Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Michael Douglas (76) a Catherine Zeta-Jones (51): Své „ano“ si řekli před 20 lety
Wikimedia Commons
Inspirace / Slavné páry

Michael Douglas (76) a Catherine Zeta-Jones (51): Své „ano“ si řekli před 20 lety

datum: 19. 11. 2020 0:05 autor: Markéta Vavřinová
Pocházejí z různých kontinentů, z odlišných společenských vrstev a dělí je od sebe celé čtvrt století! Mají společnou profesi, krásnou rodinu a stejné datum narození – 25. září. Zdá se, že velšská kráska hollywoodského playboye zkrotila. Překonali Michaelovu rakovinu, Catherininy maniodeprese i krátké odloučení, kdy se spekulovalo o jejich definitivním rozchodu.

Michael Douglas se s osudovou ženou svého života potkal v roce 1998. Učarovala ho natolik, že prý jí okamžitě řekl, že bude jednou otcem jejích dětí. Než k tomu došlo, musel se ale o přízeň brunetky s podivným příjmením dost snažit. A původ příjmení je podle Catherine jednoduchý. Pradědeček sloužil jako námořník v Řecku a řecké písmeno Zeta si přidal, protože je sedmé v abecedě. „Ale hlavním důvodem asi byla nějaká místní dívka,“ myslí si Catherine.

Herecký synek...

Známý a úspěšný herec, Michaelův otec Kirk byl synem chudého židovského emigranta z Běloruska, který se stal ztělesněním „amerického snu“. Herectví se věnovala i matka Diana Dill. 

Michael se narodil 25. září 1944 v New Brunswicku v New Jersey. Přestože se rodiče v jeho pěti letech rozvedli a měli nové partnery, vyrůstal obklopen láskou obou rodin.

Zdálo by se, že Michael automaticky vykročí po stejné cestě jako rodiče. Před tím, než začal studovat dramatické umění, však zkoušel nejprve práva. Vypadl ale hned první rok. Pak žil jako bohém, chvíli i v hippie komunitě. Herectví studoval v Kalifornii, studia dokončil v New Yorku.

Popularitu získal v komerčně úspěšných filmech Honba za klenotem Nilu, Válka Roseových, Skandální odhalení nebo Americký prezident. Asi nejslavnější je jeho role finančního magnáta Gordona Gekka ve filmu Wall Street, za níž dostal Oscara. Jako producent se podílel na úspěšném snímku Přelet nad kukaččím hnízdem, jehož režisérem byl Miloš Forman.

... a dělnická dcerka

Catherine se narodila 25. září 1969 v malé anglické rybářské vesnici u města Swansea ve Walesu. Otec David Jones pracoval v místní továrně na cukrovinky, jeho žena Patricia jako šička.

Přestože jejich finanční situace byla v lepším případě průměrná, své děti – Catherine má ještě dva bratry – maximálně podporovali v jejich zájmech. Od dětství se dívka profesionálně věnovala choreografii a v devíti letech vyhrála národní taneční soutěž. V patnácti se vydala dobýt Londýn.

Studovala na londýnské konzervatoři a zároveň vystupovala v baletu, postupně získávala role i v televizních filmech. Kromě talentu byl její úspěch podporován neobvyklým vzhledem – dlouhé tmavé rovné vlasy, velké mandlové oči a jantarově zbarvená pleť. 

On byl závislý na sexu...

Ve svém „divokém“ období začal Michael začátkem 70. let žít s o pět let starší herečkou Brendou Vaccaro, se kterou hrál ve filmu Letní strom. Nějakou dobu spolu dokonce cestovali v dodávce po Spojených státech i po Evropě. Jednoho dne si ale Brenda sbalila věci a prostě se z dodávky i Michaelova života vypařila.

Na inauguraci prezidenta Jimmyho Cartera, kam byl začátkem roku 1977 pozván, potkal tehdy devatenáctiletou Diandru Luker, dceru amerického diplomata. K překvapení příbuzných i přátel se s ní okamžitě oženil a na konci roku 1978 se narodil syn Cameron. Toto manželství formálně existovalo téměř 18 let, ale již dlouho před rozvodem začali žít odděleně. Je pravda, že Diandra se těžko smiřovala s Michaelovými románky. Douglas později přiznal, že měl problémy se „závislostí na sexu“ a že se dokonce léčil.

...ona dávala přednost starším mužům 

Začínající herečka Catherine na své cestě životem nepotkávala mladé prince, ale mnohem starší muže, ke kterým to Catherine táhlo už od dětství. První byl americký rockový hudebník Micky Dolenz, tomu v době jejich vztahu bylo čtyřicet. Následovala britská televizní hvězda John Leslie a producent Jonah Peters, který se s ní chtěl oženit – oba samozřejmě mnohem starší. 

Kvůli hereckému kolegovi Paul McGannovi byl Catherine nucena hledat své nové štěstí za oceánem. Když paparazzi odhalili ženatého Paula při líbání s Catherine, pro konzervativní Brity to bylo přes čáru.

Bulvární tisk je oba neustále pronásledoval, a tak se rozhodla se na chvíli „ztratit“ v Hollywoodu. Tam se jí podařilo získat roli ve filmu Zorro: Tajemná tvář. Po dokončení práce na filmu řekla Zeta-Jones novinářům, že pokud si bude muset vybrat mezi dvěma filmovými partnery, Antoniem Banderasem a Anthony Hopkinsem, dá samozřejmě přednost tomu staršímu!

„Neznám nikoho, kdo líbá lépe než Catherine,“ nechal se slyšet asi nejcharismatičtější James Bond všech dob Sean Connery poté, co s Catherine hrál ve filmu Past. 

Osudová „pětadvacítka“

Setkali se v létě 1998 na festivalu v Cannes. Michael tam uváděl film Dokonalá vražda a Catherine Zorro: Tajemná tvář, kde hrála hlavní roli. Když se pak večer potkali v baru, se ukázalo, že se narodili ve stejný den – 25. září, s rozdílem 25 let. Byl to osud...

Michael se zamiloval! Posílal jí kytice růží do těch nejvzdálenějších míst, kde Catherine natáčela, aniž měl nejmenší příležitost s ní promluvit. Rozhodující pak byla jejich společná dovolená v červnu 1999 na Mallorce.

Všudypřítomní paparazzi zdokumentovali vášnivá objetí páru v bazénu a vedle něj.

„Michael je zvláštní muž, strávili jsme spolu na Mallorce velmi příjemné dny... Ale co se týče ostatních věcí: počkejte a uvidíte!“ Tak shrnula společné chvíle šťastná Catherine.

Drahý rozvod a slavná svatba

Michael už sice řadu let nežil s Diandrou, ale jejich vztahy byly nadstardardní. Když jí ale oznámil, že se chce rozvést, protože si vezme Catherine, začala Diandra dělat problémy. Nakonec se musel ze svazku „vykoupit“ 80 miliony dolary!

V srpnu 2000 se narodil syn Dylan a 18. listopadu si hvězdný pár řekl „ano“ v hotelu The Plaza v New Yorku, a to za účasti mnoha dalších hvězd, jakými byli Jack Nicholson, Sharon Stone, Sean Connery, Michael Cane, Meg Ryan a jiní. Za svědka šel Michaelův syn z prvního manželství Cameron. Ten měl později problémy se zákonem kvůli distribuci drog a skončil na sedm let za mřížemi.

Překonali nemoce i krizi

Catherine zazářila ve filmovém muzikálu Chicago a získala Oscara. Krátce po slavnostním ceremoniálu se v dubnu 2003 narodila dcera Carys. 

Další léta ale nebyla jen zalitá sluncem. V roce 2010 byla Michaelovi diagnostikována rakovina jazyka. Podrobil se náročné léčbě a zatím se zdá, že byla úspěšná. 

O tři roky později pak Catherine přiznala problémy s maniodepresivní psychózou a dobrovolně se šla léčit na specializovanou psychiatrickou kliniku.

V roce 2014 pak pár neočekávaně oznámil rozchod! O záchranu se snažil především Michael, podporován tchyní Pat. Nakonec se k sobě po sedmi měsících manželé vrátili.

„Každý pár má své problémy. Ale protože jsme pod drobnohledem veřejnosti, je to u nás více vidět než u ostatních dvojic. Nyní jsme ale zase spolu a náš vztah je silnější než kdy dřív,“ okometoval to Michael.

Zdá se, že krize jejich manželství opravdu posílila!


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Gerty (†61) a Carl (†87) Coriovi: Nositelé Nobelovy ceny za medicínu se narodili a studovali v Praze

Gerty (†61) a Carl (†87) Coriovi: Nositelé Nobelovy ceny za medicínu se narodili a studovali v Praze

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 17. 11. 2022 0:05

Jejich životní příběh trochu připomíná manžele Mariii Skłodowskou-Curie a Pierra Curie. Zatímco…

David a Victoria Beckhamovi: Pohádka o „Popelákovi a princezně“

David a Victoria Beckhamovi: Pohádka o „Popelákovi a princezně“

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 31. 10. 2022 0:05

V tomto příběhu si hlavní pohádkoví hrdinové vyměnili role. Tou bohatou byla Victoria. Zatímco ji…

John Lennon (†40) a Yoko Ono (89): Příběh šílené lásky

John Lennon (†40) a Yoko Ono (89): Příběh šílené lásky

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 11. 10. 2022 0:05

Jejich život byl plný hádek, usmiřování, skandálů, sebevražedných pokusů, léčení na psychiatrii,…

Paul Newman (†83) a Joanne Woodward (92): Bylo jejich manželství opravdu tak dokonalé?

Paul Newman (†83) a Joanne Woodward (92): Bylo jejich manželství opravdu tak dokonalé?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 26. 9. 2022 0:05

Žili spolu celé půl století a všechny překvapovali pevností a stabilitou jejich manželského svazku,…

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 9. 2022 0:05

Když Simone 5. srpna 1962 obědvala s přáteli v restauraci, zašeptal jí číšník, že má u něj telefon.…

Mick Jagger (78) a Jerry Hall (66): Zvíře a kráska

Mick Jagger (78) a Jerry Hall (66): Zvíře a kráska

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 12. 7. 2022 0:05

Od samého počátku tento pár přitahoval pozornost. Krásná modelka a ne zrovna pohledný rockový…

Michael Jackson a Lisa Presleyová: Podivné manželství

Michael Jackson a Lisa Presleyová: Podivné manželství

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 14. 6. 2022 0:05

Překvapivé svatební oznámení krále popu a dcery Elvise Presleyho v roce 1994 šokovalo svět. O…

Priscilla (77) a Elvis (†46) Presleyovi: Nemohli být spolu, ani bez sebe

Priscilla (77) a Elvis (†46) Presleyovi: Nemohli být spolu, ani bez sebe

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 30. 5. 2022 0:05

Elvis byl přesvědčený, že si o deset let mladší Priscillu „vychová“, aby se stala dokonalou ženou…

Tip šéfredaktorky

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ o 5 balíčků hydratačního séra Sebamed

6. 12. 2022 13:45 autor -red-