Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
George Trepal: Otrávil sousedku, protože ho rušil hluk
Pixabay
Volný čas / Krimi čtení

George Trepal: Otrávil sousedku, protože ho rušil hluk

datum: 27. 9. 2019 0:05 autor: Hana Lorencová
Byl to prý příjemný a zábavný muž, který se jako vášnivý fanoušek Agathy Christie spolu s manželkou Dianou podílel na pořádání víkendů o záhadných vraždách. Účastníci těchto setkání dostali pokaždé scénář, podle kterého měli provést „dokonalou vraždu“.

Oblíbeným způsobem vraždy byla podle Trepala otrava. „Vždycky byl skutečný perfekcionista, když došlo na otravu. Úplně ho to fascinovalo,“ uvedl později jeden z pravidelných účastníků.

Špatné sousedské vztahy

Chemik George Trepal byl nadprůměrně inteligentní, dokonce byl členem klubu Mensa, který sdružuje lidi s nadprůměrnou inteligencí. Jeho manželka Diana byla lékařka se specializací na chirurgii a ortopedii. Do okruhu jejich přátel patřili jaderní fyzikové, vysokoškolští profesoři, spisovatelé a akademici.

„Konverzace na večírcích, které pořádali, byla vysoce intelektuální,“ vzpomíná Nigel Walsh, který žil jen přes ulici od luxusního domu, kam se Trepalovi nastěhovali počátkem 80. let. „Všichni jsme věděli, že George je posedlý vraždami. Mysleli jsme si, že jde jen o kuriózní intelektuální cvičení. Byl to jinak fakt zábavný chlapík.“

To si rozhodně nemyslela rodina Carrových, která s Trepalovými přímo sousedila. Peggy a Parealyn Carrovi v roce 1988 nad garáží přistavěli byt, kde bydlely Parealynovy dcery z prvního manželství a vnučka. To byl kámen úrazu. Sousedské vztahy byly dost napjaté. Trepalovi se rodina zdála hlučná a neustále vyvolával hádky. Tvrdil, že Carrovi psi mu poškodili zahradu. Během jednoho z incidentů křičel, že někoho z nich otráví.

Divná nemoc

V říjnu 1988 se u pětačtyřicetileté Peggy Carr, která pracovala v místní restauraci, objevily zdravotní potíže. Cítila zvláštní bolest na hrudi, v rukách ztrácela cit, bolely ji nohy. Nakonec skončila v místní nemocnici, kde doktorům řekla, že se cítí, jako by byla v plamenech.

Lékaři ji vyšetřili, ale nic nenašli. Peggy zůstala tři dny na pozorování a pak ji pustili domů. Na mravenčení, pálení po těle a nevolnost si začali stěžovat i synové Duane a Travis. Peggy se příznaky opět vrátily a musela být znovu hospitalizována.

Rutinní testy nic neprokázaly, ale jeden z lékařů si všiml, že Peggy vypadávají vlasy! To se mu nelíbilo a pojal podezření, že Peggy byla otrávena. Konkrétně měl podezření na thalium – je bez chuti a zápachu, kdysi se používalo proti hmyzu a proti hlodavcům – byl však pro tyto případy roku 1972 zakázán. 

Peggy v nemocnici nakonec zemřela. Ukázalo se, že stopy thalia měla v organismu celá rodina! Policisté našli lahve od coca coly, do kterých bylo thalium přidáno. Při podrobnější analýze se prokázalo, že lahve byly otevřeny a po přidání thalia pečlivě uzavřeny, takže na první pohled nebylo nic vidět.

Chemik vrahem

George Trepal se narodil v roce 1949 v New Yorku jako syn policisty a učitelky základní školy. O jeho dětství není známo nic jiného než to, že se u něho velice brzy projevila mimořádná inteligence.

Navštěvoval Clemson University v Jižní Karolíně, kde dva roky studoval chemii, a poté v roce 1972 promoval na psychologii. Jako většina studentů na konci 60. a na začátku 70. let proslul užíváním drog. 

Trepal byl v polovině 70. let 20. století odsouzen do federálního vězení za pomoc při provozování výroby amfetaminu v Severní Karolíně. Při jeho výrobě se používá mj. dusičnan thalnatý.

Tragédie

Našly se důkazy, že Trepal opakovaně sledoval dalekohledem dům rodiny Carrových. Trepal byl často doma a Carrovi občas zapomněli zamknout dům… 

Sousedé a přátelé vypověděli, že Trepal a jeho manželka, lékařka na ortopedii a chirurgii, vedou na půdě Mensy akce zvané „víkendy o záhadných vraždách“, ve kterých další členové klubu sehrávají případy vražd a ostatní je vyšetřují.

Při prohlídce jejich domu se objevilo několik knih o účincích jedů. Policisté nalezli také pořadač s názvem „Obecný průvodce otravami“. Obsahoval fotokopie stránek z knihy s názvem „Příznaky otravy thaliem“ s Georgeovými otisky prstů.

V lednu 1991 byl George obviněn z 15 trestných činů, včetně vraždy prvního stupně, pokusu o vraždu, otravy jídlem nebo vodou.

Jeho obrana byla založena na skutečnosti, že jediným důkazem proti němu byla láhev se zbytky thalia, která byla nalezena v jeho otevřené garáži. 

Drtivá převaha nepřímých důkazů ukázala, že George Trepal je vinen. Byl odsouzen k trestu smrti.

Přestože podal řadu odvolání, zůstává v cele smrti v nápravném zařízení v Raifordu na Floridě. Diana se s ním v roce 1996 rozvedla.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Paul Bernardo a Karla Homolka: Vraždící Ken a Barbie

Paul Bernardo a Karla Homolka: Vraždící Ken a Barbie

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 1. 2021 0:05

Na svatebních fotkách z roku 1991 se usmívá mladý pár, o kterém příbuzní a známí říkali, že jsou…

Martha Needle: Australská černá vdova

Martha Needle: Australská černá vdova

Autor: Hana Lorencová, Datum: 8. 1. 2021 0:05

Mladá žena, která nemilosrdně otrávila manžela a tři vlastní děti, byla podle dobových zpráv velice…

John Martin Crawford: Vrah domorodých žen

John Martin Crawford: Vrah domorodých žen

Autor: Hana Lorencová, Datum: 31. 12. 2020 0:05

Podle poznatků FBI většina sériových vrahů pochází z problematických rodin, v dětství byli…

Martin Lecián: Postrach Moravy

Martin Lecián: Postrach Moravy

Autor: Hana Lorencová, Datum: 25. 12. 2020 0:05

Lidová tvořivost z něj dělala „lupiče – gentlemana“, Martin Lecián ve skutečnosti byl duševně…

Záhadný Zodiac: Kam se ztratil vrah pěti prokázaných a dalších možná třiceti vražd?

Záhadný Zodiac: Kam se ztratil vrah pěti prokázaných a dalších možná třiceti vražd?

Autor: Hana Lorencová, Datum: 18. 12. 2020 0:05

„Rád zabíjím lidi, protože je to tak zábavné!“ To jsou slova ze šifrovaného dopisu, který v…

Adelaide Bartlett: Tajemná smrt v milostném trojúhelníku

Adelaide Bartlett: Tajemná smrt v milostném trojúhelníku

Autor: Hana Lorencová, Datum: 11. 12. 2020 0:05

Hlavní roli v jednom z nejznámějších kriminálních případů viktoriánské doby v Anglii sehrála…

Mathias Kneissl: Nejznámější bavorský lupič

Mathias Kneissl: Nejznámější bavorský lupič

Autor: Hana Lorencová, Datum: 4. 12. 2020 0:05

Životní příběh Mathiase Kneissla byl zaznamenán v mnoha knihách a bylo o něm natočeno několik filmů…

Caroline Grills: Oblíbená teta Carrie „sladila“ čaj jedem

Caroline Grills: Oblíbená teta Carrie „sladila“ čaj jedem

Autor: Hana Lorencová, Datum: 27. 11. 2020 0:05

Kdo by řekl do milé staré dámy, že návštěvám cukruje čaj i koláče thalliem, které se používalo jako…

Tip šéfredaktorky

Morgan Freeman (83): První roli dostal za trest

21. 12. 2020 0:05 autor Markéta Vavřinová