Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Autem na dovolenou? Pozor na zloděje!
Pixabay
Volný čas / Cestování

Autem na dovolenou? Pozor na zloděje!

datum: 30. 5. 2019 10:00 autor: -vls-
Letní dovolená je za dveřmi a mnoho z nás vyráží do oblíbených míst vlastním vozem. Bohužel se na cestách můžeme setkat i s různými nepříjemnostmi.

Nejčastějším dovolenkovým cílem Čechů je stále Chorvatsko – jen v loňském roce tam vyrazilo přes 800 tisíc Čechů. Druhou nejoblíbenější destinací bylo Slovensko s téměř 725 tisíci návštěvníky a třetí Itálie, kam se vydalo přes 600 tisíc Čechů.

Než nasednete do auta, nezapomeňte na dobré pojištění. Pojištění na platebních kartách často nepokrývá všechna rizika. Proto se vyplatí uzavřít cestovní pojištění, kde lze zvolit různé varianty plnění podle toho, kam cestujete, a co tam budete dělat. Pokud máte v plánu intenzivně sportovat, provádět vysokohorské výstupy nebo třeba surfovat na moři, je dobré si pár korun připlatit. Určitě se to vyplatí!

Počítejte také s tím, že vlastní auto se může stát lákavým cílem zlodějů. Na jednom místě totiž najdou oblečení, věci na pláž, ale i elektroniku, cennosti a doklady. Jak auto zabezpečit? I tady platí, že je třeba mít dobré pojištění. Vykradené auto ale dokáže dovolenou hodně znepříjemnit. 

Samozřejmostí by mělo být důsledné zamykání auta a stahování okének i ve chvíli, kdy si jen na minutu odskočíme. Věci by měly být v zavazadlovém prostoru mimo dohled zvědavých očí. K zabezpečení zavazadlového prostoru je pak vhodné využít přídavné zámky. Volte takové, které lze umístit na boční i zadní dveře dodávky, karavanu, přívěsu nebo třeba obytného vozu. Důležité je, aby díky bezpečnostní pojistce šel otevřít i zevnitř zavazadlového prostoru, takže není nutné se bát zabouchnutí dveří. Měl by také odolat prachu i extrémním teplotám. Takové zámky vyrábí například Tokoz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

5 míst, která musíte navštívit na Tenerife

5 míst, která musíte navštívit na Tenerife

Autor: -vls-, Datum: 19. 8. 2019 15:00
Léto v Českém Krumlově

Léto v Českém Krumlově

Autor: -vls-, Datum: 29. 7. 2019 15:00
Gran Canaria: Nejoblíbenější z „Kanárů“

Gran Canaria: Nejoblíbenější z „Kanárů“

Autor: Jitka Vlasáková, Datum: 22. 7. 2019 10:19
Tip šéfredaktorky

Máme první narozeniny! Dárek dostanete vy!

16. 8. 2019 10:00 autor Markéta Vavřinová