Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Autem na dovolenou? Pozor na zloděje!
Pixabay
Volný čas / Cestování

Autem na dovolenou? Pozor na zloděje!

datum: 30. 5. 2019 10:00 autor: -vls-
Letní dovolená je za dveřmi a mnoho z nás vyráží do oblíbených míst vlastním vozem. Bohužel se na cestách můžeme setkat i s různými nepříjemnostmi.

Nejčastějším dovolenkovým cílem Čechů je stále Chorvatsko – jen v loňském roce tam vyrazilo přes 800 tisíc Čechů. Druhou nejoblíbenější destinací bylo Slovensko s téměř 725 tisíci návštěvníky a třetí Itálie, kam se vydalo přes 600 tisíc Čechů.

Než nasednete do auta, nezapomeňte na dobré pojištění. Pojištění na platebních kartách často nepokrývá všechna rizika. Proto se vyplatí uzavřít cestovní pojištění, kde lze zvolit různé varianty plnění podle toho, kam cestujete, a co tam budete dělat. Pokud máte v plánu intenzivně sportovat, provádět vysokohorské výstupy nebo třeba surfovat na moři, je dobré si pár korun připlatit. Určitě se to vyplatí!

Počítejte také s tím, že vlastní auto se může stát lákavým cílem zlodějů. Na jednom místě totiž najdou oblečení, věci na pláž, ale i elektroniku, cennosti a doklady. Jak auto zabezpečit? I tady platí, že je třeba mít dobré pojištění. Vykradené auto ale dokáže dovolenou hodně znepříjemnit. 

Samozřejmostí by mělo být důsledné zamykání auta a stahování okének i ve chvíli, kdy si jen na minutu odskočíme. Věci by měly být v zavazadlovém prostoru mimo dohled zvědavých očí. K zabezpečení zavazadlového prostoru je pak vhodné využít přídavné zámky. Volte takové, které lze umístit na boční i zadní dveře dodávky, karavanu, přívěsu nebo třeba obytného vozu. Důležité je, aby díky bezpečnostní pojistce šel otevřít i zevnitř zavazadlového prostoru, takže není nutné se bát zabouchnutí dveří. Měl by také odolat prachu i extrémním teplotám. Takové zámky vyrábí například Tokoz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Mamutí dráha: Nejdelší bobová dráha v Česku

Mamutí dráha: Nejdelší bobová dráha v Česku

Autor: -red-, Datum: 26. 6. 2019 10:00
Máte před sebou dlouho cestu? Dívejte se na filmy!

Máte před sebou dlouho cestu? Dívejte se na filmy!

Autor: -vls-, Datum: 25. 5. 2019 11:31
Senioři na cestách

Senioři na cestách

Autor: -vls-, Datum: 24. 5. 2019 15:00
Tip šéfredaktorky

Monacká kněžna Grace (†52): Žila opravdu „jako v pohádce“?

11. 6. 2019 0:04 autor Luboš Y. Koláček