Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Nejromantičtější místa na světě
Invia.cz/Unsplash.jpg
Volný čas / Cestování

Nejromantičtější místa na světě

datum: 2. 2. 2023 0:05 autor: Anna Vágnerová
Pokud Češi tráví den svatého Valentýna v zahraničí, nejčastěji je najdete v celoročně oblíbeném Egyptě. Vyberte si z dalších romantických míst, která stojí za to navštívit.

Egypt, rakousko i české hory

Nejoblíbenější únorové destinace, které si vybírají čeští turisté, závisí spíš na sezóně než na touze vyrazit za romantikou. Pětina cestovatelů i na Valentýna 2023 odlétá do dlouhodobě nejvyhledávanějšího Egypta, nejčastěji do středisek Hurghada a Marsa Alam. Deset procent pak vyráží lyžovat do Rakouska.

Na druhou stranu skoro 11 procent únorových dovolenkářů bude cestovat po Česku. Lákají je hory, ale i romantika ve wellness.


Dovolená podle horoskopu

Evropská romantika

Ať se podíváte na jakékoli světové žebříčky nejromantičtějších míst na světě, přední příčky vždycky okupuje Paříž se svými romantickými uličkami, plnými malých kaváren a voňavých pekáren, i dechberoucími výhledy z Montmartru a obzorem s Eiffelovou věží, která je vidět odevšad. V závěsu se pak drží italské Benátky s legendárními kanály. Možná, že nikde jinde na světě neproběhlo tolik žádostí o ruku, jako na místních gondolách.

Pokud hledáte romantiku u moře, ale nechcete cestovat přes půl světa, zamiřte na řecké Santorini, kde zažijete jedny z nejkrásnějších západů slunce, odrážející se v typické modrobílé architektuře. Santorini se často považuje za nejkrásnější řecký ostrov, a tím pádem patří také k nejoblíbenějším, ale velkých davů se nemusíte bát. Už v roce 2018 tu vyhlásili limit 8000 lidí za den a víc jich sem nesmí.


Podívejte se na zajímavé tipy na valentýnské dárky

Luxusní líbánkový ráj

Synonymem zamilovaného ostrova jsou jednoznačně Maledivy. Jezdí se sem na líbánky, a dokonce i na samotné svatební obřady, přestože sňatek z Malediv nemá právní platnost a je jen symbolickým obřadem.

Zamilovaní tohle místo zbožňují nejen proto, že jde o naprostý ráj na zemi, s tím nejbělejším pískem a nejtyrkysovějším oceánem, ale také tu najdete příjemné soukromí a v nabídce je opravdu velké množství luxusních novomanželských chatiček na pláži nebo přímo na vodě.

Podobně panenské pláže nabízí i Seychely, které ale mohou být lepší volbou, pokud chcete vyrážet i na procházky a výlety. Jsou tu deštné pralesy, vodopády, svahy s bujnou vegetací, rozmanitou faunou a flórou, ale i hory. Není divu, že 115 ostrůvků, které patří k tomuto souostroví, si oblíbili také surfaři a milovníci potápění. Můžete zde obdivovat překrásně zbarvené korály i vraky dávno potopených lodí.


3 rajské ostrovy v Indickém oceánu

Low budget luxus

Jestli chcete zažít romantiku na bělostných plážích, ale zároveň si musíte hlídat rozpočet, určitě vás nadchne například Thajsko. Klidnější dovolenou nabízí Krabi, naopak více to žije na ostrově Phuket.

Podobně je na tom také sousední Kambodža, která je sice u turistů stále oblíbenější, ale oproti Thajsku zůstává v podstatě neobjevená. Takovému východu slunce v kulisách slavného chrámu Angkor Wat se jen tak něco nevyrovná. Navíc kambodžský ostrov Koh Rong je dokonalým rájem, jehož pláže jsou podobné těm v Karibiku či na Maledivách.


Nejoblíbenější místa, kam Češi vyráží na Velikonoce

Výlet za moře

Jestli milujete barevné země s pestrou kulturou a tím nejlepším jídlem, možná bude vaším vysněným místem Mexiko. Pokud naopak chcete super barevnou především přírodu, vyrazte na Havaj. Tak barevnou a věčně rozkvetlou krajinu hned tak někde nezažijete. Navíc, jestli jsou tady na něco připraveni, tak jsou to líbánky a romantické pobyty ve velkém americkém stylu.

A pokud vás na plážové dovádění a romantiku v pravém slova smyslu moc neužije, možná vás nadchne výlet do amerického státu Nové Anglie. Do místní oblasti Berkshires často vyrážejí americké páry na svoji první společnou dovolenou. Stojí to za to celoročně, ale proslulý je místní podzim, který tu údajně patří k těm nejkrásnějším a nejbarevnějším na světě.


Zdroj informací: Invia.cz


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Kam vyrazit na Velikonoce?

Kam vyrazit na Velikonoce?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 29. 3. 2023 0:05

Blížící se Velikonoce jsou první jarní vlaštovkou k cestování. Využijte čtyři dny volna a vydejte…

6 tipů na letní dovolenou v Turecku

6 tipů na letní dovolenou v Turecku

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 16. 3. 2023 0:05

Víte, že Turecko bude hitem léta 2023? Zájem raketově roste!

Do Vídně za pandami

Do Vídně za pandami

Autor: -vls-, Datum: 15. 3. 2023 17:00

Přesně před dvaceti lety, v polovině března 2003, se vídeňský Schönbrunn zařadil mezi pár desítek…

7 tipů na top lyžařské areály v Čechách

7 tipů na top lyžařské areály v Čechách

Autor: Hana Lorencová, Datum: 27. 2. 2023 0:05

Zima se vrátila! Krkonoše a zdejší lyžařské areály nabízí vysoký standard služeb, který snese…

10 tipů, kam vyrazit v březnu

10 tipů, kam vyrazit v březnu

Autor: -vls-, Datum: 24. 2. 2023 10:00

Březen láká k nové energii a zážitkům! Vyberte si z našich tipů na různé aktivity.

Dovolená podle horoskopu

Dovolená podle horoskopu

Autor: Hana Lorencová, Datum: 22. 1. 2023 0:05

Vysněná místa pobytu pro vás vybírala slavná věštkyně a astroložka Inbaal Honigmanová, která se…

5 míst, kam v zimě za teplem

5 míst, kam v zimě za teplem

Autor: -vls-, Datum: 10. 1. 2023 15:00

Přestože se přelom roku nesl ve znamení vysokých teplot, a dokonce padaly teplotní rekordy, ta…

Kam na lyžovačku?

Kam na lyžovačku?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 1. 2023 13:30

Vyražte na Dolní Moravu! Horský resort Dolní Morava jako jediné lyžařské středisko na Moravě stále…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 2 x 3 vstupenky na film Sestry v sedle

27. 3. 2023 10:00 autor -red-