Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Harry a Meghan: Nejsledovanější pár současnosti
Wikimedia Commons
Inspirace / Slavné páry

Harry a Meghan: Nejsledovanější pár současnosti

datum: 4. 11. 2020 0:05 autor: Markéta Vavřinová
Příznivci britské královské rodiny nechápou jejich rozhodnutí dobrovolně odejít z „firmy“. Bulvár na nich nenechá nit suchou a předhání se zaručenými zprávami o krizi manželství i o špatných vztazích s ostatními členy rodiny. Zdá se ale, že těm dvěma to nevadí.

Přestože se jejich přestěhování do Kanady a posléze do americké Kalifornie připisuje Meghan, zřejmě to nebude tak úplně pravda. O svobodném životě bez královského protokolu snil Harry už dávno, a to ještě před svatbou.

Bez milující maminky

Harry se narodil v době, kdy manželství jeho rodičů, princezny Diany a následníka trůnu Charlese, už nefungovalo. Na svět přišel 15. září 1984. Diana se maximálně snažila, aby Harry a jeho starší bratr William vyrůstali jako jiné děti. Harry prý například dychtivě hledal v dětském menu Happy Meals laciné plastové hračky!

Chyběly mu dva týdny do třináctých narozenin, když se musel vyrovnat se ztrátou matky. Dianinu smrt nesl těžce a nějakou dobu trpěl nočními můrami. Stejně jako starší bratr absolvoval Eton College. Pak na rok odjel do Austrálie, kde strávil nějaký čas na dobytčí farmě, a do afrického Lesotha, aby tu pomáhal nemocným dětem.

V duchu tradic královské rodiny nastoupil na vojenskou akademii Sandhurs a po jejím ukončení se stal důstojníkem z povolání, dva měsíce sloužil i v Afghánistánu.

Královský rebel

Od dětství se musel vyrovnávat s neustálým zájmem fotografů, které měl pořád v patách. Proto jim také neunikla většina jeho průšvihů. Fotky z divokých mejdanů, okořeněných nejen pitím, ale i kouřením marihuany se samozřejmě objevovaly na titulních stranách bulvárních listů. To tak vytočilo jeho otce Charlese, že nezdárného synka donutil navštívit odvykací centrum v jižním Londýně, aby na vlastní oči viděl nebezpečí spojená s užíváním drog.

Charles i Harryho babička královna Alžběta II. nebyli rozhodně nadšeni, když na maškarní party přišel oblečen do nacistické uniformy, což se samozřejmě opět neobešlo bez snímků v novinách. Mladý muž pak vydal prohlášení: „Je mi moc líto, jestli jsem tím někomu ublížil. Byla to ode mě nevhodná volba kostýmu. Omlouvám se.“

Nechtěným hrdinou bulváru se stal v srpnu 2012, kdy na veřejnost pronikly jeho nahé fotky pořízené na soukromém večírku v Las Vegas.

Chce být herečkou

Meghan Markle se narodila 4. srpna 1981 v Los Angeles. Otec Thomas, běloch a potomek bílých osadníků, pracoval jako osvětlovač v televizi a maminka Doria, jejíž předci patřili mezi otroky, učila na kurzech jógy. Ačkoli se rodiče brzy rozvedli, oba dceru podporovali ve vzdělání.

Dívenka toužila po tom stát se herečkou. Přesto však nejprve vystudovala divadelní vědu a mezinárodní vztahy na prestižní Northwestern University v Illinois. Na školné si přivydělávala prací v restauracích. Občas se jí podařilo získat i menší role ve filmu nebo televizi.

Průbojná feministka

Poprvé na sebe upozornila ne jako herečka, ale jako feministka. Bylo jí teprve jedenáct let, když se jí v televizní reklamě na prostředek na mytí nádobí dotkla věta: „Ženy po celé Americe bojují s mastnými hrnci a pánvemi.“ Meghan rozeslala protestní dopisy mnoha významným osobnostem včetně tehdejší první dámy Hillary Clinton. Jedna televizní stanice odvysílala interview s touto malou odvážnou dívkou.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – výrobce změnil headline spotu a ten začínal nově slovem „lidé“, ne „ženy“.

Meghan měla zkraje své herecké kariéry problém uplatnit se.

„Pro černé role jsem nebyla dost černá, a pro bílé dost bílá.“ 

Píle a pracovitost jí postupně přinesly malé role v televizi, nejvíc ji pak proslavila postava Rachel Zane, kterou ztvárnila ve 108 epizodách kanadského televizního seriálu Kravaťáci.

Když Harry potkal Meghan

O prvním setkání oba dost mlží, ale přiznali, že je poprvé představili společní kamarádi v roce 2016. Usoudili, že ti dva se k sobě hodí. A to byla pravda. Už po prvních větách zjistili, že mají mnoho společných zájmů, oba zajímá charita a pomoc potřebným. První schůzky probíhaly v tajnosti, oficiální prohlášení o jejich vztahu vydal Kensingtonský palác v listopadu téhož roku.

Zasnoubili se o rok později a své „ano“ si řekli 19. května 2018 ve Windsoru. Jejich svatba byla velkou událostí nejen pro Velkou Británii. Televizní přenos sledovaly milióny lidí po celém světě. Výjimečný den narušily jen informace o konfliktu nevěsty se svým otcem Thomasem. Dodnes se neusmířili. 

Harry před Meghan...

Před seznámením s Meghan měl Harry několik známých i méně známých přítelkyň. Říkalo se (a nikdy nepotvrdilo), že coby devatenáctiletý nějakou dobu chodil s o sedm let starší televizní reportérkou Natalií Pinkham.

Sedm let byla jeho oficiální přítelkyní Chelsy Davy, dcera jednoho z největších vlastníků půdy v Zimbabwe. Románek prožil mj. s modelkou a herečkou Florence Brudenell. Vážně to vypadalo s herečkou Cressidou Bonas, která s ryšavým princem tvořila pár více než dva roky. Pozornost, které se jí od médií dostávalo, jí silně vadila a vztah nakonec sama ukončila.

Po boku Harryho byla poté spatřena herečka Jenna Colleman, kterou představil i babičce královně Alžbětě II. Ani to však nevydrželo. Na scénu vstoupila Meghan.

...a Meghan před Harrym

Ještě před několika desítkami let by bylo nemožné, aby si člen britské královské rodiny vzal za ženu míšenku a k tomu rozvedenou!

Meghan sedm let chodila s producentem Trevorem Engelsonem. Vzali se v roce 2011 při romantickém obřadu na jamajské pláži. Po necelých dvou letech už byli rozvedeni. On údajně špatně snášel pracovní úspěchy své ženy. A manželství určitě neprospělo ani odloučení, když Meghan natáčela Kravaťáky v Kanadě a Trevor zůstal v Kalifornii.

Po rozvodu si její srdce získal vyhlášený kanadský kuchař Cory Vitiell, který však na rozdíl od Meghan neměl potřebu se zatím usadit a založit rodinu.

Budou šťastní?

Svobodomyslná Meghan se sice přísným královským pravidlům podrobila, ale nadšená z nich nebyla. Svého syna Archieho, který se narodil 6. května 2019, ukázali manželé veřejnosti až po delší době. Harry byl u porodu, který okomentoval: „Byla to ta nejúžasnější zkušenost, jakou jsem si kdy dokázal představit.“ Zřejmě už tehdy jim v hlavně zrála myšlenka na „vystoupení z firmy“.

20. ledna 2020 vydali společné prohlášení, že chtějí být finančně nezávislí a odejít z Británie.

Po krátké době v Kanadě se zabydleli v Kalifornii. Nedávno podepsali lukrativní smlouvu s Netflixem a budou se podílet mj. na tvorbě dokumentárních filmů a filmů pro děti.

Jak se bude dál odvíjet jejich život bez Charlesovy kreditní karty, na to si musíme počkat.

Tip redakce

Jako členové vybrané skupiny novinářů, kteří se zabývají britskou královskou rodinou a jejími činnostmi, byli Omid Scobie a Carolyn Durand svědky života mladého páru tak, jak se to podařilo jen málokomu zvenčí.
Jedinečný přístup a účast těch, kteří jsou manželům nejblíže, umožnily napsat poctivý, detailní a odzbrojující portrét sebevědomého, vlivného a pokrokově uvažujícího manželského páru, který se nebojí opustit tradici, je odhodlaný ubírat se novou cestou mimo světla reflektorů.

Knihu Omida Scobie a Carolyn Durand Cesta za svobodou vydává Baronet. Můžete ji mj. získat i v naší SOUTĚŽI. 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 6. 2024 0:05

Když Simone 5. srpna 1962 obědvala s přáteli v restauraci, zašeptal jí číšník, že má u něj telefon.…

Wallis Simpsonová a Eduard VIII.: Láska, která otřásla britskou monarchií

Wallis Simpsonová a Eduard VIII.: Láska, která otřásla britskou monarchií

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 17. 5. 2024 0:05

Láska k dvakrát rozvedené Američance Wallis způsobila, že Eduard VIII. odstoupil z britského trůnu.…

Humphrey Bogart (†57) a Lauren Bacallová (†89): Láska z filmového plátna se stala skutečností

Humphrey Bogart (†57) a Lauren Bacallová (†89): Láska z filmového plátna se stala skutečností

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 12. 2023 0:05

Milostný románek mezi herci Humphreym Bogartem a Lauren Bacallovou zůstal v historii zapsán jako…

Jimmy a Rosalynn Carterovi: Prezidentský pár spolu byl 77 let

Jimmy a Rosalynn Carterovi: Prezidentský pár spolu byl 77 let

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 2. 12. 2023 0:05

V říjnu 2019 se Jimmy Carter a jeho manželka Rosalynn stali manželským prezidentským párem s…

Napoleon a Joséphine: Bouřlivý milostný příběh

Napoleon a Joséphine: Bouřlivý milostný příběh

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 28. 11. 2023 0:05

Milovali se i nenáviděli, ona měla milence, on milenky. Ačkoli se nakonec rozvedli, do konce svého…

Gala (†87) a Salvador (†84) Dalí: Talentovaný umělec a jeho výstřední múza

Gala (†87) a Salvador (†84) Dalí: Talentovaný umělec a jeho výstřední múza

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 16. 6. 2023 0:05

Za každým úspěšným mužem vždy hledej ženu! Vztah legendárního malíře Salvadora Dalího a jeho…

Ingrid Bergman (†67) a Roberto Rossellini (†71): Bouřlivé italské manželství

Ingrid Bergman (†67) a Roberto Rossellini (†71): Bouřlivé italské manželství

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 6. 2023 0:05

Ingrid se pro lásku k italskému režisérovi Robertu Rossellinimu vzdala všeho – i dcery Pii z…

Charles (74) a Camilla (75): Láska, která musela počkat

Charles (74) a Camilla (75): Láska, která musela počkat

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 5. 2023 0:05

V den, kdy zemřela princezna Diana, se Camilla Parker-Bowles stala nejvíce nenáviděnou ženou ve…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-