Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Patrick McDermott: Patnáct let od zmizení bývalého přítele Olivie Newton-John
Pixabay
Volný čas / Krimi čtení

Patrick McDermott: Patnáct let od zmizení bývalého přítele Olivie Newton-John

datum: 17. 7. 2020 0:05 autor: Hana Lorencová
Hollywood je plný tragických událostí a neuvěřitelných záhad. Jedna z nich se týká kameramana Patricka McDermotta, který v roce 2005 zmizel za podivných okolností.

Pikantní na celé záležitosti je to, že jde o bývalého přítele herečky Olivie Newton-John. V době Patrickova zmizení spolu nežili, ale Olivia prý byla upřímně nešťastná a chtěla zjistit, co se stalo.

Dlužil na syna

Pat Kim se narodil v roce 18. září 1956 v Koreji, odkud si ho adoptoval americký pár McDermottových. Učaroval mu nejen svět filmu, ale i svět krásných hereček. O sedm let mladší Yvette Nipar, známá především z televizních seriálů, se v březnu 1992 stala jeho ženou. V době svatby byla už čtyři měsíce těhotná. Krátce po narození syna Chance McDermotta se však rozvedli.

V roce 1995 začal jeho vztah s Olivií Newton-John, ale moc harmonické soužití to zrovna nebylo. Partneři se v průběhu devíti let několikrát rozešli, aby se zase znovu dali dohromady. Olivii zřejmě vadilo, že Patrick má velké dluhy na výživném – bývalé manželce dlužil na syna více než 8000 dolarů.

Spadl do moře?

Patrick si 30. června 2005 zaplatil noční rybaření. Téhož dne v pozdních hodinách loď vyrazila z kalifornského San Pedra na moře. Ještě asi čtyři kilometry od pobřeží byl podle svědků na lodi. Ta se ráno vrátila do přístavu – Patrick tam ale nebyl! Na palubě však zůstaly všechny jeho věci včetně peněženky. Auto bylo zaparkované na parkovišti San Pedro Marina.

Zprvu si všichni mysleli, že spadl přes palubu, aniž si toho někdo všiml. Zajímavé bylo, že žádný z dalších dvaadvaceti pasažérů lodi ho neslyšel například volat o pomoc.

Jeho fotogragii stále najdete na webu, který pátrá po pohřešovaných osobách.

Teorie o sebevraždě

Policie zjistila, že těsně předtím, než Patrick zmizel, dosáhla celková výše jeho dluhů 30 000 dolarů. McDermott dokonce vyhlásil osobní bankrot. Vyšetřovatelé i příbuzní se přikláněli k tomu, že McDermott neunesl zoufalou životní situaci a spáchal sebevraždu.

Tělo se nenašlo a po třech pobřežní hlídka prohlásila, že se pravděpodobně utopil.

Soukromí detektivové v akci

Později vyšly najevo zajímavé skutečnosti. Kapitán lodi uvedl, že někteří cestující viděli Patricka vystoupit z lodi. Pak byl Patrick údajně spatřen živý a zdravý v mexickém Puertu Vallarta. Tyto informace se však nepotvrdily. Do pátrání po něm se pustili soukromí vyšetřovatelé, detektivy si najala dokonce i Olivia. Ta totiž odmítla věřit tomu, že se utopil.

Pro variantu, že Patrick nezemřel, hovořila i skutečnost, že si krátce před osudnou plavbou nechal vystavit druhý pas, a to na původní jméno Patrick Kim.

Nová fakta?

Média se o ztraceného kameramana přestala zajímat a zdálo se, že je asi opravdu po smrti. V březnu 2016 záhadné zmizení Patricka McDermotta oprášil na svých stránkách australský časopis Woman Day.

Podle nich spokojeně žije pod původním jménem Pat Kim v mexické vesnici Sayulita s novou přítelkyní. Údajně pracuje na jachtě, o kterou se stará jedné zámožné rodině.

Další australský časopis New Idea v roce 2017 tvrdil, že má k dispozici jeho fotku z pláže, kde sedí vedle neznámé ženy. I tato bublina ale brzy splaskla. Na fotografii je kanadský majitel baru Wes Stobbe.

„Patrickovo zmizení mě opravdu velmi zasáhlo,“ řekla před čtyřmi lety v rozhovoru pro australskou televizi Olivia. „Jsou ale v životě věci, které musíš přijmout a nechat je být.“

Dozvíme se někdy okolnosti McDermottova zmizení? Spáchal sebevraždu? Žije opravdu někde pod jiným jménem? Je snad v Jižní Koreji, jak uváděly některé neověřené zdroje? Třeba se opravdu „jen“ nešťastnou náhodou utopil…


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Andrew Cunanan: Mladík, který se „proslavil“ vraždou Versaceho

Andrew Cunanan: Mladík, který se „proslavil“ vraždou Versaceho

Autor: Hana Lorencová, Datum: 7. 8. 2020 0:05
Nasra al-Enezi: Nešťastná vražedkyně

Nasra al-Enezi: Nešťastná vražedkyně

Autor: Hana Lorencová, Datum: 31. 7. 2020 0:05
Alexandr Pičuškin: Šachovnicový vrah

Alexandr Pičuškin: Šachovnicový vrah

Autor: Matěj Vavřina, Datum: 24. 7. 2020 0:05
7 sériových vrahů, kteří jsou stále na útěku

7 sériových vrahů, kteří jsou stále na útěku

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 10. 7. 2020 0:05
Tip šéfredaktorky

5 potravin, které jsou pro naše tělo horší než cukr

27. 7. 2020 10:00 autor -an-