Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Elizabeth Taylor (†79) a Larry Fortensky: Domácí násilí s osmým manželem
Wikimedia Commons
Inspirace / Slavné páry

Elizabeth Taylor (†79) a Larry Fortensky: Domácí násilí s osmým manželem

datum: 6. 5. 2019 0:03 autor: Jana Vavřinová
Ani po sedmi rozvodech nepřestala Elizabeth věřit na pravou lásku. Když poznala Larryho, myslela si, že spolu zůstanou na věky věků. Osud tomu ale chtěl jinak.

Sexsymbol filmového plátna se se svým posledním mužem, Larrym Fortenskym, seznámila opravdu netradičně. Nebylo to na večírku, na natáčení a ani během exotické dovolené. Na tu by ostatně Larry ani neměl, protože se živil jako stavební dělník.

Společná minulost

Jiskra mezi nimi přeskočila v protialkoholní léčebně v roce 1989. Zatímco Liz měla s podobnými zařízeními už dlouholeté zkušenosti, střídavě se léčila ze závislosti na alkoholu a prášcích, o 20 let mladší Larry byl na klinice úplným nováčkem. „Larry a já jsme se na klinice opravdu velmi spřátelili. Věděl, že do něho vidím, a já jsem zase věděla, že on vidí do mě, takže to bylo živelné. Nesnažili jsme se jeden druhého nijak balamutit. Na terapii se jim nelíbilo, když navazujete milostné vztahy, takže tam k ničemu nedošlo. V té době jsme prostě byli příliš zranitelní. Nečekali jsme ale ani rok, než jsme začali romantickou známost,“ prozradila kdysi Taylor okolnosti jejich seznámení.

Marné varování

Když o pár měsíců později oznámili své zásnuby, jízlivé komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat. Všichni měli zato, že se pomátla, a že je jasné, že Larry si ji chce vzít jen kvůli penězům. Podobné klepy ale Taylor vytrvale vyvracela: „Je to nejméně chamtivý muž, jakého jsem za celý svůj život potkala. Nadále vykonává svoje zaměstnání ve velké strojírenské firmě. Dělá si svoji práci a já mu v tom nebráním. Působí mu rozpaky, když mu dávám dárky. Larry je svým vlastním pánem. Jsem rozvedená deset let. Vždycky jsem si myslela, že při své povaze ženy, která věří na manželství, to ještě jednou zkusím. Teď je ta chvíle tady.“

Poslala ho na plastiku

Než ale svého milého se vší parádou představila světu, zaplatila mu lekce správného mluvení, několik chirurgických zákroků, kadeřníka, stylistu, fitness trenéra a učitele společenského chování. Postupně se tak přerodil v oslnivého prince, který vypadal, jakoby v životě nedržel lopatu. Stal se zněl muž hoden Kleopatry. „Vkus se tříbí věkem. Před čtyřiceti lety se mi stávalo, že jsem se vdala za muže, které bych dnes nepozvala ani na oběd,“ prohlásila budoucí nevěsta, která své a Larryho svatební fotografie prodala bulváru za jeden milion dolarů.

Brali se u Michaela Jacksona

Samotná ostře sledovaná svatba, která se svou okázalostí zapsala do dějin Hollwoodu, proběhla na ranči Michaela Jacksona v říjnu roku 1991. Podle tvrzení hostů se novomanželé během svatební hostiny alkoholu vzorně vyhýbali a ucucávali jen hroznovou šťávu. Ve výběru menu se ale u zdi rozhodně nedrželi. Podával se totiž kaviár, uzený losos, humrový salát, těstoviny v lanýžové omáčce a telecí medajlonky.

Domácí násilí

„Larry je skutečný muž, opravdový chlap. Vřele ho miluji,“ řekla herečka pár dní po obřadu. Kdyby jen tušila, že ani toto manželství nebude končit happyendem, určitě by Larrymu své ano nikdy neřekla. Pokaždé, když stála před oltářem, věřila, že muž po jejím boku je tím pravým – stejně jako si to myslela její Kleopatra o Caesarovi. Z manželství se rozhodla vystoupit po pěti letech, když zjistila, že byl její „drahý“ v minulosti soudně trestaný za ublížení na zdraví své expřítelkyně. Jeho násilnický charakter, který poznala Taylor i na svou vlastní kůži, rozhodl o tom, že ani tento vztah nemá žádnou budoucnost. 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Tip šéfredaktorky

Jeff Goldblum (67): Pozdní otcovství si užívá

22. 6. 2020 0:05 autor Markéta Vavřinová