Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Co navštívit v Dubaji?
Emirates
Volný čas / Cestování

Co navštívit v Dubaji?

datum: 10. 5. 2023 0:05 autor: Anna Vágnerová
Pokud plánujete vaši první dovolenou v Dubaji, máte se rozhodně na co těšit. Vybírat můžete z nepřeberného množství zážitků od exkluzivních pohostinských služeb a volnočasových aktivit až po návštěvy vyhledávaných dubajských atrakcí. Na co při návštěvě Dubaje nezapomenout?

Poprvé v Dubaji, co navštívit?

Burdž Chalífa, nejvyšší budova světa, kterou byste si během svého dubajského pobytu neměli rozhodně nechat ujít. Tato velkolepá stavba se tyčí ve výšce 456 metrů nad městem a nachází se vedle obchodního centra Dubai Mall. Ze 125. patra si návštěvníci mohou vychutnat výhled na celou Dubaj.

Obchodní centrum The Dubai Mall se nachází v centru Downtown Dubai a je nejnavštěvovanějším obchodním a zábavním centrem na světě. Ročně ho navštíví více než 100 milionů návštěvníků. Ti mohou prozkoumat 1 300 maloobchodních prodejen, včetně dvou hlavních obchodních domů Galeries Lafayette a Bloomingdale's, a dalších více než 200 mezinárodních prodejen s občerstvením.

Expo City Dubaj Během objevování této metropole si rozhodně naplánujte také výlet do Expo City Dubaj. Tato expozice se stala hlavním dějištěm událostí během světové výstavy Expo 2020 v Dubaji. Navštívit můžete atrakce, které se věnují tématům budoucnosti, včetně náměstí Al Wasl Plaza, dále pavilon Spojených arabských emirátů či pavilon Terra, který se zaměřuje na udržitelnost.


3 rajské ostrovy v Indickém oceánu

Cesta za dobrodružstvím a sportovními zážitky

Pro milovníky adrenalinu nabízí Dubaj spoustu akčních aktivit. Návštěvníci se mohou těšit na skvělou zábavu v krytých zábavních parcích, ale mohou si i zalyžovat uprostřed pouště a mnoho dalšího.

Aquaventure Waterpark Dubaj nabízí hned několik vodních parků a dalších aktivit, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie dětí a dospělých. Návštěvníci Aquaventure Waterpark se mohou těšit na rekordní počet vodních atrakcí, součástí je také více než 1 km dlouhá soukromá pláž, včetně tobogánů a zábavních hřišť. Zájemci se také mohou vydat objevovat žraločí safari nebo se vzdělávat a dozvědět se více o mořském životě díky novému programu Mini mořský biolog.

IMG World of Adventures je největší krytý zábavní park v Dubaji, který vás zavede do světa Marvel a Cartoon Network hrdinů. Tento park se rozkládá na ploše, která je rozlohou větší než 28 fotbalových hřišť, proto by se návštěvníci měli ujistit, že mají dostatečně pohodlnou obuv.

Ski Dubai Díky Ski Dubai si můžete užít sníh a zimní radovánky uprostřed parného léta. Sky Dubai nabízí řadu aktivit, včetně sáňkování a bobování. Uvnitř sněhového parku, který se rozkládá na 4 500 metrech čtverečních, najdete ledové jeskyně, stejně tak se můžete věnovat skokům na rampě nebo zorbingu na sněhu.


Albánie: Země orlů a mercedesů, která čeká na objevení

Nadšenci do památek

Cestovatelé, kteří se v Dubaji vydají za kulturou, mají nespočet možností, jak se ponořit do bohaté historie města. Najdete zde umělecké galerie a muzea představující historii země, ale i její budoucnost.

Sheikh Mohammed Culture for Cultural Understanding (SMCCU) V rámci své návštěvy Dubaje můžete zavítat do krásného a nově zrekonstruovaného domu s větrnou věží v historické čtvrti Al Fahidi a užít si skvělé lokální jídlo, které vám ještě více přiblíží kulturu a obyčeje Dubaje. S mottem „Open Doors, Open Minds“ jsou všechny vaše otázky vítány.

Muzeum budoucnosti je mistrovským architektonickým dílem, které je v Dubaji nesmírně populární . Muzeum vítá návštěvníky všech věkových kategorií, kteří si mohou prohlédnout a doslova osahat společnou budoucnost, na které se můžou sami podílet. Uvnitř budovy, která byla označena za jednu z nejkrásnějších na světě, můžete prozkoumat budoucnost až padesát let dopředu, a to prostřednictvím neobyčejného smyslového zážitku.

Alserkal Avenue je kulturní centrum plné galerií a vitrín současného umění a také skvělou platformou pro tvůrce. Do Alserkal Avenue by měli během své návštěvy Dubaje zavítat všichni fanoušci umění.


6 tipů na letní dovolenou v Turecku

Wellness & Relaxace

Cestovatelům, kteří si během své dovolené chtějí především odpočinout a zrelaxovat se, nabízí Dubaj širokou škálu možností, včetně restaurací, lázní a dalších resortů, kde si odpočine nejen tělo, ale také vaše mysl.

Timeless Spa V Al Maha Desert Resort & Spa se můžete oprostit od svých starostí a užít si některou z dalších možností relaxace, včetně vířivky, parní lázně, infinity bazénu nebo také posilovny.

Ossiano Rozmazlit se můžete degustačním menu v restauraci Ossiano, často označované za jednu z nejlepších v Dubaji. Během své návštěvy můžete ochutnat degustační menu o jedenácti chodech vytvořené s ohledem na sezónnost.

Dubai Marina Cruise Skvělé výhledy na panoramata Dubaje můžete také zažít z ikonického dubajského přístaviště Dubai Marina Cruise. Plavba probíhá na stylové tradiční dřevěné plachetnici dhau. Cestu Vám zpříjemní tematická hudba, skvělá společnost, a také jídlo plné chutí, které připravili šéfkuchaři světové úrovně.


Do Vídně za pandami

Hotelová nabídka

Dubaj je po celém světě proslulá exkluzivní nabídkou resortů a pětihvězdičkových hotelů, ve kterých můžete zažít nezapomenutelné chvíle během svého pobytu v Dubaji.

Park Hyatt Dubai nabízí dvě laguny přímo na pláži, golfový a jachtařský klub Dubai Creek Golf & Yacht Club a řadu restaurací, takže si každý cestovatel najde něco přímo po sebe. Děti do 13 let mají ubytování a stravu zdarma, a to v případě, že pobyt proběhne od 1. května do 31. srpna 2023.

Rezort Atlantis The Palm nabízí nepřeberné množství aktivit, včetně 105 tobogánů a skluzavek v aquaparku Aquaventure, ale také vynikající japonskou kuchyni v Nobu. Děti do 14 let mají při rezervaci od 4. června do 30. září 2023 pobyt zdarma.

JW Marriott je nejvyšší pětihvězdičkový hotel na světě, který nabízí dechberoucí výhled na město. JW Marriott se navíc nachází jen pár minut od nákupního centra Dubai Mall, Burdž Chalífa a Dubajské opery.

JA The Resort Tam si můžete užít pohodlí 235 luxusních apartmánů. Rezort dále nabízí celou řadu relaxačních aktivit, včetně lázní, salonků a pětihvězdičkových restaurací s širokou nabídkou světových kuchyní.


Zdroj informací: Emirates


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Livigno je ideální místo pro dovolenou

Livigno je ideální místo pro dovolenou

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 6. 2024 0:05

Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou…

Češi si dovolenou neodpustí

Češi si dovolenou neodpustí

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 11. 6. 2024 0:05

Počty Čechů, kteří vyrážejí na dovolenou do zahraničí, překonaly už loni předcovidová čísla. A jak…

Chystáte se autem do Chorvatska?

Chystáte se autem do Chorvatska?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 6. 6. 2024 0:05

Chorvatsko patří mezi Čechy k nejoblíbenějším letním destinacím i proto, že se k plážím na Jadranu…

6 tipů na výlety po celém Česku

6 tipů na výlety po celém Česku

Autor: Hana Lorencová, Datum: 1. 6. 2024 0:05

Prázdniny se blíží, a s nimi i čas, kdy rodiče přemýšlí, jak své děti zabavit. Zásoba výletů, které…

Jak správně vozit kolo na autě?

Jak správně vozit kolo na autě?

Autor: -ava-, Datum: 13. 5. 2024 13:06

Sezóna cyklovýletů začíná! Milujete dlouhé výlety na kole, ale děsí vás představa, že byste měli…

Multigenerační hotely právě frčí

Multigenerační hotely právě frčí

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 6. 5. 2024 0:05

Rodinná dovolená, během které si užijete i zasloužený klid a odpočinek. Zdá se vám to jako něco, o…

Místo moře k jezeru?

Místo moře k jezeru?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 3. 5. 2024 0:05

Místo moře jezero, místo letišť pohodlné auto nebo vlak. Pokud každý rok létáte k moři, možná…

Co zažít v rakouském Leogangu?

Co zažít v rakouském Leogangu?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 30. 4. 2024 0:05

Ráj pro turisty, cyklisty, ale také pro milovníky kultury a kvalitního wellness. To je největší…

Tip šéfredaktorky

Byl Napoleon Bonaparte otráven? Záhadná smrt ve vyhnanství

10. 6. 2024 0:05 autor Anna Vágnerová