Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
3 tipy, jak vyzrát na podzimní přesrsťování psa
Freepik, wirestock
Volný čas / Mazlíčci

3 tipy, jak vyzrát na podzimní přesrsťování psa

datum: 2. 9. 2022 15:00 autor: -vls-
Chlupy a zase ty chlupy. Vidíte je všude, ať už na podlaze, na oblečení anebo na nábytku. Jak zabránit tomu, aby na podzim při přesrsťování vašeho psa, jste neměli domácnost samý chlup?

Jak se starat o psího seniora?

  1. Strava jako základ Podzimní období s sebou nepřináší jen dokonale zbarvenou přírodu a chladnější počasí. To že se podzim blíží můžete jako majitelé psů poznat snadno tak, že váš chlupáč více a více líná. „Období línání jako takové samotné zastavit nelze, je to pravidelný proces, kdy se mění srst zvířete. Na čem ale můžete zapracovat, je kvalitní strava a přírodní doplňky stravy, které línání zmírní. Bohužel tohle nevytvoří okamžitý efekt, a tak na to myslete s předstihem,“ sděluje Martin Pučálka, odborník na výživu psů ze společnosti Krmiva Pučálka. Kvalitní strava by měla být základ nejen v období přesrsťování, přírodní potravinové doplňky pak volte podle zdravotních neduhů zvířete. V případě, že ale dopřáváte svému psovi velmi kvalitní krmivo, nejsou nezbytně nutné.
  2. Pravidelná péče o srst Pečovat o srst se musí nejen zevnitř stravou, ale i zvenčí. Při období línání je vhodné psa pravidelně koupat, ideálně jednou za týden a pak jej po uschnutí srsti vždy pečlivě kartáčovat. Jestliže se vám zda, že pes líná extrémně, je dobré jej kartáčovat i 2x denně. Nezapomeňte však zvolit vhodný kartáč k typu srsti, jiný totiž použijete na retrívra a na jacka russella. Na pravidelnou koupel psa vybírejte šampon šetrný k pokožce zvířete a vhodný pro danou srst. Nezapomeňte srst nechat pořádně uschnout a nebo ji vysušte do sucha než psa budete kartačova a vypustíte jej ven do sychravého počasí.
  3. Chytří domácí pomocníci Aby domov nebyl jednou velkou džunglí z chlupů je potřeba častý, ideálně každodenní úklid. Jenže kde na to vzít čas? Vhodnou volnou v těchto případech jsou chytří domácí pomocníci, jako je například robotický vysavač, který domácnost ve vaší nepřítomnosti vysaje. Některé dnes mají funkci i vytírání,a tak se nemusíte pak starat o nic. S chlupy na oblečení si pak snadno poradí sušička na prádlo. Jistě tyto pomocníky oceníte nejen v období znatelnějšího línání vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Když psa „chytí“ záda

Zdroj informací: Krmiva Pučálka


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Když přivezeme domů štěně

Když přivezeme domů štěně

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 24. 3. 2026 12:01

Jaro je obdobím, kdy si mnoho lidí pořizuje nového čtyřnohého parťáka. Štěňata v prvním roce života…

Jak ochránit psy a kočky před klíšťaty?

Jak ochránit psy a kočky před klíšťaty?

Autor: redakce ve spolupráci s MVDr. Kryštofem Doležalem, Datum: 10. 3. 2026 11:17

S příchodem jara startuje nejen období delších procházek a výletů do přírody, ale také sezóna…

Co chutná pejskům?

Co chutná pejskům?

Autor: -red-, Datum: 28. 2. 2026 16:06

Chytrá odměna pro psy na veterinární dietě.

Když má láska čtyři tlapky

Když má láska čtyři tlapky

Autor: redakce ve spolupráci se Sandrou Floderovou, Super zoo, Datum: 13. 2. 2026 15:00

Valentýn je tradičně spojován s dárky, květinami a romantickými gesty. Může být ale také nenápadnou…

Jak v zimě zabavit domácí kočku?

Jak v zimě zabavit domácí kočku?

Autor: redakce ve spolupráci se Sandrou Floderovou, Super zoo, Datum: 27. 1. 2026 10:51

Kočka jako přirozený lovec a průzkumník může v zimě trpět nedostatkem stimulace, obzvlášť pokud…

Jak po svátcích dostat psa zpět do kondice?

Jak po svátcích dostat psa zpět do kondice?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 1. 2026 10:57

Vánoční pohoda, méně pohybu a pár pamlsků navíc se mohou na kondici psa rychle podepsat. Návrat do…

Vánoce a Silvestr s mazlíčky bez starostí

Vánoce a Silvestr s mazlíčky bez starostí

Autor: redakce ve spolupráci s MVDr. Kryštofem Doležalem, Datum: 18. 12. 2025 15:32

Svátky spojené s koncem roku a začátkem nového mohou být pro naše mazlíčky značně stresující a v…

Co by měl každý páníček vědět o čipech

Co by měl každý páníček vědět o čipech

Autor: redakce ve spolupráci s MVDr. Kryštofem Doležalem, Datum: 5. 11. 2025 13:27

Ztráta psa nebo kočky je pro majitele noční můrou. Snadnou a jednoznačnou identifikaci mazlíčka…

Tip šéfredaktorky

Vaše nohy nemusí trpět!

17. 4. 2026 8:00 autor Vendula Presserová