Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Čtení na dovolenou
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Čtení na dovolenou

datum: 22. 7. 2021 15:00 autor: -mav-
Dovolená je ideální čas na čtení! Vyberte si z knižních novinek. Českou premiéru má světový bestseller japonské spisovatelky, strhující thriller vás zavede do právnického prostředí a romantické duše si rády odpočinou u historické romance.

Mieko Kawakami: Prsa a vajíčka Co byste dělali, kdyby vám rodiče jednoho dne řekli, že nejste jejich syn, že jste byl počat ve zkumavce a donošen v cizí děloze? Srovnáte se s identitou člověka bez minulosti?

A co když jste stále mladá, ale už zdaleka ne nejmladší žena – bez partnera, bez vidiny rodinného štěstí, o mateřství ani nemluvě? A jako na potvoru jste sice šťastně single, ale také bez chuti na sex a zmítaná nezvladatelnou touhou po dítěti – slovy hlavní hrdinky, nadějné spisovatelky Nacuko, s chutí „chtít ho potkat.“

Ale než se potkáme se svými ideály a sny, je třeba leccos vytrpět – už proto, že v životě draze platíme za každá zplanění šancí. A co se stane, když cesty osudu svedou obě nešťastné duše k sobě? Stvoří fungující pár, nebo se uvrhnou do vzájemné izolace, tak příznačné pro dnešní svět virtualit, umělých a nechtěných početí...?

Po celosvětovém úspěchu románu japonské spisovatelky Mieko Kawakami s názvem Prsa a vajíčka se k českým čtenářům poprvé dostává příběh, který vypráví nejen o etických dilematech a rozčarováních, rodinných poutech a rozkolech, ale také o (ne)porozumění vlastnímu tělu, jeho potřebám a smyslu. Pro Středoevropana to je také osvěžující příběh z exotického Japonska, kde se relaxuje v karaoke barech a chodí se do veřejných lázní, v dusivém vedru se popíjí saké a přitom se vzpomíná na dětství prožité v chudinské čtvrti přístavního městečka.

Mieko Kawakami (*1976) je japonská spisovatelka a blogerka. Narodila se v Ósace a debutovala roku 2006 básnickou sbírkou. V letech 2015–2017 vedla sérii rozhovorů s japonským spisovatelem Harukim Murakamim, které později vyšly i knižně. Bestseller Prsa a vajíčka vyšel v Japonsku roku 2019 pod názvem Letní příběhy. Kniha vyšla o rok později anglicky a umístila se na seznamu New York Times 100 Notable Books of the Year. 

Román japonské autorky Mieko Kawakami Prsa a vajíčka vydává nakladatelství Odeon.


Victor Methos: Vrahova žena Před čtrnácti lety byl manžel Jessiky Yardleyové odsouzen za několik brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou.

Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého muže, její děsivá noční můra se znovu probudí.

FBI požádá Jessiku, aby se zapojila do pátrání po tomto napodobiteli. Jakmile jsou jeho motivy zřejmější, nový život, který si Jessica vybudovala, se začne hroutit. Jessica si musí položit otázku, komu může věřit a jestli je schopná vraha zastavit.

Victor Methos se v devíti letech přistěhoval z Afghánistánu do Spojených států a už jako desetiletý napsal svou první povídku v angličtině. Vystudoval práva a pak působil jako státní zástupce i obhájce, vedl přes sto soudních procesů, od případů trestu smrti přes obhajobu práv indiánských kmenů na svobodné praktikování náboženství až po žaloby na policejní oddělení za porušování občanských práv. Je autorem více než padesáti knih, které se staly se bestsellery ve Spojených státech, Velké Británii, Indii, Austrálii a vlastně po celém světě. 

Vrahova žena, strhující příběh o prokurátorce, která se musí vyrovnat s nejtemnější částí své minulosti a nejčernějšími obavami o budoucnost, vydává nakladatelství Kalibr


Julia Quinnová: Bridgertonovi – Nevhodný návrh Romantická série pokračuje již třetím dílem.

Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s „krásným princem“.

Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji coby nemanželského potomka odsoudila do role služebné a zachází s ní jako s otrokyní. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí přímo pohádkově. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá.

Osudy hlavních hrdinů z knižní série můžete nyní sledovat i ve velkolepě pojatém stejnojmenném seriálu Bridgertonovi, který vysílá stanice Netflix.

Julia Quinnová (*1970) je úspěšná americká spisovatelka historických romancí a bestsellerová autorka žebříčku The New York Times. ● Psaní se začala věnovat poté, co dokončila studia na univerzitě a zjistila, že nemá tušení, jak čerství absolventi shánějí zaměstnání. Právě měla rozečtenou jednu romanci, a tak ji napadlo, že sama zkusí takovou knihu napsat. A okamžitě zaznamenala velký úspěch. ● Také v České republice si Julia Quinnová již získala tisíce příznivců. ● Autorka žije na severozápadě USA a většinu svých knih věnuje svému manželovi. 

Třetí díl romantické série Bridgertonovi vydává nakladatelství Ikar.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Lednové napětí

Lednové napětí

Autor: -mav-, Datum: 26. 1. 2023 15:00

Mezi novinkami je šokující psychothriller s postavami, o které se budete bát, strhující severský…

Čtení na druhou polovinu ledna

Čtení na druhou polovinu ledna

Autor: -mav-, Datum: 15. 1. 2023 15:00

Ponořte se do příběhu Louise Weberové, múzy Toulouse Lautreca. Určitě vás zaujmou tři sestry,…

První lednové čtení

První lednové čtení

Autor: -mav-, Datum: 8. 1. 2023 11:00

Vychází poslední dílo jednoho z nejúspěšnějších španělsky píšících autorů tohoto století, pokračuje…

Kniha, ideální dárek na poslední chvíli

Kniha, ideální dárek na poslední chvíli

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2022 15:00

Strhujícím románem o soupeření dvou renesančních géniů nezklamete ani náročné čtenáře. Ty teprve…

Knížky pod vánočním stromečkem

Knížky pod vánočním stromečkem

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2022 14:30

Nový román od autora slavného Předčítače, další napínavý thriller z právnického prostředí a…

Vyberte si z knižních novinek

Vyberte si z knižních novinek

Autor: -mav-, Datum: 15. 11. 2022 14:00

Vybrali jsme pro vás román jihoafrického prozaika oceněný Bookerovou cenou, pro ženy psychologický…

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

Autor: -mav-, Datum: 4. 11. 2022 14:00

Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se…

Knihy pro poučení i pobavení

Knihy pro poučení i pobavení

Autor: -mav-, Datum: 28. 10. 2022 11:20

Začtěte se do příběhu manželů v běhu, motivátorů a autorů úspěšného běžeckého blogu Running2. …

Tip šéfredaktorky

Frances Clevelandová (†83): Nejmladší americká první dáma

11. 1. 2023 0:05 autor Markéta Vavřinová