Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Správná podprsenka, to je věda!
Triola
Životní styl / Krása

Správná podprsenka, to je věda!

datum: 21. 9. 2020 10:00 autor: -lym-
Nový model dobře padnoucí podprsenky vzniká minimálně rok. Podílí se na něm až 300 lidí.

„Některé modely prádla vypadají nádherně, ale bohužel nám nesednou,“ slýchává velmi často první profesionální stylistka prádla v Česku Žaneta Ilutanová. „Někde nás to škrtí, jinde tlačí a hele, tady to fakt škrábe,“ stěžují si české ženy s plnými křivkami v různých prodejnách prádla v různých regionech.

Ne každý výrobce umí navrhnout a ušít prádlo, které opravdu dobře padne. Naštěstí je Triola známá svou kvalitou a dobrými fazonami, které si české ženy oblíbily. Její podprsenky poskytují funkčnost a komfort i nositelkám s opravdu velkými prsy, také těm, která mají prsa mírně povolená a s asymetrií. Navrhnout a ušít dobrou podprsenku ve velikosti např. H 90 už vyžaduje opravdu letitou zkušenost, kumšt i dobrou znalost všech žen, které budou toto prádlo nosit.

Dvakrát měř a jednou řež

Tak v čem spočívá ta dokonalost? Zejména v testování a neustálém zkoušení. Testují se materiály, které si návrhářky Trioly vyhlídnou na specializovaných veletrzích prádla a plavek nejčastěji v Paříži a Cannes. Zkouší se jejich kvalita, udržitelná funkčnost, fyzikální vlastnosti, pružnost, tažnost, čas, za který se operou, odolnost proti žmolkování či stálost barev při zátěžovém používání a praní.

Když materiál projde tímto prvním testem, ušijí modelářky a švadlenky první modely. Hned na začátku toho celého procesu specialisté z materiálového týmu rozhodnou, na jakou fazónu se která látka hodí, zda to bude něco sexy pro mladé a odvážné ženy či podprsenka pro ty, které chtějí od prádla hlavně jeho funkci – zafixovat, vyzvednout prsa do očekávané výšky a zformovat hezký dekolt.

Armáda testerek rozhodne

Tyto modely se rozdají na posouzení profíkům z oboru, a to nejen v Praze, ale i ve všech regionech v ČR. Odborníci a prodejci posoudí, zda se bude model ženám líbit a zda se bude prodávat.

Pak opět zasáhnou pilné ruce švadlen, které ušijí několik desítek kusů od jednoho modelu, a to v různých velikostech, např. od velikosti košů B do H nebo od D do M a ve velikosti obvodů od 65 do 105. Modely pak šéfka testů rozdá na vyzkoušení tzv. testerkám, neboli probandkám. Těch má Triola asi 300. Jsou to ženy různého stáří a rozličných postav. Zastoupeny jsou ženy s menšími prsy, na které se navrhuje a šije jedna báseň. Pak jsou tu ženy se středně velkými prsy a krásně zaoblenými boky, takové ty nepřehlédnutelné sošné postavy, na nichž je vše řádné a pořádné a hlavně na svém místě a nepřehlédnutelné. Když taková žena kráčí po ulici, jakoby jachta plula na vlnách…

Křivky podle Rubense

„A nesmíme zapomenou na skupinu žen, jejich počet neustále roste. Žen, které obdivoval vlámský malíř Rubens i český fotograf Saudek - a které jsou zvěčnělé v jejich dílech,“ přibližuje křivky kyprých oversize krásek Lýdie Malchárková z Trioly.

Právě pro ně umí česká značka navrhovat a šít dokonale padnoucí prádlo. „Ty všechny obdrží modely podprsenek a kalhotek a nějaký čas je intenzivně používají a perou a nosí a perou, a to všemi možnými způsoby, v ruce i v pračce, klidně i na valše,“ doplňuje. Probantky se prostě s těmi kousky nemazlí, jdou v nich do práce, jedou na chalupu, kde pracují na zahradě či chodí do lesa na houby. Nosí je pod trikem i obnošeným svetrem či luxusní halenkou. A pak je přinesou zpět do firmy na posouzení a sdělí v dotazníku vše, co by budoucí novince vytkly či v čem by ji pochválily.

„Naše modelářky  a návrhářky modely obhlídnou a zhodnotí. Samozřejmě, že model pak zůstane testerce,“ vysvětluje Malchárková. „Někdy se stane, že zkušební fazona projde ještě takovými dodatečnými změnami, že ženě zůstane jedinečný originál, který není nikde jinde k vidění či ke koupení.“

Dva tak trochu jiné zátěžové testy, tedy vtipná videa, jak testují děti a jak testují muži, můžete sledovat na:

 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Pravdy a lži o (pod)zimní vlasové péči

Pravdy a lži o (pod)zimní vlasové péči

Autor: -vls-, Datum: 19. 10. 2020 15:00
Móda má duši: 8 typů žen – 8 stylů oblékání

Móda má duši: 8 typů žen – 8 stylů oblékání

Autor: -mav-, Datum: 8. 10. 2020 15:00
Je rozdíl mezi pedikúrou a podologií?

Je rozdíl mezi pedikúrou a podologií?

Autor: -an-, Datum: 6. 10. 2020 15:00
5 rad, jak vybrat správné oblečení do podzimních dnů

5 rad, jak vybrat správné oblečení do podzimních dnů

Autor: -gul-, Datum: 6. 10. 2020 10:00
Kdo se nejčastěji potýká s vypadáváním vlasů?

Kdo se nejčastěji potýká s vypadáváním vlasů?

Autor: -an-, Datum: 24. 9. 2020 10:00
5 rad, jak správně vybrat pleťový krém

5 rad, jak správně vybrat pleťový krém

Autor: -mav-, Datum: 14. 9. 2020 10:00
7 pravidel pro domácí barvení vlasů

7 pravidel pro domácí barvení vlasů

Autor: -vls-, Datum: 13. 9. 2020 11:00
Zjistěte, jaké prádlo vám sluší!

Zjistěte, jaké prádlo vám sluší!

Autor: -lym-, Datum: 31. 8. 2020 15:00
Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Co víte o Rudolfu Hrušínském nejstarším?

17. 10. 2020 11:00 autor Jana Vavřinová