden navštěvovala katolický kostel. Navzdory varování přátel zkusila seznámení přes klub osamělých srdcí. Tak se dostala do spárů dvojice Fernandez a Martha.
Fernandez, který vystupoval jako Charles Martin, ji ve svých dopisech přesvědčil, že s ní má čestné úmysly. V prosinci 1948 za ní přijel do Albany i s Marthou, kterou představil jako svou sestru. Po pár dnech navrhl Janet sňatek. S prostorným bytem a našetřenými penězi v bance byla ideální obětí.
Vraždící monstra. (zdroj: murderpedia.org)
Poté, co Marha začátkem ledna 1949 objevila Janet s Fernandezem v posteli, umlátila ji kladivem. Tělo pak uložila povedená dvojíce do kufru a zakopala ve sklepě pronajatého domu. Peníze už měli, protože předtím přemluvili Janet, aby své úspory vybrala. Během dalšího týdne pak psali dopisy Janetiným jménem jejím příbuzným: „Jsem tak šťastná. Brzy budu paní Martinová a odjedu na Floridu“, stálo v jenom z nich.
Janetina rodina se obrátila na policii – dopisy byly psané na stroji a Janet žádný neměla a psát na něm rozhodně neuměla.
Fernandez s Marthou se rychle přemístili do Michiganu, kde získali další oběť – čtyřicetiletou vdovu Delphine s dvouletou dcerou Rainelle. Zatímco matku zastřelili, dívenku utopili ve vaně. Obě těla zakopali. Pak šli v klidu do kina.
Když se vrátili, zaklepali na dveře policisté. Ty na ně zavolali sousedé, kterým se nelíbil podezřelý hluk v bytě. Během výslechů a soudního přelíčení házeli vinu jeden na druhého.
Porota shledala Marthu Beckovou a Raymonda Fernandeze vinnými z vraždy prvního stupně a 22. srpna 1949 byli odsouzeni k smrti na elektrickém křesle. Popraveni byli v newyorské věznici Sing Sing 8. března 1951. Zatímco Martha šla na poslední cestu klidně, Fernandez byl paralyzovaný strachem a do křesla musel být odnesen.
Příběh zvrácených partnerů se dostal i na filmová plátna. Pod názvem The Honeymoon Killers ho v roce 1970 natočili Leonard Kastle a Martin Scorsese.
Zdroje informací: murderpedia. org a history.com
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…
Začátek března 2014 byl v italské Lombardii docela chladný. Ranní teploty se v neděli 9. března…
Jejich smrt otřásla New Jersey a okolím. Lorraine Kelly a Mary Ann Pryor byly brutálně zavražděny v…
Ve skutečnosti to žádný hodný strýček nebyl. Přezdívka „strýček Tik ťak“ odkazovala k jeho povolání…
Bylo 1. října 1957. Když se nad Paříží rozednilo, vstoupil štíhlý tmavovlasý mladík dveřmi na…
Devatenáctiletá Jill Behrmanová byla ve špatnou dobu na špatném místě. Pachatel ji zastřelil…
Pod dálničním nadjezdem v Solně nedaleko Stockholmu 18. července 1984 byly objeveny v plastových…
5. září 1997 byl v Paříži zatčen Patrice Alègre, pohledný 32letý muž z jihofrancouzské Toulouse.…