Běžné kosmetické produkty, které většina z nás používá, mohou obsahovat chemické přísady, za něž nám pleť a pokožka moc nepoděkují. Nejsou šetrné k našemu zdraví a už vůbec ne k životnímu prostředí (od výroby až po likvidaci obalu).
Samozřejmě to ale jde i bez zbytečných chemikálií a testování na zvířatech. Skvělým příkladem je například dánská kosmetická značka Urtekram, která je jednou z nejstarších ekologických značek v Evropě. Nejen, že je 100% veganská a šetrná k pokožce, ale i při samotné výrobě dbá na co nejmenší uhlíkovou stopu.
Když už je řeč o uhlíkové stopě a veganských produktech, bylo by dobré zmínit dalšího výrobce, který dbá na ekologii a životní prostředí.
Je to česká značka Vitar, producent vitaminů a potravních doplňků. Produkty řady EKO friendly jsou baleny tak, aby nezatěžovaly naši planetu. Plastové blistry nahradily papírové sáčky z ekologicky šetrného materiálu, které jednoduše uzavřete dřevěným kolíčkem.
Jak je to? Potraviny v bio kvalitě jsou vnímané jako zdravější, plné živin a vitaminů. Skutečně tomu tak je. Je to hlavně díky tomu, že bio zemědělství nevyužívá syntetické pesticidy, herbicidy a jiné chemikálie.
Kromě toho se bio potraviny vyrábějí s ohledem na udržitelné hospodaření a životní prostředí. To v praxi znamená, že se minimalizuje použití energie, vody a produkce odpadu. O tom by mohla vyprávět česká značka Menu Gold, která nabízí kvalitní a výběrové luštěniny v bio kvalitě.
Určitě jste někdy zaslechli pojem fast fashion. Jedná se o velmi levnou, lehce dostupnou, avšak ne příliš kvalitní módu. Tato móda se vyrábí v příšerných podmínkách v obrovském množství bez ohledu na životní prostředí či lidská práva.
Existuje mnoho způsobů, jak snížit negativní dopad módního průmyslu na ekologii. Příkladem může být recyklace a udržitelnost. Existuje mnoho způsobů, jak nepodporovat fast fashion a začít něco dělat i pro naši planetu, např. zajít do second handu.
Lze i zakoupit nové oblečení, ale z udržitelných a kvalitních materiálů. Mnoho firem a značek vyrábí oblečení z recyklovaných materiálů, jako jsou PET láhve, staré igelitové tašky či rybářské sítě vyplavené na břehy oceánů. Tímto směrem jde také švédská značka Haglöfs, která se zaměřuje zejména na outdoorové oblečení.
Ekologické uklízení domácnosti znamená používání prostředků a postupů, které minimalizují negativní dopad na životní prostředí či naše zdraví. Snažte se vyhnout chemickým čisticím prostředkům a ideálně zvolte takové produkty, které jsou vyráběny z přírodních ingrediencí.
Snažte se používat látkové utěrky namísto papírových a šetřete vodou jak při mytí nádobí, tak i při vytírání. Na bakterie či nečistotu není třeba využívat chemické přípravky. Skvělým pomocníkem může být obyčejná pára, která vyčistí každou skulinku. Například parní čistič Kärcher SC 3 DELUXE EASYFIX si poradí v celé domácnosti.
Zdroje informací a foto: Urterkram, Menu Gold,Vitar, Haglöfs, Kärcher, MC CONSULTANT
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Před rokem o něm téměř nikdo nevěděl, dnes patří mezi nejprodávanější doplňky stravy. Berberin,…
V dnešní době se také tatínkové stále více zapojují do péče o své děti, což odráží i legislativa,…
Letoviska u Baltského moře v Polsku se letos řadí mezi nejoblíbenější cíle českých turistů.
Minimální mzda činí pro letošní rok 20 800 a pobírá ji kolem 150 tisíc zaměstnanců, z celkových…
Ačkoliv je stárnutí přirozenou součástí lidského života, pro mnoho žen bývá obávaným strašákem.…
„Na Světový den štěstí připravujeme speciální ochutnávku čokolád, díky níž se dozvíte, proč je…
Restaurant Passage s výjimečnou kuchyní a vyhlášeným týdenním menu si našel pevné postavení mezi…
Po dlouhé zimě nakopněte orgasnimus superpotravinami! BIO zelený ječmen, BIO mladá pšenice, BIO…