Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Home office mění módu...
freepik.com
Životní styl / Krása

Home office mění módu...

datum: 23. 11. 2020 15:00 autor: -gul-
Oblékněte se do „práce“ pohodlně, a přitom stylově!

Doba „homeofficová“ stále přetrvává, a tak i pracovní dress code se společně s přesunem z kanceláře do domácího prostředí poněkud mění. Využijte toho, že si můžete dopřát po celý den hýčkat své tělo v pohodlném oblečení a pořiďte si do skříně nové kousky ideální pro home office!

Rozhodně NE pyžamu!

S trochou nadsázky se dá říci, že by člověk po dobu home office mohl zůstat celý den v pyžamu. To ovšem není dobrý nápad!

Pomineme-li hledisko hygieny, má převlékání z nočního oděvu i psychologický efekt – dává našemu dni určitý rituál, odděluje dobu odpočinku od té pracovní a zabraňuje nám, abychom zavření ve čtyřech stěnách takzvaně „zpustli“ a rezignovali na civilizační návyky. Navíc u mnoha profesí se s home office pojí i pracovní online videohovory, takže čisté a slušivé oblečení je zcela na místě.

Přesto však lze polevit v přísném dress codu, odhodit vysoké podpatky, kostýmky či obleky a dopřát si pohodlné oblečení. Při pořizování nového pracovního outfitu ovšem zároveň nakupujte chytře a vyberte si takové oblečení, které vám poslouží v šatníku i k jiným příležitostem a hojně jej využijete také po skončení karantény.

Když se cítíte příjemně, lépe se pracuje

Těžko se dá soustředit na pracovní povinnosti, když vás bude oblečení tlačit nebo „kousat“. Proto při home office vsaďte především na pohodlnost oděvu. Skvělým materiálem pro tuto příležitost je merino vlna, která je neuvěřitelně jemná. „Extrémně tenká vlákna merino vlny mají v průměru jen 21 mikronů, zatímco lidský vlas má obvykle sílu 60–120 mikronů. Díky tomu je oblečení vyrobené z merina velmi lehké a také příjemné na nošení,“ vysvětluje Žaneta Fidrantová ze společnosti Norská móda. Zároveň je merino také antibakteriální a antialergenní, takže je ideálním materiálem rovněž pro alergiky a atopiky. 

Roztrhané tepláky a trička s fleky od sava vyřaďte ze šatníku! I když je oblečení „jen“ na doma, je fajn, když vám bude slušet, protože díky tomu se v něm můžete cítit nejen komfortně, ale také sebevědomě – a i to se může odrazit na vašem přístupu k práci. Neváhejte proto barevně sladit kalhoty se svrškem a pohrát si s různými kombinacemi!

Všestranné legíny

Pro dámy jsou ideální pohodlné legíny, které přilnou k tělu jako druhá kůže. Zároveň mají multifunkční využití: poslouží také jako spodní funkční vrstva při zimních procházkách a sportování. Při výběru je vhodné zároveň přemýšlet o tom, zda vám nový kousek bude ladit k současnému šatníku a jakým způsobem jej využijete. Díky tomu nemusíte kupit hromady zbytečného oblečení, stačí vám pár kvalitních kousků, které se dají kombinovat, a tím vytvářet variabilní outfity.

„Funkční oblečení se dnes šije ze syntetických nebo přírodních vláken. Syntetická vlákna se nejčastěji vyrábějí např. z polypropylenu (PP nebo POP), polyesteru (PES) nebo polyamidu (PAD), jejichž výchozí surovinou je ropa a odpady vzniklé při jejím zpracování. Pružnost syntetického vlákna je při výrobě zajištěna kombinací s elastanem nebo ionty stříbra, které zároveň působí antibakteriálně,” uvádí Žaneta Fidrantová. Jiné značky (např. Devold, Bergans, Dale of Norway, Kari Traa) zase vsázejí na návrat k přírodě a funkční prádlo vyrábějí z vlněných vláken. Možná je rovněž kombinace vlny a syntetiky.

Druhá vrsta se hodí

Při home office je důležité nastavit si příjemné pracovní prostředí – a k tomu patří také vhodná teplota v místnosti. Když je příliš přetopeno, může to mít řadu negativních dopadů, včetně snížení koncentrace a schopnosti se soustředit či dokonce pocit malátnosti. Za ideální pokojovou teplotu se proto označuje 20 °C, ale je pravdou, že když člověk sedí a nehýbe se, může se do něj při takovém nastavení pustit zima.

Proto mějte po ruce i druhou vrstvu v podobě trička s dlouhým rukávem či mikiny. Také v tomto případě se osvědčují jedinečné vlastnosti merina. „Vlna je perfektní regulátor teploty. Udržuje stálou teplotu těla a jeho nejbližšího okolí – vytváří takzvané mikroklima. V zimě tedy hřeje, v létě chladí. Reguluje ji tím, že absorbuje a uvolňuje vlhkost. Díky tomu se vyvarujete přehřátí nebo i případnému podchlazení při změnách teplot,“ vysvětluje princip Tomáš Uglaj, odborník z Norské módy.

Outfit na videokonferenci

Osobní schůzky a porady se během karantény proměnily ve videokonference na nejrůznějších online platformách. Pokud tedy budete jednat se svými obchodními partnery nebo spolupracovníky, je vhodné se trošku více „hodit do gala“.

Ve většině případů není nutné mít na sobě formální oblek či kostým, ale lze zvolit kompromis mezi pohodlím a reprezentativním oděvem v podobě košilí. U dam mnohdy poslouží i jednobarevné tričko, doplněné zajímavým šátkem či šperkem, pánové mohou tričko doplnit sportovním sakem. Výhodou je, že vás kamera snímá pouze od pasu nahoru, takže legíny či pohodlné kalhoty si klidně můžete nechat.

Tip redakce

Elegantní dámská mikina Bergans ● Pohodlné legíny Kari Traa ● Dámské tričko Devolt.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Váhy

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Váhy

Autor: Martina Bártová, Nirvana Tree, Datum: 23. 9. 2021 10:00

S radostí vám přinášíme další díl seriálu týkajícího se propojení horoskopu a vhodně zvoleného…

Nohy v teple!

Nohy v teple!

Autor: -lym-, Datum: 22. 9. 2021 10:00

Tak to budeme v nejbližších týdnech už potřebovat! Víte ale, že nohy si do jednoduchých bot…

Řasy: Symbol ženskosti i hříchu

Řasy: Symbol ženskosti i hříchu

Autor: -mav-, Datum: 18. 9. 2021 11:00

Umělé řasy nejsou dnes už žádným nedostupným luxusem. Navíc vypadají naprosto přirozeně!

Silonky: český vynález, který výrazně ovlivnil svět módy

Silonky: český vynález, který výrazně ovlivnil svět módy

Autor: -sur-, Datum: 7. 9. 2021 15:00

Věděli jste, že český nadaný vědec Otto Wichterle vynalezl v roce 1950 polyamidovou přízi a tím…

Co dělat, když mám...

Co dělat, když mám...

Autor: -mav-, Datum: 23. 8. 2021 15:00

Nejste spokojená s tím, jak vypadáte a co vám dala příroda do vínku? Nic se neděje, pomoc je někdy…

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Panna

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Panna

Autor: Martina Bártová, Nirvana Tree, Datum: 22. 8. 2021 11:00

Přinášíme vám další pokračování seriálu týkajícího se propojení horoskopu a vhodně zvoleného…

3 nové letní vůně

3 nové letní vůně

Autor: -mia-, Datum: 30. 7. 2021 15:00

Vyzkoušejte letošní letní voňavé hity pro dámy!

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Lev

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Lev

Autor: Martina Bártová, Nirvana Tree, Datum: 22. 7. 2021 10:00

S dalším letním dílem seriálu týkajícího se propojení horoskopu a vhodně zvoleného oblečení se již…

Tip šéfredaktorky

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

12. 9. 2021 0:05 autor podle příběhu Kateřiny V. napsala Alžběta Morávková