Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
6 zásad Feng Shui
Pixabay
Domácnost / Bydlení

6 zásad Feng Shui

datum: 22. 7. 2019 15:00 autor: -dab-
Čínské taoistické umění a věda o harmonickém vztahu mezi člověkem a okolním prostředí, tak zní definice Feng Shui.

Překládá se jako vítr a voda. Pod těmito slovy si však musíme představit energii těchto živlů, která může být jak pozitivní, tak negativní. Svět a všechny jeho živé a neživé součásti mají v době právě takovou energii. A jde o to, jak ji dokážeme nakombinovat, jak dokážeme uspořádat předměty kolem nás, abychom dosáhli harmonie, která nám přinese zdraví, štěstí, lásku.

Poloha našeho domu i pracoviště, umístění předmětů, využití barev, to vše ovlivňuje naše postoje i duši, utváří naše chování a pohled na vše pozitivní a negativní. Toto umění má v Číně tisíciletou tradici a není bez zajímavosti, že podle těchto principů se plánoval výstavba měst i jednotlivých budov. Nejtypičtějším příkladem je například Hongkong.

6 zásad v praxi

  1. Vstup Vstup do domu by nikdy neměl být přímo od severu, ideální je naopak z jihu. Při každém vykročení z bezpečí domova vám tak pomůže pozitivní síla slunce,
  2. Sever Severní stěna domu je nejchladnější a naše tělo to dobře vnímá. Nikdy k ní neumisťujte lůžko. Psychické rovnováze svědčí teplé barvy na této stěně, ať už ve formě malby, tapety, stačí zavěsit obraz, umístit květinu.
  3. Světlo Dostatečným osvětlením motivujeme síly štěstí. Proto vždy dbáme na to, aby prostor kolem sedací soupravy byl dostatečně a příjemně osvětlen.
  4. Výhled Ujistěte se, že vaše dítě, pokud sedí u psacího stolu, má tzv. krytá záda. Volný výhled do místnosti mu zaručuje nejlepší podmínky pro učení.
  5. Podněty Poslední dojem si „bereme s sebou“ do snů. Proto bez váhání vyměňte obraz, malbu nebo tapetu, pokud se s nimi nemůžete spřátelit. Naopak kolem sebe v ložnici soustřeďte co nejvíce pozitivních podnětů, které nás ukolébají do sladkých snů.
  6. Květiny Čerstvé květy působí příznivě na naši psychiku a měly by už v předsíni vítat naše hosty. Chybět by nikdy neměly ani v obýváku.

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!