Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Čtení na dovolenou
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Čtení na dovolenou

datum: 22. 7. 2021 15:00 autor: -mav-
Dovolená je ideální čas na čtení! Vyberte si z knižních novinek. Českou premiéru má světový bestseller japonské spisovatelky, strhující thriller vás zavede do právnického prostředí a romantické duše si rády odpočinou u historické romance.

Mieko Kawakami: Prsa a vajíčka Co byste dělali, kdyby vám rodiče jednoho dne řekli, že nejste jejich syn, že jste byl počat ve zkumavce a donošen v cizí děloze? Srovnáte se s identitou člověka bez minulosti?

A co když jste stále mladá, ale už zdaleka ne nejmladší žena – bez partnera, bez vidiny rodinného štěstí, o mateřství ani nemluvě? A jako na potvoru jste sice šťastně single, ale také bez chuti na sex a zmítaná nezvladatelnou touhou po dítěti – slovy hlavní hrdinky, nadějné spisovatelky Nacuko, s chutí „chtít ho potkat.“

Ale než se potkáme se svými ideály a sny, je třeba leccos vytrpět – už proto, že v životě draze platíme za každá zplanění šancí. A co se stane, když cesty osudu svedou obě nešťastné duše k sobě? Stvoří fungující pár, nebo se uvrhnou do vzájemné izolace, tak příznačné pro dnešní svět virtualit, umělých a nechtěných početí...?

Po celosvětovém úspěchu románu japonské spisovatelky Mieko Kawakami s názvem Prsa a vajíčka se k českým čtenářům poprvé dostává příběh, který vypráví nejen o etických dilematech a rozčarováních, rodinných poutech a rozkolech, ale také o (ne)porozumění vlastnímu tělu, jeho potřebám a smyslu. Pro Středoevropana to je také osvěžující příběh z exotického Japonska, kde se relaxuje v karaoke barech a chodí se do veřejných lázní, v dusivém vedru se popíjí saké a přitom se vzpomíná na dětství prožité v chudinské čtvrti přístavního městečka.

Mieko Kawakami (*1976) je japonská spisovatelka a blogerka. Narodila se v Ósace a debutovala roku 2006 básnickou sbírkou. V letech 2015–2017 vedla sérii rozhovorů s japonským spisovatelem Harukim Murakamim, které později vyšly i knižně. Bestseller Prsa a vajíčka vyšel v Japonsku roku 2019 pod názvem Letní příběhy. Kniha vyšla o rok později anglicky a umístila se na seznamu New York Times 100 Notable Books of the Year. 

Román japonské autorky Mieko Kawakami Prsa a vajíčka vydává nakladatelství Odeon.


Victor Methos: Vrahova žena Před čtrnácti lety byl manžel Jessiky Yardleyové odsouzen za několik brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou.

Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého muže, její děsivá noční můra se znovu probudí.

FBI požádá Jessiku, aby se zapojila do pátrání po tomto napodobiteli. Jakmile jsou jeho motivy zřejmější, nový život, který si Jessica vybudovala, se začne hroutit. Jessica si musí položit otázku, komu může věřit a jestli je schopná vraha zastavit.

Victor Methos se v devíti letech přistěhoval z Afghánistánu do Spojených států a už jako desetiletý napsal svou první povídku v angličtině. Vystudoval práva a pak působil jako státní zástupce i obhájce, vedl přes sto soudních procesů, od případů trestu smrti přes obhajobu práv indiánských kmenů na svobodné praktikování náboženství až po žaloby na policejní oddělení za porušování občanských práv. Je autorem více než padesáti knih, které se staly se bestsellery ve Spojených státech, Velké Británii, Indii, Austrálii a vlastně po celém světě. 

Vrahova žena, strhující příběh o prokurátorce, která se musí vyrovnat s nejtemnější částí své minulosti a nejčernějšími obavami o budoucnost, vydává nakladatelství Kalibr


Julia Quinnová: Bridgertonovi – Nevhodný návrh Romantická série pokračuje již třetím dílem.

Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s „krásným princem“.

Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji coby nemanželského potomka odsoudila do role služebné a zachází s ní jako s otrokyní. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí přímo pohádkově. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá.

Osudy hlavních hrdinů z knižní série můžete nyní sledovat i ve velkolepě pojatém stejnojmenném seriálu Bridgertonovi, který vysílá stanice Netflix.

Julia Quinnová (*1970) je úspěšná americká spisovatelka historických romancí a bestsellerová autorka žebříčku The New York Times. ● Psaní se začala věnovat poté, co dokončila studia na univerzitě a zjistila, že nemá tušení, jak čerství absolventi shánějí zaměstnání. Právě měla rozečtenou jednu romanci, a tak ji napadlo, že sama zkusí takovou knihu napsat. A okamžitě zaznamenala velký úspěch. ● Také v České republice si Julia Quinnová již získala tisíce příznivců. ● Autorka žije na severozápadě USA a většinu svých knih věnuje svému manželovi. 

Třetí díl romantické série Bridgertonovi vydává nakladatelství Ikar.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Máte rádi napětí?

Máte rádi napětí?

Autor: -red-, Datum: 29. 7. 2021 15:00

Chcete vědět, kdo zabil manželku bohatého podnikatele v nové české detektivce? Nebo dáte přednost…

Víte, kdo se skrývá pod pseudonymem Mary Westmacott?

Víte, kdo se skrývá pod pseudonymem Mary Westmacott?

Autor: -mav-, Datum: 26. 7. 2021 15:00

Romantický příběh Růže a tis překvapivě napsala královna detektivek Agatha Christie!

Má cesta za štěstím (rozhovor s Ivanou Gottovou u příležitosti vydání autobiografie Karla Gotta)

Má cesta za štěstím (rozhovor s Ivanou Gottovou u příležitosti vydání autobiografie Karla Gotta)

Autor: Miloš Skalka, Datum: 15. 7. 2021 0:05

Byla Karlu Gottovi ze všech lidí nejblíž. Porodila mu dvě dcery a byla po jeho boku v časech…

Pro malé školáčky

Pro malé školáčky

Autor: -mav-, Datum: 12. 7. 2021 15:00

Nezapomeňte vzít dětem na dovolenou knížky!

Nezapomeňte přibalit knihu

Nezapomeňte přibalit knihu

Autor: -mav-, Datum: 5. 7. 2021 11:00

Vybrali jsme pro vás dvě, od kterých se neodtrhnete, dokud je nedočtete.

Tři napínavé knihy na dovolenou

Tři napínavé knihy na dovolenou

Autor: -mav-, Datum: 30. 6. 2021 15:00

Prázdniny a dovolená jsou chvílemi oddechu a čtení. Tentokrát nabízíme napínavé knihy!

3 tipy na nové knihy

3 tipy na nové knihy

Autor: -mav-, Datum: 27. 6. 2021 11:00

Tentokrát na vás čeká nový román držitele Literární ceny Knižního klubu z roku 2012, knižní podoby…

Má mě ráda ráda, nemá mě ráda...

Má mě ráda ráda, nemá mě ráda...

Autor: -mav-, Datum: 19. 6. 2021 11:00

Známí čeští autoři v jedné knize!

Tip šéfredaktorky

Příběh Jany (33): Pes nám zachránil život!

17. 7. 2021 0:05 autor podle příběhu Jany V. napsala Jana Hradilová