Kdo z nás to někdy neudělal? Sedíte u pracovního počítače, čeká na vás úkol, do kterého se vám úplně nechce. A najednou zjistíte, že scrollujete na telefonu a práce vám stojí. S tím vám může pomoci One sec. Díky téhle appce totiž dostanete možnost si skutečně rozmyslet, jestli chcete sociální sítě otevírat.
Jakmile kliknete na jejich ikonku, One sec vám na pár vteřin zobrazí dechové cvičení, po kterém se vás zeptá, zda chcete aplikaci doopravdy navštívit. Můžete se tedy rozloučit s impulzivním scrollováním na sociálních sítích a prohlížením toho, co zrovna dělají vaši přátelé. Verze One sec zdarma vám umožní uplatnit funkci u jedné aplikace, za 25 korun měsíčně je pak počet neomezený.
Vlnu používání AI pro všechny možné účely od rešerší, přes psaní pracovních e-mailů, až po rady, co si uvařit k večeři, jste už asi zaznamenali. Šetří čas i energii, a nejen v práci vám může mnohdy zachránit krk. Víte ale, že ChatGPT můžete nosit v kapse pohodlně jako aplikaci?
Tak jako u webové verze se stačí zaregistrovat nebo přihlásit a můžete se chatbotu ptát na všechny své všetečné otázky až donekonečna.
Forest je další appka, kterou jsme se nemohli vynechat. Nákup repasovaného telefonu má totiž na životní prostředí stejný dopad, jako má nově vysazený stromek během 10 let – a o tom je i tahle appka.
Pomůže vám soustředit se na důležité úkoly, aniž by vás rozptylovaly další aplikace nebo zábava a klade při tom důraz na přírodu. Před tím, než začnete plnit položky ze svého to do listu, ve Forestu zasadíte stromek, který roste jedině tehdy, pokud vydržíte na úkolu pracovat – a to i v rámci skupinových projektů.
Když soustředění přerušíte, ze stromu rázem zůstanou jen holé větvičky, které už neporostou. Aplikace vám tak za jednorázovou platbu 99 Kč umožňuje pozorovat svůj progres v reálném čase, zatímco se o přírodu skutečně stará. Když totiž nasbíráte určité skóre, Forest za vás ve spolupráci s organizací Trees for future zasadí opravdový strom.
Spousta z nás odkládá knížky až na letní dovolenou. Co ale dělat, když skončí? Pokud se chcete ve svém oboru pomocí inspirativních knih zlepšovat, ale po práci dáváte přednost odpočinku, vyzkoušejte aplikaci Blinkist.
Najdete v ní databázi více než 6500 odborných knížek, přičemž u každé z nich je připravené několikaminutové audio shrnutí těch nejdůležitějších myšlenek a závěrů. Místo čtení odborných titulů ve svém volném čase si tak můžete dát speedrun třeba při ranní cestě do práce nebo večer během nákupu.
Článků plných tipů na to, jak si vybudovat nové návyky, najdete na internetu stovky. Jak to ale udělat, aby vás to tentokrát doopravdy bavilo? Tak od toho je tu aplikace Habitica.
Do ní si zapíšete úkoly nebo návyky, které se chcete naučit, a pak je v reálném životě plníte. Úkoly mají podobu malých nestvůrek, které se snažíte porazit, a jak aplikaci zaznamenáváte svůj progres, získáváte odměny, díky kterým postupujete ve hře dál. Pokud máte soutěživého ducha, můžete se tak naučit chodit včas spát, osvojit si nový cizí jazyk, nebo například začít žít víc udržitelně – a začít můžete tím, že si appku nainstalujete do udržitelného repasovaného telefonu.
Zdroje informací a obrázků: Swappie, Google Play a App Store
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Podepisujete se elektronicky? Kolem elektronického podpisu je spousta mýtů. Přitom šetří čas a při…
V dnešní digitální společnosti, kdy technologie prostupují všechny aspekty našich životů, se často…
Nová webová aplikace Red Monster Challenge přináší zábavné kvízy pro všechny věkové kategorie.
Tak jako o každé technologické novince, i kolem online podpisů koluje ve společnosti řada mýtů.…
Každý osmý melanom se podaří odhalit pozdě. Situaci může zlepšit umělá inteligence. OZP proplatí…
Vydírání přes internet se v poslední době stává častějším a závažnějším problémem, který zasahuje…
Umělá inteligence zásadně mění vzdělávání a profesní rozvoj. Jana Večerková, zakladatelka a…
Mobilní aplikace mnoha lidem pomáhají a jejich používání šetří čas, peníze, ale je k ruce třeba i…