Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Hostinský pokoj v proměnách času
Shoreditch
Domácnost / Bydlení

Hostinský pokoj v proměnách času

datum: 11. 9. 2018 9:51 autor: Iva Bastlová, bytová designérka
Tato místnost je velmi specifická. Často ji najdeme tam, kde ještě nejsou děti nebo zde vyrůstá pouze jedna ratolest.

Dle rozrůstání a dorůstání členů rodiny se pak hostinský pokoj mění na dětský, nebo na druhý či třetí dětský pokoj. A to samé se děje i opačně. Když se potomci stěhují z rodného hnízda, mění se jejich pokoje na hostinské, kde sice přespávají při návštěvách rodičů, ale obývají je i jiní členové rodiny nebo známí. 

 

Z dívčího pokoje se může velmi rychle stát hostinský pokoj. Stačí vyměnit tapetu a pár bytových dekorací. (Zdroj: Harlequin)

Pokud zařídíte dětský pokoj neutrálním nábytkem, lze jej časem umístit i do hostinského pokoje. (Zdroj: Shoreditch)

Tip designérky Jestliže se jedná spíše o multifunkční než hostinský pokoj, zvažte sem umístění cvičebních přístrojů a pomůcek, které mají většinou místo v ložnici nebo uprostřed obývacího pokoje. V některém období se nevyužívají, stává se z nich odkladiště a nahrazují němého sluhu.

 

 

Multifunkční pokoj je vhodné zařídit na míru. V případě menšího prostoru doporučuji různé speciální kování, např. výklop na postel či pracovní stůl. (Zdroj: Clei)

Tip designérky Hostinský nebo multifunkční pokoj zařizujte do detailu až nakonec. Vyřešte tu však podlahovou krytinu a úložné prostory, ať jej můžete zcela využívat. Ostatní zařízení nechte na poslední fázi vybavování interiéru.

Jestliže se v rozpočtu nedostává na veškeré vybavení tohoto pokoje, raději s pořízením nábytku počkejte a zvolte kvalitní podlahovou krytinu. (Zdroj: Amtico)

Vybraná ukázka z kapitoly Hostinské pokoje z nové knihy Tvoříme interiér s českou designérkou, kterou právě vydala Grada Publishing.  Tato kniha je novinkou na knižním trhu a napsala ji naše autorka a česká designérka ing. Iva Bastlová, DiS. Po více než 15leté praxi připravila pro čtenáře návod, jak postupovat při zařizování interiérů, při rekonstrukci částečné i celkové. V knize se dozvíte, na co si dát pozor, kde ušetřit a kde naopak nešetřit, a to po jednotlivých místnostech. I když se nejedná o učebnici, bude se hodit i všem studentům a začínajícím designérům, protože vychází z praxe, nikoli z teorie. Kniha se zaměřuje na správnou volbu materiálů, ergonomii, dispozice, postupy a je v ní řada tipů, rad a doporučení.

Protože je od české současné autorky, jsou informace aktuální nejen časově, ale i demograficky. V knihovně vám nesmí chybět!

 


Další články z rubriky

4 interiérové trendy letošního podzimu a zimy

4 interiérové trendy letošního podzimu a zimy

Autor: -cjp-, Datum: 1. 9. 2020 15:00
13 kroků k vytvoření malé „zahrádky“ z kaktusů

13 kroků k vytvoření malé „zahrádky“ z kaktusů

Autor: -hal-, Datum: 30. 6. 2020 15:00
4 tipy, jak správně nanášet krycí barvu a glazuru

4 tipy, jak správně nanášet krycí barvu a glazuru

Autor: -hal-, Datum: 22. 6. 2020 15:00
Jak rychle vyčistit pečicí troubu?

Jak rychle vyčistit pečicí troubu?

Autor: -ket-, Datum: 29. 5. 2020 15:00
Tip šéfredaktorky

Cesta do hlubin robotovy duše

7. 9. 2020 10:00 autor -red-