Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Suzane von Richthofen: Chladnokrevně naplánovala vraždu rodičů, kterým se nelíbil její přítel
freepik.com
Volný čas / Krimi čtení

Suzane von Richthofen: Chladnokrevně naplánovala vraždu rodičů, kterým se nelíbil její přítel

datum: 16. 10. 2020 0:05 autor: Hana Lorencová
Místo děje: São Paulo, halloweenská noc 31. října 2002. Krátce po půlnoci se devatenáctiletá Suzane přesvědčila, že rodiče spí, poté odpojila alarm a pustila dovnitř přítele Daniela. Na první pohled to vypadalo jako scéna z romantického filmu. Nebo spíš z jihoamerické telenovely.

Dívka je krásná blondýnka z privilegované brazilské rodiny. Chlapec naopak z chudinské čtvrti, práci neshání a pravidelně užívá drogy. Rodiče Suzanin výběr ani trochu neschvalují. Ta je však až po uši zamilovaná a scházejí se tajně. Společně chystají vraždu. K tomu si přizvali ještě Danielova bratra Christiana.

Krutý zločin

Všichni tři pomalu našlapují po schodech do ložnice. Nic netušící rodiče spí. Jednadvacetiletý Daniel drží železnou tyč, má rukavice a na hlavě nylonovou punčochu. Za ním stojí o pět let starší Christian – mohutný silný muž. Také nese železnou tyč. Suzane zatím odešla do knihovny. Přesně ví, co se stane v ložnici. Vždyť to celé naplánovala!

Mladí muži udeřili Marisiu a Manfreda železnou tyčí do hlavy, pak je uškrtili ručníkem. Poté simulovali vloupání, rozházeli po celém domě věci a odnesli hotovost, kterou našli.

Dívka z dobré rodiny

Suzane von Richthofen se narodila 3. listopadu 1983 v São Paulo do bohaté brazilské rodiny. Její otec Manfred pocházel z významného německého aristokratického rodu. V Německu vystudoval techniku a pracoval jako ředitel Státní společnosti pro rozvoj dálnic. Matka Marisia měla libanonský původ a byla uznávanou lékařkou-psychiatričkou.

Majetek Richthofenových se odhadoval na 17 milionů dolarů! Oba byli nesmírně pracovití a k tomu vedli i své děti. Podle sousedů šlo o seriózní, intelektuálně založenou a trochu uzavřenou rodinu.

Pro Richthofenovi bylo na prvním místě vzdělání. A to se Suzane i její mladšímu bratrovi Andreasovi dostávalo jen to nejlepší. Suzane byla tichá a plachá dívka, která se stejně jako její bratr výborně učila. Už v osmnácti plynně hovořila třemi jazyky a byla přijata na právnickou fakultu.

Nevhodný přítel

Všechno se změnilo ve chvíli, kdy se seznámila s Danielem. Pro Daniela byla blonďatá kráska především vstupenkou k lepšímu životu. Richthofenovi jejich vztah nejprve tiše tolerovali. Jenže dcera se začala měnit přímo před jejich očima! O školu se už tolik nezajímala, pravidelně kouřila marihuanu a s Danielem vyzkoušela i jiné drogy.

Daniel nebyl ochotný si ani shánět práci, ani studovat. Suzane jím byla úplně posedlá, kupovala mu drahé dárky a dávala peníze.

Z do té doby poklidného domu se stalo minové pole. Během podzimu 2002 tam třikrát zasahovala policie – při hádkách Manfreda s Danielem. Zoufalý otec dokonce jednou dal příteli své dcery facku.

Pak Suzane navrhla rodičům, ať jí koupí byt, ve kterém bude s Danielem žít. Manfred to rozhodně odmítl s tím, že si samozřejmě může dělat, co chce, až si na to sama vydělá. Introvertní Suzane měla strach, aby ji Daniel neopustil. Společně proto naplánovali vraždu! Pak mělo dívce spadnout do klína pohádkové bohatství.

Druhá část plánu 

Daniel a Suzane odešli po činu do motelu, Christian domů. Ráno Suzane vyzvedla bratra Andrease, který byl tu noc u příbuzných, a vydali se domů. Začala druhá část pečlivě připraveného plánu. Suzane si „všimla“, že dveře do domu jsou otevřené. Andreas začal volat rodiče, ale nikdo se neozýval. Daniel telefonoval na policii a uvedl, že je před domem své přítelkyně a že mají podezření, že došlo k loupeži.

Policista Alexandro Boto vešel dovnitř, kde našel zavražděné manžele. Zatímco Andreas zůstal v šoku, Suzane se držela za ruku s Danielem a vyměňovali si letmé polibky.

Dopadení

Vyšetřovatelé od začátku tušili, že něco není v pořádku. Provedli výslechy rodiny i personálu. Podezřelé bylo vypnutí alarmu. Suzane se jim navíc zdála podivně chladná. Jen několik hodin po pohřbu rodičů slavila s Danielem a partou přátel své 19. narozeniny. Proto kriminalisté začali mladý pár nenápadně sledovat.

K vyřešení je nakonec přivedl Danielův bratr Christian, který si několik dní po zločinu koupil novou motorku a zaplatil za ni v hotovosti stodolarovými bankovkami.

Všichni tři mladí lidé byli zatčeni 9. listopadu 2002. Brzy poté se k vraždám přiznali. Suzane uvedla, že všechno udělala ze strachu, aby ji Daniel neopustil.

Téma pro média

Případ vyvolal v Brazílii značnou pozornost médií. Šokující byla především krutost tohoto zločinu. Zatímco bratři Cravinhosovi zapadali do schématu potenciálních vrahů – nevzdělaní, nezaměstnaní, drogově závislí, Suzane jako vzdělaná a dobře vychovaná dívka z dobré rodiny byla jejich opakem.

Soud je poslal za mříže všechny tři. Suzane a Daniel si odpykávají čtyřicetiletý trest, Christian byl odsouzen na 38 let.

Tehdy patnáctiletý Andreas přišel najednou o své nejbližší. Vzali si ho k sobě příbuzní, pak vystudoval přírodní vědy a v současné době žije ve Švýcarsku. Ačkoliv ho Suzane z vězení několikrát kontaktovala a prosila ho o setkání, nikdy jí nevyhověl.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Anna Månsdotter: Incestní vztah mezi matkou a synem vedl k vraždě

Anna Månsdotter: Incestní vztah mezi matkou a synem vedl k vraždě

Autor: Hana Lorencová, Datum: 23. 7. 2021 0:05

Byla poslední ženou, která byla ve Švédsku popravena. Příběh Anny Månsdotter měl ve své době velkou…

Dan Cooper: Záhadný únosce na lince z Portlandu do Seattlu

Dan Cooper: Záhadný únosce na lince z Portlandu do Seattlu

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 16. 7. 2021 0:05

Muž, který unesl letadlo a cestující propustil po vyplacení 200 000 dolarů, se jednoduše „vypařil“.…

Pedro Alonso López: „Monstrum z And“ a nejbrutálnější muž na světě

Pedro Alonso López: „Monstrum z And“ a nejbrutálnější muž na světě

Autor: Hana Lorencová, Datum: 9. 7. 2021 0:05

Pod těmito názvy se brutální maniak a vrah López, který byl usvědčen ze zavraždění 110 mladých…

Yvonne Chevallier: Láska jako z červené knihovny s tragickým koncem

Yvonne Chevallier: Láska jako z červené knihovny s tragickým koncem

Autor: Hana Lorencová, Datum: 2. 7. 2021 0:05

Chudá dívka, který vyrostla na menší farmě, a budoucí lékař z významné rodiny. Seznámili se roku…

Estibaliz Carranza: Zmrzlinová vražedkyně

Estibaliz Carranza: Zmrzlinová vražedkyně

Autor: Hana Lorencová, Datum: 25. 6. 2021 0:05

„Ice Killer“, tak rakouská média nazvala Estibaliz (Esti) Carranzu. Mladá žena usmrtila manžela i…

Kate Websterová: Vydávala se za svou oběť

Kate Websterová: Vydávala se za svou oběť

Autor: Hana Lorencová, Datum: 18. 6. 2021 0:05

Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…

Thierry Paulin (†25): Monstrum z Montmartre

Thierry Paulin (†25): Monstrum z Montmartre

Autor: Hana Lorencová, Datum: 11. 6. 2021 0:05

Od října 1984 do listopadu 1987 se starší ženy v okolí Montmartre bály samy chodit ven nebo někoho…

Rudolf Pleil: Mistr zabíjení

Rudolf Pleil: Mistr zabíjení

Autor: Hana Lorencová, Datum: 4. 6. 2021 0:05

Obtloustlý žoviální chlapík s brýlemi se na každého mile usmíval a vypadal důvěryhodně. Ve veselém…

Tip šéfredaktorky

Příběh Jany (33): Pes nám zachránil život!

17. 7. 2021 0:05 autor podle příběhu Jany V. napsala Jana Hradilová