Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
5 triků na jemné vlasy
pxhere.com
Životní styl / Krása

5 triků na jemné vlasy

datum: 30. 7. 2019 10:00 autor: -vls-
Sníte o bohaté hřívě, a přitom máte jemné vlasy? Poradíme vám!

Krásné a husté vlasy má málokterá z nás. Celá třetina žen má vlasy jemné, které se rychle mastí a plihnou. Jemné vlasy jsou však také velmi citlivé na UV záření, chlór (v bazénech) a chemické ošetření. Ale i z takových vlasů můžete vykouzlit nádherný účes. Stačí správná péče a pár triků.

  1. Se šampónem opatrně Protože se mastí, je potřeba mýt je poměrně často. Méně šampónu je někdy více! Stačí množství odpovídající vlašskému ořechu. Pro dokonalou péči i doporučují odborníci použít šampóny dva. Na temeno hlavy přípravek na jemné vlasy, na dolní část kolem krku šampón na objem. Kondicionér zvolte takový, který neobsahuje silikony.
  2. Styling Na vlasy vysušené ručníkem přidejte menší množství stylingové pěny na objem. Opatrně rozčesávejte pomocí hustšího kartáče, aby se vlasy zbytečně nelámaly. Důkladně vysoušejte od temene, dokud nebudou téměř suché, na závěr přepněte vysoušeč na studený vzduch.
  3. Konečná úprava Lak na vlasy nikdy nestříkejte shora, ale zespodu. V opačném případě budou vlasy těžké. Většího objemu můžete dosáhnout tupírováním, ale zbytečně se tak poškozuje struktura.
  4. Správný střih Obecně platí, že dlouhé vlasy jsou těžké. Lepší je kratší nebo střední délka, setříhaná do mikáda. To pak nabízí spoustu úprav. Každých šest týdnů zastřihujte konečky.
  5. Vhodná barva Na objemu také přidá metoda barvení, které se říká „balyage“. Šikovný kadeřník neodděluje a nebalí jednotlivé pramínky jako u běžného melíru, ale „maluje“ je štětcem. Vzniknou tak úžasné efekty, přechody mezi barvami jsou plynulé a výsledek vypadá přirozeně. 

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Tip šéfredaktorky

Jeff Goldblum (67): Pozdní otcovství si užívá

22. 6. 2020 0:05 autor Markéta Vavřinová