Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Original Astromóda® Šaty na míru osudu: Kozoroh
needpix.com
Životní styl / Krása

Original Astromóda® Šaty na míru osudu: Kozoroh

datum: 21. 12. 2021 0:05 autor: Martina Bártová, Nirvana Tree
V závěrečném dílu seriálu týkajícího se propojení horoskopu a vhodně zvoleného oblečení se opět zaměříme na postavení Slunce, které 21. 12. vstoupilo do zemského znamení Kozoroha. V témže znamení bude do 1. 1. 2022 také planeta Merkur (představující naši schopnost komunikace a myšlení) a dále planeta lásky a vztahů Venuše (jenž je zároveň tzv. retrográdní a může tak do našich životů přitahovat staré lásky a jiné důležité vztahy či vzpomínky na ně).

Kozoroh vyniká svou cílevědomou a vytrvalou povahou. Je spolehlivý, zodpovědný a velmi pracovitý. Díky těmto kvalitám je schopen dosáhnout úspěchu a uznání, po kterých z hloubi duše touží. Jeho konzervativnější povaze vyhovují jistoty a osvědčený řád. Nemá rád změny.

Kozorozi mohou být označováni za workoholiky, kdy jim přes množství práce nezbývá čas na uvolnění a zábavu. Za vážným a někdy až přísným chováním skrývají city, které pro ně mnohdy není snadné vyjádřit.

Ve vztahu k módě volí konzervativnější styl a svou ověřenou osobní klasiku. Pokud jim něco „sedne“, drží se daného oděvu dlouhou dobu. Jejich krédem je kvalita, trvanlivost a nadčasovost.

Rady Original Astromódy®

Znamení Kozoroha je na těle propojeno s koleny. Pokud potřebujete vnést do svého života více řádu, pracovitosti a vytrvalosti, zaměřte se v tomto období na jejich zvýraznění. Inspirací vám mohou být jednoduchá a efektivní astromódní doporučení.

  • Noste oděvy, které kolena svou délkou, střihem, barvou či vzorem zvýrazní. Tedy například šaty, sukně, kabáty, kozačky ke kolenům či nadkolenky. Další variantou jsou například kalhoty se zdobnými prvky v této zóně ~ kapsy, řasení, přezky, ozdobné prošití, kombinace různých materiálů, dále i díry či ozdobné záplaty na džínách. Zvolit můžete také kabelku nebo tašku, jež se této části těla dotýkají.

  • Ke zvýraznění dané oblasti pomohou také barvy. Pokud zvýrazníte oděv na kolenou zlatou barvou ~ prošitím, lemem či drobným ozdobným detailem, posílíte svou schopnost dotahovat úkoly a plány do zdárných konců, což se následně projeví na vaší zvýšené sebejistotě a osobní síle.

  • Možnou variantou jsou i vzory, a to puntíky, kruhové nebo spirálové motivy, například na punčocháčích či legínách. Pokud na kolena obléknete barvu šedou, motiv hvězd či šestiúhelníků, posílíte své praktické uvažování. Pro podporu nových, originálních myšlenek a nápadů zvolte dlouhou šálu šedé barvy sahající od krku až ke kolenům.

  • Podstatou oblast našeho života, týkající lásky, vztahů a projevování citů podpoříte květinovými vzory, přírodní motivy, oblými tvary, případně volánem či řasením ~ opět v oblasti kolen. Mnoho květinových vzorů lze opět nalézt v nabídce punčochového zboží či legín.
A co muži?
  • Stejně jako ve výše uvedených doporučeních pro ženy, zaměřte se na zvýraznění kolen. Vhodné jsou zimní kabáty ke kolenům, dlouhé šály, kalhoty s kapsami na kolenou, rifle s dírou v této oblasti či outdoorové kalhoty se záplatami tamtéž. Mnoho možností nabízí i široký sortiment sportovních oděvů. Ideálním doplňkem k elegantnímu obleku je kvalitní aktovka v ruce sahající ke kolenům.

  • Pozornost svým kolenům poskytnete (muži i ženy) rovněž hřejivou péči nebo jemnou masáží. Stačí si zahřát třením dlaně, do kterých můžete přidat několik kapek esenciálního oleje a jemnými dotyky svá kolena pohladit, prohřát a opečovat. Případně pomůže i protažení podkolenních partií strečingem nebo jógou. V oblasti pod koleny se totiž usazují naše emoce, které vhodnou péčí snadno uvolníme, a to se hodí vždy.

Výše uvedené rady jsou obecná doporučení pro dané období. O tom, jaké části na těle zvýraznit v souladu s vaším osobním horoskopem zrození, tak aby byl výsledný outfit ještě účinnější, nebo jak posílit oblast života, která vás aktuálně zajímá nejvíce, vhodným střihem vzorem nebo materiálem, se dočtete v knize Original Astromóda®. Tato kniha vám pomůže vybrat si takové oblečení, ve kterém se vaše nejkrásnější touhy stanou skutečností.

Pokud ještě nemáte svůj svůj Astromódní talisman, tedy rozbor vašeho horoskopu, který vám pomůže se rychle zorientovat jaké střihy, barvy, vzory, detaily a linie jsou ideální pro štěstí v jednotlivých oblastech vašeho života, nechte si vyrobit astromódní horoskop na míru nebo jej někomu pořiďte jako dárek. Kniha se dá zakoupit také v rámci běžné knižní distribuční sítě po celé ČR.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Po stopách parfémů: Od balzámů a kadidel k výjimečným niche vůním

Po stopách parfémů: Od balzámů a kadidel k výjimečným niche vůním

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 1. 2023 0:05

Lidé v průběhu let používali parfémy mnoha různými způsoby. V mnoha kulturách měly k parfémovaným…

Jak si v zimě udržet krásné zdravé vlasy?

Jak si v zimě udržet krásné zdravé vlasy?

Autor: -an-, Datum: 5. 1. 2023 15:00

Různá roční období přinášejí našim vlasům odlišné nástrahy. Zatímco v létě na naši hřívu útoční…

Zdravá koupel jako dárek

Zdravá koupel jako dárek

Autor: -red-, Datum: 14. 11. 2022 16:00

Vaše blízké kteří mají problémy se suchou pokožkou, dermatitidou, ekzémy nebo dokonce lupénkou,…

Podzimní kosmetické hýčkání

Podzimní kosmetické hýčkání

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 6. 11. 2022 18:25

Každá žena má ráda, když o ni někdo pečuje. Kosmetické ošetření z rukou profesionálů naši pleť…

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

Autor: -mav-, Datum: 27. 9. 2022 15:00

V péči o pleť vsaďte na kyselinu hyaluronovou! S námi můžete vyhrát balíček hydratační kosmetiky…

Jak pečovat o vlněné svetry?

Jak pečovat o vlněné svetry?

Autor: -lym-, Datum: 24. 9. 2022 11:00

Je to úplně snadné! Proto si na letošní zimu určitě pořiďte hřejivý svetr z pravé vlny.

Podzimní trendy ve spodním prádle

Podzimní trendy ve spodním prádle

Autor: -lym-, Datum: 8. 9. 2022 10:00

Jaké spodní prádlo právě letí? Malá procházka posledními novinkami!

5 rad, jak chytře pečovat o zesvětlené blond vlasy

5 rad, jak chytře pečovat o zesvětlené blond vlasy

Autor: -vls-, Datum: 3. 8. 2022 17:30

Spousta žen někdy zatouží po oslnivé blond hřívě. Pokud ale blond není jejich přirozená barva,…

Tip šéfredaktorky

Frances Clevelandová (†83): Nejmladší americká první dáma

11. 1. 2023 0:05 autor Markéta Vavřinová