Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
7 otázek (a odpovědí) na téma: Muži a brazilská depilace
freepik.com
Životní styl / Krása

7 otázek (a odpovědí) na téma: Muži a brazilská depilace

datum: 26. 2. 2020 15:00 autor: -mav-
Už dávno neplatí, že „správný chlap“ musí být chlupatý a zavánět nepříjemným odérem. Dnešní muž přece příjemně a nevtíravě voní a ochlupení si často holí.

Dříve bylo holení doménou většinou cyklistů nebo kulturistů, dnes se stále častěji stává běžnou součástí života moderních mužů. Mnoho mužů se zbavuje chloupků i v intimních partiích, tedy podstupuje tzv. brazilskou depilaci. Pro spoustu žen jsou pak mnohem přitažlivější!

  1. Co to je brazilská depilace? Jak už napovídá název, pochází z Brazílie. Tam jsou ženy zvyklé nosit bikiny, které zakrývají jen to nejnutnější. Jde tedy o odstranění chloupků na intimních místech, a to voskem nebo cukrovou pastou. Ta je mnohem šetrnější, protože změkčuje chloupky až ke kořínkům, nehrozí tedy jejich přetržení a následné zarůstání.
  2. Jak vybrat salon? Zvolte si takový, kde mají vyškolené kosmetičky a kde s tímto druhem depilace už mají delší zkušenosti. Prohlédněte si webové stránky, Facebook, čtěte recenze, dejte na doporučení kamarádek, kamarádů a známých. Pokud máte čas a příležitost, objednejte se poprvé osobně. První dojem dělá hodně – uvidíte, jestli je všude čisto. Důležité je, jak se chová personál a jestli umí odpovědět na vaše dotazy.
  3. Je třeba předtím zkrátit chloupky? Pro depilaci je nejvhodnější délka chloupků kolem půl centimetru, aby se nezamotávaly do cukrové pasty. Proto je podle potřeby zkraťte. Pokud se vám nechce se ohánět žiletkou na citlivých místech, v salonu chloupky zkrátí tak, aby se jim dobře pracovalo.
  4. Mám se doma osprchovat? Určitě! Přece se chcete cítit dobře a svěže. Může se ale stát, že přijdete uprostřed dne rovnou z práce. Dobrý salon má sprchu a nabídne vám sprchový gel i ručník.
  5. Jak brazilská depilace probíhá? Ošetřované místo se se vydezinfikuje a osuší. Cukrová pasta se vmasíruje do pokožky proti směru růstu chloupků a odstraní se po směru jejich růstu. Dokonce je možné ji několikrát nanést na stejné místo, protože přilne pouze k chloupkům, ne k pokožce. Na tuto proceduru si poprvé vyhraďte zhruba 60 minut, další už budou kratší.
  6. Bude mě to bolet? Poprvé to může být trochu nepříjemné a mírně bolestivé. Tomu se ale dá předejít použitím znecitlivujícího krému, který se 20 minut před depilací nanese na ošetřovaná místa. Stačí se domluvit při objednávání! Příště to bude mnohem lepší, protože chloupky prořídnou a zeslábnou.
  7. Co když se budu stydět? Nemáte opravdu žádný důvod. Věřte, že v profesionálním salonu se budete cítit stejně jako ve zdravotnickém zařízení.
  8. Budu po depilaci mít nějaká omezení? Následujících 24 hodin raději nechoďte do bazénu, vyhněte s horké koupeli a sauně, nevystavujte se zbytečně slunci.
  9. Jak často budu muset depilaci opakovat? Záleží na tom, jak rychle vám dorůstají chloupky. Většinou stačí jednou za 3 až 4 týdny.
Náš tip

Za brazilskou depilací se vydejte například do pražského Salonu Korunka. Vyškolené a zkušené kosmetičky pracují v rukavicích a používají jednorázové pomůcky. Depilační cukrová pasta je vyrobena z přírodních materiálů. Nemusíte se tedy obávat začervenání, pupínků nebo alergií. Cukrová pasta má teplotu těla, nezpůsobí tedy překrvení a nevadí ani křečovým žilám.

K dispozici je tu pro zákazníky zdarma také sprcha, sprchový gel i ručník.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Pravdy a lži o (pod)zimní vlasové péči

Pravdy a lži o (pod)zimní vlasové péči

Autor: -vls-, Datum: 19. 10. 2020 15:00
Móda má duši: 8 typů žen – 8 stylů oblékání

Móda má duši: 8 typů žen – 8 stylů oblékání

Autor: -mav-, Datum: 8. 10. 2020 15:00
Je rozdíl mezi pedikúrou a podologií?

Je rozdíl mezi pedikúrou a podologií?

Autor: -an-, Datum: 6. 10. 2020 15:00
5 rad, jak vybrat správné oblečení do podzimních dnů

5 rad, jak vybrat správné oblečení do podzimních dnů

Autor: -gul-, Datum: 6. 10. 2020 10:00
Kdo se nejčastěji potýká s vypadáváním vlasů?

Kdo se nejčastěji potýká s vypadáváním vlasů?

Autor: -an-, Datum: 24. 9. 2020 10:00
Správná podprsenka, to je věda!

Správná podprsenka, to je věda!

Autor: -lym-, Datum: 21. 9. 2020 10:00
5 rad, jak správně vybrat pleťový krém

5 rad, jak správně vybrat pleťový krém

Autor: -mav-, Datum: 14. 9. 2020 10:00
7 pravidel pro domácí barvení vlasů

7 pravidel pro domácí barvení vlasů

Autor: -vls-, Datum: 13. 9. 2020 11:00
Tip šéfredaktorky

Černucha zvaná „smrkačka“ byla medicínou faraonů

15. 10. 2020 10:00 autor -red-