Hugo Schenk. (zdroj: murderpedia.org)
Na šlechtickou identitu lehce získal hned několik vdavekchtivých žen v Olomouci a v Resenburgu v Dolním Rakousku, od kterých se pokusil získat jejich věno. Za to i za další finanční podvody si šel podle rozsudku v roce 1870 sednout na pět let na Mírov. Po dvou letech byl podmínečně propuštěn.
V podvodech pak vesele pokračoval dál a roku 1882 opět putoval na dva roky za mříže, tentokrát do rakouského Steinu. Tam se spřátelil s Karlem Schlossarkem, který byl vězněn za krádeže. Jakmile se dostali ven, společně vymysleli ďábelský plán.
Prostřednictvím inzerátu se Hugo seznámil se služebnou Josefinou Timal. Představil se jí jako železniční inženýr Hermann Siegel z Krakova. Čtyřiatřicetiletá Josefina nemohla uvěřit, že se na ni usmálo takové štěstí! Dala výpověď, sbalila si všechny své cennosti a vkladní knížku a vypravila se za snoubencem do Krakova.
Její cesta skončila u Hranic na Moravě. Tam ji v blízkosti propasti Macůška Hugo znásilnil a nacpal do pusy roubík. Pak se objevil už připravený Schlossarek. Ten jí svázal ruce a nohy, společně ji obrali o všechny peníze a cennosti, která měla schované za halenkou, na krk jí uvázali kámen a hodili do zatopené části propasti.
Josefina měla jen starou tetu Katharinu, která sloužila v Českých Budějovicích. Bylo potřeba se jí zbavit, než začne neteř postrádat. Proto jí Schenk poslal dopis, že uzavřel s Josefinou sňatek, usadili se v dolnorakouském Pöchlarnu a že ji oba srdečně zvou, aby se k nim přestěhovala.
21. června 1883 přijela Katharina vlakem do Krummnussbaumu, kde na ni čekal Schenk, aby se odtud vypravili do domu, kde údajně s Josefinou bydlel. Cestou podle Dunaje je zastavil Schlossarek coby provozovatel lodi a nabídl jim odvoz. Než se Katherina stačila vzpamatovat, začal ji Schlossarek škrtit. Protože se jí ale mu podařilo vysmeknout, Schenk jí podřízl hrdlo. Nešťastnici sebrali její celoživotní úspory – tedy 1200 zlatých a cennosti. Mrtvolu ženy hodili do Dunaje. Schenk se pak klidně a bez výčitek svědomí vydal za svou milenkou Emilií Höchstmann do nedaléko Melku.
Model „stárnoucí služka s úsporami bez rodiny“ zopakovala povedená dvojice jen o šest týdnů později. Obětí se stala Theresia Ketterl, místem činu okolí dolnorakouského Lilienfieldu. V tomto případě byla dívka zastřelena revolverem. Kromě šperků si Schenk se Schlossarkem odnesli 1400 zlatých.
Čtvrtou zavražděnou byla Rosa Ferenszi. Podle plánu ji chtěli zabít a okrást v říjnu 1883, ale Rosa se nejdřív moc neměla k výběru hotovosti, tak museli kumpáni čekat. Nakonec se dočkali. 28. prosince ji Schenk pozval na výlet do Bratislavy. Pár kilometrů před Bratislavou, ve vesničce Kittsee, čekal Schlossarek s motykou, kterou Rose rozrazil lebku. Rosa skončila v Dunaji a vrazi byli bohatší o 800 zlatých.
To už po pachatelích pátrali rakousko-uherští policisté. Oba vrahy zadrželi 10. ledna 1884. U výslechu se Schenk přiznal, že měl naplánovano dalších pět vražd, které mu měly přinést až 30 000 zlatých. S touto částkou chtěl uprchnout do Ameriky s milenkou Emilií. Se Schlossarkem zřejmě nepočítal.
Hlavní svědkyní v procesu nakonec byla právě Emilie, které se Hugo svěřoval. Ta měla být původně zřejmě také zavražděna, ale ušetřili ji jen proto, že neměla žádné peníze…
Oba vrazi byli usvědčeni a odsouzeni k trestu smrti, který byl vykonán 22. dubna 1884 ve Vídni.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Neuvěřitelně inteligentní, přátelský a zdvořilý člověk. Takový byl podle svého okolí Thomas Holst.…
Za nenápadnou maminkovskou a babičkovskou vizáží skrývala Yiya Murano alespoň tři vraždy a finanční…
15. září 2010: Padesátiletý Greg Fleniken byl nalezen mrtvý a zavražděný v hotelovém pokoji číslo…
Jeho legendární útěky z vězení a zájem médií mu přinesly pochybnou „slávu“ a popularitu části…
Kolem 21. hodiny 4. února 1974 se ozvalo zaklepání na dveře bytu č. 4 na 2603 Benvenue Street v…
Na konci února 1987 proběhla v amerických médiích následující zpráva: Vražedkyně na útěku Audrey…
Hannibal Lecter nebyl jen výplodem čisté fantazie. V roce 1963 se Thomas Harris, autor, jehož…
Dvaapadesátiletý provozovatel nočního klubu v Dallasu Jack Ruby ohromil Ameriku, když 24. listopadu…