Tvář jedenáctileté vražedkyně. (zdroj: morbidology.com)
Mary byla krásná dívka s „andělskou“ tváří, která v lidech vzbuzovala soucit i důvěru. Ve škole moc oblíbená nebyla. Vůči spolužákům byla agresivní, ničila jejich věci a neustále lhala.
Nelze říct, že by se o malou Mary vůbec nikdo nezajímal, Bettyni příbuzní měli snahu se podílet na výchově jejích dětí. Když ale Mary darovali oblečení, roztrhala je na kousky. Nikdy dospělým nedovolila, aby ji objímali a políbili. Příbuzní později vzpomínali, že Mary často naříkala ze spánku a několikrát za noc se budila a někdy i pomočovala.
Často se upínala k fantazírování a lžím a vyprávěla různé historky například o tom, že její strýc má koňskou farmu a daroval jí krásného černého hřebce. Zajímavé je, že Mary měla vztah k náboženství, ráda si četla v bibli a říkala, že by chtěla odejít do kláštera.
3. května 1968 si Mary hrála na střeše Davysova obchodu s třináctiletou mentálně retardovanou Normou a malým tříletým chlapcem. Ten jakoby náhodou ze střechy spadl. Naštěstí nezemřel, jen utrpěl vážná zranění. Brzy se na policii obrátili s obviněním tři místní obyvatelé. Byli přesvědčení, že Mary škrtila jejich ještě předškolní děti. Policista sice k Bellovým zašel, ale celý incident skončil rozhovorem, kdy Mary napomenul.
Mary začala všem vyprávět, že Martina Browna zabila její kamarádka Norma. Také řekla starší sestře Briana, druhého ze zavražděných chlapců, že viděla jejího bratra ležet na chodníku a vedle něj osmiletého souseda, který držel v rukách zlomené nůžky. To se Mary stalo osudným. Chlapec, kterého Mary obvinila, byl v tu dobu na zcela jiném místě a Mary se stala podezřelou, protože o nůžkách v blízkosti těla policie nikde neinformovala.
Matka Martina Browna si vzpomněla, že v předvečer pohřbu se u nich objevila Mary s podivnou prosbou, jestli by se mohla podívat na tělo Martina ležícího v rakvi. Martinově matce to sice připadalo zvláštní, ale nepřikládala návštěvě dívky žádný mimořádný význam.
Norma pak policii řekla, že během procházky s Mary potkaly malého Briana. Mary na něj zaútočila a začala ho škrtit. Norma nejprve utekla, ale pak se vrátila v okamžiku, kdy její kamarádka zohavovala poškozovala tělo chlapečka břitvou a nůžkami. Břitvu pak policisté našli na místě, které jim Norma ukázala – pod kamenem.
Během výslechů si Mary na jedenáctileté děvče s dysfunkční rodiny počínala „inteligentně“. Požádala například o přítomnost právníka u výslechu! Z vraždy se pokusila obvinit Normu. Neprojevila žádnou lítost.
Zákony Velké Británie umožňují soudit i nezletilé, pokud se dopustí závažného trestného činu. Proces se konal 5. prosince 1968. Přestože se Mary nepřiznala, byla shledána vinnou ze smrti dvou dětí, stejně jako z dalších případů násilí. Později řekla, že zabíjela „pro zábavu“.
Norma byla osvobozena, protože se její účast na vraždách neprokázala. Mary byla odsouzena k doživotnímu vězení.
Doživotní vězňové v Británii mají šanci na propuštění na amnestii. To se podařilo i Mary. V roce 1980 opustila vězeňské prostředí a dostala se na svobodu. V té době jí bylo 23 let. Do nového života šla s novou identitou – novým jménem a novými dokumenty. Přesto ji později novináři vypátrali v Camberlow, kde žila s dcerou, kterou přivedla na svět v roce 1984. Mary se pak opět přestěhovala a od té doby o jejím osudu není nic známo.
Příběh „krvavé Mary“, jak ji nazvali novináři, kteří proces s ní sledovali, měl velkou odezvu. Dokonce o Mary vznikly dvě knihy.
Ale už nikdy se asi nedozvíme, kdo vlastně byla Mary Bell. Monstrum, nebo nešťastné dítě s duševní poruchou? Těžko soudit. Možná kdyby se narodila v jiné rodině a vyrůstala v normálních podmínkách, nemusely se její sociopatické sklony vůbec projevit. Ale to se bohužel nestalo…
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Neuvěřitelně inteligentní, přátelský a zdvořilý člověk. Takový byl podle svého okolí Thomas Holst.…
Za nenápadnou maminkovskou a babičkovskou vizáží skrývala Yiya Murano alespoň tři vraždy a finanční…
15. září 2010: Padesátiletý Greg Fleniken byl nalezen mrtvý a zavražděný v hotelovém pokoji číslo…
Jeho legendární útěky z vězení a zájem médií mu přinesly pochybnou „slávu“ a popularitu části…
Kolem 21. hodiny 4. února 1974 se ozvalo zaklepání na dveře bytu č. 4 na 2603 Benvenue Street v…
Na konci února 1987 proběhla v amerických médiích následující zpráva: Vražedkyně na útěku Audrey…
Hannibal Lecter nebyl jen výplodem čisté fantazie. V roce 1963 se Thomas Harris, autor, jehož…
Dvaapadesátiletý provozovatel nočního klubu v Dallasu Jack Ruby ohromil Ameriku, když 24. listopadu…