Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
7 sériových vrahů, kteří jsou stále na útěku
Pixabay
Volný čas / Krimi čtení

7 sériových vrahů, kteří jsou stále na útěku

datum: 10. 7. 2020 0:05 autor: Jana Vavřinová
Sérioví vrazi vždy přitahovali pozornost veřejnosti. Jejich brutální činy lidi šokovaly, ale zároveň v nich budily nevšední zájem. Mnoho z vrahů bylo zatčeno a odsouzeno, někteří jsou však stále na svobodě a pravděpodobně jsou připraveni spáchat další vraždu. Navzdory práci všech zkušených detektivů a všem přesvědčivým stopám, se stále toulají v našich ulicích.
  1. Zabiják z Long Islandu Tento vrah od roku 1996 postupně zabil a rozřezal 10 až 16 obětí (jednou z nich bylo malé batole). Násilník, který dosud řádil na Long Islandu, je stále na útěku před spravedlností. Podle policie byla většina jeho obětí napojena na obchod se sexem. Deník The New York Times se domnívá, že vrah je běloch starý 20 až 40 let, který má s velkou pravděpodobností právní vzdělání. To může být jeden z důvodů, proč se mu stále daří vyhýbat se odhalení.
  2. Travič z Japonska Sériový vrah v Japonsku přimíchával do kelímků s nápojem z nápojového automatu herbicid zvaný paraquat. Hledaná osoba obvykle umístila otrávený kelímek do výdejního okénka, aby to vypadalo, že si tam pití někdo zapomněl. Po požití paraquatu se u člověka nejdříve objeví nevolnost, později přestává dýchat. Osudným se vypití nápoje stalo dvanácti obětem, pětařicet lidí otravu přežilo. Od roku 1985, kdy zemřel první člověk, došlo v Japonsku k mnoha dalším otravám. Pachatel nebyl zatím dopaden.
  3. Vrah Afroameričanek Okres Edgecombe County v Severní Karolíně byl mezi lety 2005 a 2010 svědkem deseti otřesných vražd afroamerických, mnohdy drogově závislých, prostitutek. Vrah je nejprve pobodal a posléze utloukl k smrti. Těla následně rozčtvrtil a odhodil. Torza žen byla objevována na nejrůznějších místech, jedno bylo nalezeno v koši na odpadky, další v lese, na poli... V září 2009 bylo pojato podezření, že vrahem je Antwan Maurice Pittman, který byl již v minulosti registrován jako sexuální delikvent. 28. září 2011 byl Pittman odsouzen z vraždy prvního stupně jedné z žen, osmadvacetileté Tarahy Nicholson. Kdo stojí za smrtí dalších devíti žen nebylo dosud objasněno. Možná za ně může Pittman, policie v jeho souvislosti hovoří o sedmi dalších obětech. Co když to ale nebyl on? Vyšetřování je stále v plném proudu, Pittman ve vězení a možný vrah č. 2 zřejmě stále na svobodě.
  4. Sběratel kostí z West Mesy Mezi lety 2001 a 2005 byly v poušti West Mesa v Novém Mexiku nalezeny ostatky jedenácti žen mezi 15 a 32 lety. Většina z nich byly prostitutky hispánského původu. Mezi obětmi bylo i nenarozené dítě, protože jedna z žen byla v jiném stavu. Pohřebiště se tehdy nacházelo v neobydlené oblasti, a tak neexistují svědci, kteří by pachatele mohli usvědčit. Jedinými důkazy jsou satelitní snímky, na nichž jsou vidět stopy pneumatik poblíž místa nálezu ostatků. Policie si myslí, že všechna těla byla pohřbena stejnou osobou, dost pravděpodobně sériovým vrahem, kterého od té doby označují jsko sběratele kostí z West Mesy. V souvislosti s vraždami nebyl nikdy označen žádný oficiální podezřelý. V roce 2010 byla za informace vedoucí k zatčení a odsouzení vraha nabídnuta odměna v přepočtu přes 2 a čtvrt milionu korun.
  5. Kamenný muž z Indie Více než 13 lidí se stalo v Indii mezi lety 1985 a 1988 obětí neznámého vraha, který cílil na bezprizorní lidi, kteří spali přímo na ulicích. Zabíjel je tak, že jim během spánku rozdrtil lebku velkým kamenem. Ačkoliv jeden z napadených jeho útok přežil, jeho výpověď nebyla k nalezení zločince dostačující. V roce 1989 bylo v Kalkatě nalezeno dvanáct dalších, stejným způsobem zavražděných, bezdomovců. Podezřelý, kterému se přezdívá kamenný muž, nebyl dosud identifikován.
  6. Řezník B1 Namibijec, který má na svědomí životy pěti žen, dostal přízvisko řezník B1 – podle své chirurgické zručnosti a dálnice protínající Namibii ze severu na jih. Podél této komunikace byly mezi lety 2005 až 2007 nalezeny rozčtvrcené části ženských těl (většinou v pytlích na odpadky), přičemž hlavy byly vždy zabalené zvlášť. Všech pět obětí neznámého pachatele byly mladé ženy nebo ženy středního věku, dvě z nich se nepodařilo identifikovat. Zrovna tak identita vraha je navzdory úsilí namibijské a jihoafrické policie stále neznámá.
  7. Korejský Zodiac Mezi lety 1986 a 1991 bylo v půlmilionovém Hwaseongu v Jižní Koreji znásilněno a uškrceno deset žen. Na dopadení pachatele byly údajně postaveny do služby na dva miliony policistů, šlo totiž o případ, který svou hrůzností a rozsahem neměl v historii země obdoby. Někteří ho přirovnávají ke krvavým skutkům amerického Zodiaca. Jediným svědkem, který by mohl sérii vražd objasnit, je čtvrtá oběť. Tato napadená žena, jež zázrakem přežila, popsala útočníka jako štíhlého muže staršího dvaceti let. Navzdory získání vzorku DNA nebyl vrah dodnes zadržen.

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Eric Borel: Teprve šestnáctiletý vrah

Eric Borel: Teprve šestnáctiletý vrah

Autor: Hana Lorencová, Datum: 21. 9. 2023 0:05

Bylo mu teprve šestnáct let, když Eric Borel 23. září 1995 vyvraždil svou rodinu, matku,…

Horor v Amityville: Skutečné pozadí jednoho z nejznámějších hororů

Horor v Amityville: Skutečné pozadí jednoho z nejznámějších hororů

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 9. 2023 0:05

Děsivá fakta o zločinu a strašidelném domě na newyorském Long Islandu vyvolávají dodnes hrůzu.

Phoebe Veitchová: Novozélandská vražedkyně 19. století

Phoebe Veitchová: Novozélandská vražedkyně 19. století

Autor: Hana Lorencová, Datum: 29. 8. 2023 0:05

Osud jí nadělil samé rány. Poprvé otěhotněla v patnácti letech, na partnery měla smůlu. Musela se…

Tara Calicová: Kam zmizela mladá studentka na silnici 47?

Tara Calicová: Kam zmizela mladá studentka na silnici 47?

Autor: Hana Lorencová, Datum: 19. 8. 2023 0:05

Ráno 20. září 1988 v Belenu v Novém Mexiku bylo ideální počasí pro cyklisty. Tara Calicová si v půl…

Kitty Genoveseová: Její vražda byla podnětem k zavedení tísňové linky 911

Kitty Genoveseová: Její vražda byla podnětem k zavedení tísňové linky 911

Autor: Hana Lorencová, Datum: 18. 8. 2023 0:05

Kitty Genoveseová se 13. března 1964 kolem půl třetí ráno vracela z práce domů, když k ní…

Júlia Fazekasová a spolek „míchaček“ jedů

Júlia Fazekasová a spolek „míchaček“ jedů

Autor: Hana Lorencová, Datum: 17. 8. 2023 0:05

„Míchačky“ jedů se zbavovaly manželů pomocí roztoku arzénu, která získávaly vařením mucholapek!…

Gerard Toal: K vraždě a uložení těla do hlubokého lomu se nikdy nepřiznal

Gerard Toal: K vraždě a uložení těla do hlubokého lomu se nikdy nepřiznal

Autor: Hana Lorencová, Datum: 16. 8. 2023 0:05

Zatopený lom vydal ostatky farské hospodyně v irském Faughartu Mary Callanové. Za její smrt byl…

Smrtící Tylenol: Kdo otrávil lék na bolest?

Smrtící Tylenol: Kdo otrávil lék na bolest?

Autor: Hana Lorencová, Datum: 12. 8. 2023 0:05

Sedm lidí, kteří v září 1982 náhle zemřeli v okolí Chicaga, spojovala jediná věc: krátce před smrtí…

Tip šéfredaktorky

Vyhrajte LUXUSNÍ PARFÉM L´Exquis od GERnétic v hodnotě 1820 Kč

3. 9. 2023 10:12 autor -red-