Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Angelina Jolie a Brad Pitt: Říkali jim „Brangelina“
Wikimedia Commons
Inspirace / Slavné páry

Angelina Jolie a Brad Pitt: Říkali jim „Brangelina“

datum: 24. 9. 2020 0:05 autor: Hana Lorencová
Seznámili se při natáčení filmu Pan a paní Smithovi, kde si zahráli rozhádané partnery. Rozvod, který před čtyřmi lety ukončil dvanáct let trvající love story, proti sobě postavil také rozhádané hlavní protagonisty hollywoodské rodiny snů – Angelinu Jolie a Brada Pitta.

Zpočátku nikdo moc nevěřil vztahu sympaťáka Brada, který kvůli „polepšené“ rebelce Angelině opustil manželku Jeniffer Aniston, aby s ní vychovával její tehdy dvě adoptivní děti. O dvanáct let později zase znělo neuvěřitelně, že se ti dva rozvádějí! A to se mezitím jejich rodina rozrostla o další 4 děti – tři vlastní a jedno adoptivní.   

Odlišné mládí

Angelina byla v mládí všechno, jen ne vzorná a poslušná holka! Narodila se 4. července 1975 hereckému páru Marcheline Bertrand a Jonu Voigtovi. Otec si s věrností nelámal hlavu, a když se rodiče rozvedli, Angelina se starším bratrem Jamesem zůstali v péči matky. Přestože se Jon snažil s dětmi udržovat kontakt a věnovat se jim i po rozvodu, Angie mu nikdy neodpustila a už si ho nikdy do svého života nepustila.

Zatímco Angelina se do hereckého prostředí narodila a bylo pro ni naprostou samozřejmostí, Brad vyrůstal v „obyčejné“ hluboce věřící rodině. Světlo světa spatřil 18. prosince 1963 ve Spriengfieldu v Missouri. Maminka Jane pracovala jako výchovná poradkyně ve škole a táta William byl majitelem přepravní společnosti. Brad má ještě mladšího bratra a sestru.

Brada od dětství zajímal film a na střední škole navštěvoval dramatický kroužek, ale stejně tak chodil na basket či zpívat do sboru. Na univerzitě studoval žurnalistiku a reklamní design. Láska k herectví však převážila a Brad odešel s pár dolary v kapse do Hollywoodu. Mladík bez známostí měl zkraje štěstí – pohledný sexy sympaťák nedostal roli ve filmu, ale v reklamě na džíny Levi´s! Pak začaly přicházet drobnější role a Brad se krok za krokem vypracoval k respektovanému herci a nositeli prestižních hereckých cen.

Rebelka a krasavec

Angelinina matka Marcheline nepatřila k hojně obsazovaným herečkám, a tak ne příliš přitažlivá hubená dívka byla v dětství terčem posměšků spolužáků, protože měla brýle a nosila nepadnoucí levné věci ze sekáče. Reagovala po svém – začala se oblékat jen do černého, vlasy nosila purpurové a od čtrnácti let se pohybovala ve společnosti punkerů.

Přestože dříve ji připadalo samozřejmé vydat se ve stopách rodičů a být herečkou, v období puberty ji škola ani budoucnost moc nezajímaly. Okusila všechny dostupné drogy včetně heroinu a uvolnění jí přinášelo také sebepoškozování. Jednou se tak pořezala, že skončila v nemocnici. To už ale matce Marcheline došla s nezdárnou dcerou trpělivost, donutila ji dostudovat střední školu a začít navštěvovat herecké kurzy. Angie se pak zapsala na studium herectví v New Yorku.

Její první filmy byly ze sci-fi ranku, úspěch přinesl Cyborg.

Pohledný Brad neměl o dívky nouzi. Prožil krátké románky s herečkami Julliette Lewis nebo Gwyneth Paltrow. Pak se objevila Jennifer Aniston, jejímuž kouzlu Brad natolik podlehl, že ji požádal o ruku. Vzali se v roce 2000 a oba prohlašovali, že chtějí velkou rodinu. Bohužel děti nepřicházely, zato přišla Angelina…

První manželství

Ta před tím „vlezla“ do manželského chomoutu dvakrát. S britským hercem Jony Lee Millerem se potkala při natáčení filmu Hackers. Když se v roce 1996 brali, mladinká Angie přistoupila před oddávajícího úředníka v černých kalhotách a bílém triku, na kterém bylo napsáno jméno manžela jeho krví! Rozvedli se za tři roky. „Jonny byl úžasný manžel a vždy ho budu milovat,“ řekla po několika letech. „Byli jsme tehdy oba moc mladí.“

Manželem číslo dvě se stal o dvacet let starší herecký kolega Billy Bob Thornton, vydrželi spolu také tři roky (2000–2003). Ani tentokrát nechyběla svatba v džínách a ampulka s krví partnera, kterou nosili oba na krku.

Profesně se Angie dařilo. V soukromí však začala toužit po dětech. Po těch ale vůbec netoužil Billy, který jich z předchozích vztahů měl už několik.

Kambodžské prozření

Zásadní zlom v životě Angeliny nastal při natáčení Lary Croft, které probíhalo v Kambodži. Tam se před ní otevřela propast mezi tím, co do té doby znala, a bídou asijské země. Rozhodla se využít své popularity k pomoci postiženým lidem nejen v Kambodži.

Do té doby sebestředná herečka se spojila s Úřadem vysokého komisaře pro uprchlíky a začala jezdit po uprchlických táborech především v Africe a pomáhat sirotkům. V dobu v ní také uzrálo rozhodnutí adoptovat děti z různých koutů světa.

Billy její nadšení nesdílel, a když si Angie přivezla z Kambodže tříměsíčního chlapečka Maddoxe, kterého objevila v místním sirotčinci, manželství se pomalu blížilo ke svému konci.

Příběh zvaný Brangelina

Již zmíněný film Pan a paní Smithovi byl důležitým okamžikem pro oba herce. Nejdřív svůj vztah tajili, ale pak se s ní Brad vypravil do Etiopie, odkud Angelina adoptovala holčičku Zaharu.

Tak se začal psát příběh zvaný Brangelina. Brad, který se nikdy netajil tím, že chce hodně dětí, později adoptoval Maddoxe a Zaharu. Jejich vlastní společná dcera Shiloh Nouvel se narodila 27. května 2006 v Namibii. Tam nastaly první roztržky, protože Angie by nejraději se všemi dětmi zůstala v Africe. Brad ji nakonec ji přesvědčil, že děti potřebují zázemí, a přestěhovali se do Bradova domu v Malibu.

Angie se nezastavila a kromě péče o děti začala opět filmovat, výsledkem byl kolaps z vyčerpání. Když se dala dohromady, vypravili se s Bradem do Vietnamu pro další dítě. Pax Thien byl už tříletý chlapeček a doma na něj čekali tři sourozenci. Angelina dál podnikala charitativní mise a v rámci možností pomáhala potřebným.

Jestli bylo další těhotenství plánované, to není jisté. 3. července 2008 ale přišla na svět dvojčata Knox León a Vivienne Marcheline. Rodina se šesti dětmi fungovala i s pomocí laskavých babiček a prababiček. Pravda je, že Angelina a Bradem se o děti vzorně starali a brali je s sebou i na natáčení, aby děti nemusely být bez nich. 

Svatba proběhla za účasti všech dětí 23. srpna 2014 v jejich vile ve Francii.

Konec pohádky

Zazvonil zvonec, hollywoodské pohádce byl konec… Za rozpadem manželství prý je Bradovo pití, které několikrát vyústilo ve fyzické napadení dětí.

„Nevzpomínám si na chvíle, kdy jsem odešel z vysoké, kdy bych nechlastal, nebo neměl jointa,“ kál se Brad v rozhovoru pro americký časopis GO Style.

Rozvod zpočátku neprobíhal nijak hladce, pak se bývalí manželé domluvili na alimentech a péči o děti mimosoudně.

Škoda, tahle pohádka měla šanci na šťastný konec.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 6. 2024 0:05

Když Simone 5. srpna 1962 obědvala s přáteli v restauraci, zašeptal jí číšník, že má u něj telefon.…

Wallis Simpsonová a Eduard VIII.: Láska, která otřásla britskou monarchií

Wallis Simpsonová a Eduard VIII.: Láska, která otřásla britskou monarchií

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 17. 5. 2024 0:05

Láska k dvakrát rozvedené Američance Wallis způsobila, že Eduard VIII. odstoupil z britského trůnu.…

Humphrey Bogart (†57) a Lauren Bacallová (†89): Láska z filmového plátna se stala skutečností

Humphrey Bogart (†57) a Lauren Bacallová (†89): Láska z filmového plátna se stala skutečností

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 12. 2023 0:05

Milostný románek mezi herci Humphreym Bogartem a Lauren Bacallovou zůstal v historii zapsán jako…

Jimmy a Rosalynn Carterovi: Prezidentský pár spolu byl 77 let

Jimmy a Rosalynn Carterovi: Prezidentský pár spolu byl 77 let

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 2. 12. 2023 0:05

V říjnu 2019 se Jimmy Carter a jeho manželka Rosalynn stali manželským prezidentským párem s…

Napoleon a Joséphine: Bouřlivý milostný příběh

Napoleon a Joséphine: Bouřlivý milostný příběh

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 28. 11. 2023 0:05

Milovali se i nenáviděli, ona měla milence, on milenky. Ačkoli se nakonec rozvedli, do konce svého…

Gala (†87) a Salvador (†84) Dalí: Talentovaný umělec a jeho výstřední múza

Gala (†87) a Salvador (†84) Dalí: Talentovaný umělec a jeho výstřední múza

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 16. 6. 2023 0:05

Za každým úspěšným mužem vždy hledej ženu! Vztah legendárního malíře Salvadora Dalího a jeho…

Ingrid Bergman (†67) a Roberto Rossellini (†71): Bouřlivé italské manželství

Ingrid Bergman (†67) a Roberto Rossellini (†71): Bouřlivé italské manželství

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 6. 2023 0:05

Ingrid se pro lásku k italskému režisérovi Robertu Rossellinimu vzdala všeho – i dcery Pii z…

Charles (74) a Camilla (75): Láska, která musela počkat

Charles (74) a Camilla (75): Láska, která musela počkat

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 5. 2023 0:05

V den, kdy zemřela princezna Diana, se Camilla Parker-Bowles stala nejvíce nenáviděnou ženou ve…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽTE o 3 balíčky Miniverse od MGA

30. 5. 2024 17:20 autor -mav-