Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Máchovo jezero místo moře?
Regata Máchovo jezero
Volný čas / Cestování

Máchovo jezero místo moře?

datum: 8. 7. 2022 15:00 autor: -vls-
Pokud plánujete letošní dovolenou strávit v „českých vodách“, nezapomeňte na Máchovo jezero. Jedna z nejznámějších vodních ploch republiky ožívá nejen během letních dní. A turistům nabízí atraktivní vodní hrátky, bezpečné koupání, vyhlídkové plavby, pravidelnou lodní dopravu i rybaření.

Kvalita vody se stále zlepšuje

Máchovo jezero se může pochlubit tím, že se v posledních osmi letech kvalita vody drží na dobré úrovni. Pravidelně ji zde sleduje povodí Ohře a Krajská hygienická stanice. Monitorována je hlavní pláž v Doksech a dále pláže ve Starých Splavech, na Borném, Klůčku a u hotelu Port.

Za posledních pět let se nestalo, že by naměřený počet sledovaných mikroorganismů překročil hranici 50 000 jednotek na litr (limit je 100 000), a tudíž nebyl vydán zákaz koupání. 


Co by vám nemělo chybět v cestovní lékárničce?

Lodní doprava začíná v Doksech

Aby se lidé z jedné strany jezera dostali na druhou, mohou mimo procházky nebo vyjížďky na kole zvolit lodní dopravu. Během prázdnin lze pro přepravu využít pravidelné spoje lodí Hynek, jíž Regata Máchovo jezero zajišťuje dopravní obsluhu.

Denně vyjíždí celkem šest linek, každá má osm pravidelných zastávek: Doksy, Klůček, Březňák, Borný, Šroubený, Staré Splavy, Staré Splavy – Pláž, Hotel Port. Tři linky míří v uvedeném směru a tři v opačném, vždy však začínají a končí v přístavišti v Doksech.


 

Na dovolenou do kempu? Vyberte si ho podle zálib!

Jízdní řád

Časy odjezdů jsou uvedeny v jízdním řádu a také na každé ze zastávek.

„Hynek disponuje dostatečnou přepravní kapacitou 70 míst, dostane se na každého. Jízdenku není nutné si předem rezervovat, cestující ji koupí při nástupu na loď přímo u kapitána. Vzhledem k nárůstu nákladů jsme museli přistoupit k úpravě cen jízdného. V letošním roce se s námi dospělí cestující svezou za tarify na zastávku o 5 Kč vyššími, tedy za 25 Kč. V případě mládeže od 4 do 15 let zůstává cena na 15 Kč jako loni. Menší děti pak s námi plují zdarma,“ komentuje Vladimír Reichert, předseda představenstva a ředitel společnosti Regata Máchovo jezero, a.s.


Udělejte knize pěknou dovolenou!

Vyhlídkové plavby

Vyhledávanou atrakcí jsou vyhlídkové plavby, které nabízí unikátní příležitost poznat zdejší krajinu z paluby výletní lodi. V hlavní sezóně, od července do srpna, se pořádají každý den.

Oproti loňsku však z Doks vyplouvají vyhlídkové lodě čtyřikrát denně, což znamená o jednu jízdu navíc, a to v časech 11:00, 13:00, 14:30 a 16:30. Z přístaviště ve Starých Splavech vyplouvá loď jednou za den v 15:00. Délka plavby činí přibližně 35 minut a zabaví dospělé i zvídavé děti.


5 tipů na dovolenou se psem

Pro velké i malé romantiky

I v letošním roce se mohou všichni romantici těšit na podvečerní plavby s živou hudbou při západu slunce. Čas odjezdu z přístaviště se přizpůsobuje tomu, jak se dny polehoučku začínají zkracovat.

„Vyplouváme ještě před tím, než se sluníčko začne sklánět k západu, pokud by si někdo nebyl jist, aktuální údaje mu rádi sdělíme, nebo je najde na našem webu,“ informuje Vladimír Reichert.

Podvečerní plavby bude zajišťovat loď Máj, největší plavidlo flotily Regata Máchovo jezero. Okružní jízda potrvá přibližně 45 minut. A ve které dny bude možné si takovou plavbu vychutnat? Během prázdnin si ji mohou lidé do svého itineráře naplánovat na úterý, čtvrtek nebo sobotu.

Palubní lístek lze zakoupit přímo u kapitána. Pro dospělé  je cena 220 Kč, pro děti od 4 do 15 let a seniory nad 70 let pak 90 Kč. V letošním roce se cena jízdného zvedla v průměru o 25 Kč na osobu, respektive o 30 Kč pro dospělé a pro děti ve věku od 4 do 15 let a seniory o 20 Kč. Nejmenší námořníci cestují zdarma.


Hurá na Šumavu!

Hurá na ryby!

Jestli patří něco k vyhledávaným zpestřením pobytu u Máchova jezera, je to sportovně rekreační rybolov, jehož tradice byla obnovena před sedmi lety. Vodní plocha o rozloze 296 ha je lemována několika rybářskými úseky.

Možný je lov ze břehu. V sezóně dravců od 1. září pak také z loděk přímo na jezeře. Povolenky k rybolovu s denní, víkendovou, týdenní nebo roční platností lze zakoupit přímo v recepci autokempu Klůček.


7 důvodů, proč letos vyměnit hotel za obytňák

Kde se ubytovat?

Autokemp Klůček, který vlastní Regata Máchovo jezero, je už mezi milovníky kempování léta oblíbený. Ubytovat se zde lidé mohou v příjemných vytápěných chatkách, nebo mohou využít prostory pro stany a karavany.

Klůček je ideální zázemí pro všechny, kdo na dovolenou vyráží obytnou dodávkou nebo karavanem. V současnosti je totiž tento typ trávení dovolené na vzestupu.

Autokemp poskytuje vynikající zázemí také všem nadšeným rybářům, kteří za svým oblíbeným koníčkem cestují i z větších vzdáleností. Pro jeho návštěvníky je přímo vyhrazen jeden ze šesti zdejších rybářských úseků. 


Tip na hotel

Synonymem pohodobé dovolené u Máchova jezera se stal hotel Port. V letošním roce slaví dvacet let pod křídly společnosti Regata Čechy, a.s.

Zároveň je tomu také deset let od velké rekonstrukce a přístavby, která dala vyniknout jeho dnešní podobě. Obě důležitá výročí se vpíšou nikoli do jedné velké události, ale budou zdejší návštěvníky provázet až do konce roku, a to i se speciálním sloganem: 20 let na vlně.

Hotel Port se v letních měsících primárně soustředí na rodiny s dětmi, pro něž je tu vybudované široké zázemí. Přesně takové, aby si zde strávený čas všichni, rodiče, děti, babičky i dědečkové, tety a strýčkové, užili naplno!

Hotel Port je vyhlášený svou kuchyní. Zdejší kuchařský tým pracuje s trendy mezinárodními, ale nezapomíná ani na českou klasiku. Menu uspokojí touhy i těch nejnáročnějších strávníků. Jsou něm v hojné míře zastoupeny sezónní suroviny, bohatství ovoce a zeleniny.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

5 romantických míst, kam vyrazit

5 romantických míst, kam vyrazit

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 15. 2. 2024 0:05

Proč hledat romantiku jen na Valentýna? I jindy můžete prožít krásné chvilky a prodloužený víkend…

Všechny cesty vedou do Itálie

Všechny cesty vedou do Itálie

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 28. 1. 2024 0:05

I když by se mohlo zdát, že první měsíce roku nejsou k cestování příznivé, opak je pravdou. Pro…

Kam za sluníčkem? Prohřejte se v Egyptě

Kam za sluníčkem? Prohřejte se v Egyptě

Autor: -vls-, Datum: 23. 1. 2024 10:31

Země, kterou vydavatel průvodců Lonely Planet označil za destinaci s nejlepším poměrem ceny a…

5 důvodů, proč neodkládat nákup letní dovolené na poslední chvíli

5 důvodů, proč neodkládat nákup letní dovolené na poslední chvíli

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 22. 1. 2024 0:05

Řecko, Kapverdy nebo snad Egypt? Ať už letos plánujete strávit dovolenou v říši gastronomických…

Valentýn u moře, nebo na sněhu? Nejvyšší čas vybrat si valentýnský pobyt

Valentýn u moře, nebo na sněhu? Nejvyšší čas vybrat si valentýnský pobyt

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 10. 1. 2024 0:05

Valentýn je skvělá příležitost zpestřit si druhou polovinu zimy a společně podniknout něco…

Výlet či víkend na českých horách?

Výlet či víkend na českých horách?

Autor: -vls-, Datum: 2. 1. 2024 10:00

Pokud patříte k milovníkům lyžování a dalších zimních radovánek a nemáte na letošní zimu ještě…

Nádherné pobřeží a fascinující památky na dosah ruky. Vyrazte se ohřát do Egypta

Nádherné pobřeží a fascinující památky na dosah ruky. Vyrazte se ohřát do Egypta

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 22. 12. 2023 0:05

Egypt. Země, kudy kráčela historie lidstva a která i dnes nabízí autentický pohled na velkolepé…

7 tipů, jak jezdit na sněhu a náledí

7 tipů, jak jezdit na sněhu a náledí

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 12. 2023 0:05

Když v zimě sněží, prší a k ránu mrzne, je náledí jistota. Seznamte se proto s několika praktickými…

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-