Teploměr Hodí se při předpěstování sazeniček. Ke klíčení potřebují vyšší teploty a pak šup s nimi do chládku, aby se nevytahovaly.
Rukavice Na nich rozhodně nešetříme a koupíme si takové, které nám sedí jak ulité. Nechcete mít přece hlínu za nehty při pondělní prezentaci.
Rozprašovač Abychom malá semínka a pidisazeničky nevyplavili, potřebujeme rozprašovač. Hodí se nám i na probiotické postřiky nebo ošetření proti plísním a škůdcům.
Označovátka a zapichovátka Často podceňovaná položka, která nám ale ušetří mnohé strasti. Zanedlouho už totiž nevíme, kam jsme vyseli dlouho klíčící petržel a jaké odrůdy rajčat jsme v obchodě nakonec vybrali. Stačí dřívka od nanuku po dětech.
Lopatka Bez lopatky ani ránu, povinná výbava všech zahradníků.
Konve Vždycky se hodí mít při ruce malé i velké konve, které strategicky rozmístíme po zahradě. Tedy pokud nemáte automatickou závlahu. Ale i tak se konev vždy hodí.
Kýble a kyblíčky A to všech velikostí! A čím více, tím lépe, protože jsou vždy nedostatkovým zbožím.
Nůžky a zahradnické nůžky Bez nich se neobejdeme. Zkontrolujeme, jestli jsou pořádně ostré, abychom rostlinky nepižlali.
Provázky Ve výbavě by neměl chybět jutový provázek, který je skvělý na sezonní navazování rajčat či okurek. Na podzim stačí jen škubnout a provázek se sám přetrhne. My nepotřebujeme nůžky a juta může putovat bez starostí do kompostu. Pořiďte si ale i umělý provázek, bude se hodit tam, kde má přečkat bez úhony po celý rok.
Motyku a motyčky Velkou i malou motyčku do ruky je rozhodně dobré mít. Pomůže nám proti plevelům a načechrá půdu kolem rostlinek, aby lépe přijímala vodu a živiny.
Hrábě Kovové hrábě jsou nutnost, bez nich hroudy na záhonku neurovnáme. Na hrabání listí jsou zas dobré hrábě lehké a s širším záběrem.
Tip navíc
Nazapomeňte na přírodní probiotika pro rostliny Blahodárný vliv probiotik na lidské zdraví v poslední době potvrzuje stále více vědeckých studií. Ale napadlo vás někdy, že když probiotika nalijete do záhonu nebo jimi porosíte fíkus v květináči, funguje to podobně jako u nás lidí?
Samozřejmě je potřeba sáhnout po probiotikách upravených na míru právě rostlinám. Díky nim rostliny lépe zakoření, dokáží využít mnohem víc živin z půdy, více porostou i pokvetou a dokážou se lépe bránit nemocem, škůdcům i výkyvům počasí. Díky lepší výživě je úroda větší, zdravější a chutnější. Probiotika také zpomalují šíření chorob i jejich intenzitu, takže můžete snížit nebo úplně vynechat pesticidy na ochranu rostlin. Probiotika zkrátka představují moderní a ekologický způsob, jak jednoduše aktivovat přírodní principy pro radost ze zahradničení a dopřát si bohatou úrodu bez chemie.
Zdroj informací: weiki.bio.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!