Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
3 rady, jak pečovat o zralou pleť v létě
Pixabay
Životní styl / Krása

3 rady, jak pečovat o zralou pleť v létě

datum: 31. 5. 2019 10:00 autor: -mav-
O pleť bychom měli důkladně pečovat po celý rok. V létě je ale nutné díky silnějšímu UV záření být na pozoru více.

Především pokud máme zralejší pokožku (u žen nastává tato fáze obvykle kolem čtyřicátého roku) a pokud si chceme udržet zdravou a mladistvě vypadající pleť co nejdéle, musíme být v péči opravdu důkladní.

  1. Hydratace „U zralejší pleti dochází ke zpomalení regenerace buněk, kůže je křehčí a více dehydrovaná. Snižuje se množství kolagenu a elastinu, kůže tak ztrácí pevnost a pružnost, tvoří se vrásky a pleť je celkově povadlá,“ říká MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. Důležité je samozřejmě pravidelně pleť hydratovat krémem s obsahem panthenolu, antioxidantů, případně aloe vera. Na noc je vhodné použití rehydratačního séra. Kromě běžných přípravků dopřejte alespoň jednou týdně pleti vhodnou pleťovou masku.
  2. Dermokosmetika V každém věku bychom samozřejmě měli dbát na kvalitní fotoprotekci, tedy ochranu před UV zářením. U žen se zralou pokožkou se častěji tvoří hyperpigmentace, kůže má sklon k dehydrataci a po pobytu na slunci často šupinatí. Ideální je používat SPF faktor 50 na obličej a na tělo alespoň 30.
  3. Kosmetické ošetření Na kvalitní kosmetické ošetření je dobrém salónu by si měla každá žena zajít zhruba jednou za měsíc. Kosmetička pleť vyčistí a hlavně dodá potřebnou péči podle typu pleti. Mnohem účinnější je tzv. přístrojová kosmetika, která umožňuje vpravit potřebné látky hlouběji do pleti. Výsledek je viditelný okamžitě a přetrvává několik dnů.

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Brýle, které letos musíte mít!

Brýle, které letos musíte mít!

Autor: -cjp-, Datum: 21. 4. 2020 15:00
Kalhotky pro Bridget

Kalhotky pro Bridget

Autor: -lym-, Datum: 16. 4. 2020 15:00
Tip šéfredaktorky

Bratři Čapkové a ženy

19. 5. 2020 10:00 autor -red-