Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Multigenerační hotely právě frčí
CK Blue Style
Volný čas / Cestování

Multigenerační hotely právě frčí

datum: 6. 5. 2024 0:05 autor: Anna Vágnerová
Rodinná dovolená, během které si užijete i zasloužený klid a odpočinek. Zdá se vám to jako něco, o čem si můžete nechat jen zdát? Stále oblíbenější trend multigeneračních hotelů vás přesvědčí o opaku! Hotelové komplexy zaměřené na rodinné pobyty nabízejí zóny vyhrazené pouze dospělým a seniorům nebo dětské koutky s animátorským programem, které vám podají záchranné lano, kdykoliv budete potřebovat. Multigenerační hotely rozhodně naplní vaše sny o klidu a odpočinku. A kde je hledat?

Zážitky v antickém stylu

Hledáte ideální dovolenou nejen pro děti, ale také pro prarodiče? Co takhle řecký ostrov Kos! Hornatá krajina skrývající nejen přírodní, ale hlavně kulturní krásy ohromí všechny generace.

Ostrov není příliš turisticky vytížený, proto si řeckou kulturu užijete v klidné a ničím nerušené atmosféře. Vydejte se s dětmi na výlet lodí na ostrov přezdívaný spící sopka, kde zažijete sestup do mohutného kráteru, a poté si užijte procházku historickými uličkami v nedaleké vesničce.


Dokonalý hotel podle Čechů? Pět hvězdiček, wellness a v Turecku

Odpočatí prarodiče si po vašem návratu vezmou na starost ratolesti plné zážitků a vy si mezitím užijete klidnou romantickou večeři v řeckém stylu v hotelové zóně, kam mají vstup pouze dospělí. Mezigenerační hotely přináší opravdu řadu výhod, které v jiných resortech najdete jen těžko. Krásy řeckého ostrova si můžete užít například v hotelu Akti Beach Club 5*, který u nás exkluzivně nabízí CK Blue Style.

Podle Lenky Pátek, obchodní ředitelky CK Blue Style, jsou multigenerační hotely skvělým řešením, jak si užít společné chvíle plné zážitků, ale i odpočinku s celou rodinou.

„Multigenerační hotely se staly v posledních letech hojně vyhledávaným místem rodinných letních dovolených. Důvodů je celá řada. Pokud se rozhodnete vzít na dovolenou děti i prarodiče, pátráte po hotelech, které nabízí dostatečné pohodlí a program pro všechny věkové kategorie. Právě multigenerační hotely jsou uzpůsobené tak, aby naplnily potřeby nejmladších členů výpravy i cestovatelů v seniorním věku. Rodina si tak užije společné chvilky, ale zároveň si každý přijde na to své. Velkou výhodou jsou prostory vyhrazené pouze pro dospělé, kde si můžou odpočinout i rodiče, zatímco na děti dohlédnou česky hovořící animátoři v našich dětských Croco Clubech.“

Království faraonů

Celoroční teplo, rozmanitý podmořský svět, dlouhé písečné pláže a průzračné moře, i takto jednoduše lze popsat dovolenou v africké zemi, která světu přinesla tajemné pyramidy a bohatství dávných faraonů.

Řeč je o Egyptě, který je již dlouhá léta jednou z nejvyhledávanějších destinací nejen pro letní dovolené. A není divu! Díky celoroční sezóně a cenové dostupnosti jsou brány starověké civilizace otevřeny opravdu všem. I v Egyptě najdete dokonale vybavené multigenerační hotely, kde můžete strávit pohádkovou dovolenou s celou rodinou.

Egypt je opravdu jedinečným místem. Kromě plně vybavených a do posledního puntíku promyšlených hotelů nabízí také poznání dávné, a především fascinující civilizace, jejíž historie svou tajemností zaujme opravdu každou věkovou kategorii.


5 důvodů, proč neodkládat nákup letní dovolené na poslední chvíli

Jedním z nejoblíbenějších letovisek je Hurghada, která se nachází na východním pobřeží země. Hlavním lákadlem je Rudé moře, které svým rozmanitým podvodním světem nabízí jedinečnou a nevšední podívanou.

Takovýto zážitek na celý život můžete prožít například v resortu Fort Arabesque Resort Spa & Villas 5*, který přivítá celou rodinu s otevřenou náručí. Prarodiče uvítají příjemné teploty a odpočinek na písečné pláži vyhrazené pouze pro dospělé, zatímco vy a vaše ratolesti budete objevovat korály různorodých tvarů a barev. Tvořte společně vzpomínky, na které nezapomenete!

Kouzlo italského jihu

Toužíte po klidné dovolené v Evropě, kde byste s celou vaší rodinou mohli prožít dlouhé slunečné dny na plážích Středozemního moře, ale zároveň byste také měli možnost vyrazit do města bohatého na historii? Italský jih je pro to jako dělaný.

Překrásná Kalábrie nenabízí pouze širokou nabídku dostupných hotelů, kde si každá generace najde to své, ale i poutavou krajinu a zajímavou kulturu, kterou chce zažít opravdu každý.


Léto v Dubaji: Tipy pro turisty i přestupující

Multigenerační hotel Club Magic Life Calabria 4* je jedno z těch míst, kde si užijete svůj zasloužený odpočinek, zatímco si vaše ratolesti budou hrát na dobrodružné mořeplavce v dětské bazénové zóně. Tento hotel navíc poskytuje část rezortu vyhrazenou pouze klientům starším 16 let.

Za kulturou poté můžete vyrazit do malebného městečka Capo Vaticano a na tamním historickém statku ochutnat například delikátní výrobky z proslulé červené cibule. Kalábrii si prostě zamilujete! Hotelový komplex kromě prvotřídních služeb nabízí také nezapomenutelnou písčito-oblázkovou pláž, na kterou budete jako rodina dlouho vzpomínat.


Zdroje informací: wikipedia.org a CK Blue Style


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Díky benefitům můžete šetřit i na dovolené

Díky benefitům můžete šetřit i na dovolené

Autor: -ket-, Datum: 8. 7. 2024 15:00

Prázdniny začaly, takže pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, je nejvyšší čas! Ať už dáváte…

Chorvatský Krk a okolí

Chorvatský Krk a okolí

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 6. 7. 2024 0:05

Chorvatsko láká české turisty každý rok. Ti, co se nespokojí se severní Istrií, míří na ostrov Krk.

Řecko patří k neoblíbenějším destinacím

Řecko patří k neoblíbenějším destinacím

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 5. 7. 2024 0:05

Řecko se v průzkumech drží mezi čtveřicí nejoblíbenějších dovolenkových destinací českých turistů.…

Tipy na nová místa na Istrii

Tipy na nová místa na Istrii

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 2. 7. 2024 0:05

Není náhodou, že nejvíc Čechů stále volí za cíl své prázdninové cesty jižní moře. Blízkost jazyka i…

Za moravským a českým vínem podle abecedy: Část druhá od L do Z

Za moravským a českým vínem podle abecedy: Část druhá od L do Z

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 28. 6. 2024 0:05

Lákavých turistických cílů je u nás víc než dost a jen jedna abeceda na ně nejspíš stačit ani…

Za moravským a českým vínem podle abecedy: Část první od A do K

Za moravským a českým vínem podle abecedy: Část první od A do K

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 26. 6. 2024 0:05

Letní výpravy po republice za vinařskou turistikou jsou pro mnohé každoroční tradicí, a proto je…

Dovolená v Polsku?

Dovolená v Polsku?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 22. 6. 2024 0:05

Ačkoli země našich severních sousedů nepatří mezi nejvyhledávanější místa pro dovolenou, popularita…

Livigno je ideální místo pro dovolenou

Livigno je ideální místo pro dovolenou

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 6. 2024 0:05

Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-