Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Patrick Swayze (†57): Po jeho smrti se objevil nemanželský syn
Wikimedia Commons
O čem se mluví

Patrick Swayze (†57): Po jeho smrti se objevil nemanželský syn

datum: 13. 1. 2020 0:05 autor: Markéta Vavřinová
S manželkou Lisou Niemi prožil 34 let. Bohužel se nedočkali dětí, ač si je oba tolik přáli. Po Patrickově smrti vyšlo najevo, že zřejmě měl syna, o kterém nevěděl.

Na svět přišel 18. srpna 1952 v Houstonu. Otec Jesse byl inženýr, matka Patsy choreografka a tanečnice. V žilách Patricka Swayzeho prý kromě irské a britské krve kolovala i krev indiánského kmene Apačů.

Od malička miloval tanec

Patsy měla sen – otevřít si vlastní taneční školu. To se jí povedlo. Patrickovi bylo pouhých osm měsíců, když z ohrádky pozoroval výuku tance. Není divu, že mu tanec učaroval a pak ho u matky i studoval. Jeho vrstevníci ho však považovali za gaye a šikanovali ho. Jakmile to Patsy zjistila, zapsala syna do školy bojových umění. Tam se naučil bránit útočníkům a ti si na něj postupně už netroufli.

Broadway i lední revue

Vystupoval v lední revue, s níž jezdil po celých Státech. Tančil také v muzikálech na Broadwayi, kde byl jeho kolegou Michail Baryšnikov. Bohužel v šestadvaceti utrpěl úraz kolene, po kterém se nemohl věnovat tanci profesionálně. Aby uživil sebe a svou ženu Lisu, s níž byl ženatý od roku 1975, provozoval dokonce i truhlářství. Úspěšně například renovoval kuchyně herečky Jaclyn Smith.

Na pomoc přispěchala matka, která mu připomněla, že má zkušenosti i s hraním. Jako malý se totiž objevil ve dvou televizních seriálech, a poradila mu, aby se přestěhoval do blízkosti Hollywoodu.

Herecká kariéra

Role přicházely postupně, ale pomalu se mu začínalo dařit. Prvním úspěšným filmem byl Red Down, kde se poprvé sešel s Jennifer Grey.

Nízkorozpočtový film Hříšný tanec v roce 1987 mu doslova obrátil život naruby. A hlavně se díky němu stal finančně nezávislým a mohl si své další role vybírat. Za zmínku stojí hlavní role ve filmu Duch, kde hrál spolu s Demi Moore.

Úrazy se mu nevybývaly

Patrick se rázem stal sexuálním symbolem – talentovaný, charismatický a pohledný mladý muž. Málokdo tušil, že se musel potýkat se zdravotními problémy. Během Hříšného tance se opět ozvalo zraněné koleno. Dotančil s vypětím sil.

Na konci 90. let si při natáčení zlomil obě nohy, když spadl z koně. Dlouho se pak léčil. Jen díky silné vůli začal znovu chodit a tancovat.

Osudová Lisa

Když mu bylo 18, potkal v taneční škole své matky o čtyři roky mladší Lisu Niemi. V roce 1975 se vzali a zůstali spolu až do Patrickovy smrti. Jejich manželství bylo bohužel bezdětné, Lisa potratila a pak už se jí nepodařilo otěhotnět. To je oba velmi mrzelo, protože si děti velmi přáli.

Krizi prožívali, když se Patrick stal postupně závislým na alkoholu. Zatímco Lisa dávala přednost klidnému životu, on si nedovedl představit ten svůj bez bouřlivých večírků, kde alkohol tekl proudem. Lisa mu dala nůž na krk: buď se půjde léčit, nebo se s ním rozvede. Vybral si léčení.

Zrádná slinivka

Alkohol a špatná životospráva si však nakonec stejně vybraly svou daň. V roce 2007 najednou začal trpět ostrou bolestí v žaludku. Diagnóza lékařů byla zdrcující: rakovina slinivky břišní. Herec věřil, že se s tím dokáže poprat stejně jako se zraněními. Podrobil se operaci, chemoterapeutickou léčbu kombinoval s metodami orientální medicíny.

Osud byl ale nemilosrdný. Mohl jíst stravu jen v tekuté podobě, hodně ztratil na váze a začátkem toku 2009 se objevily metastázy na játrech. 14. září 2009 rakovině podlehl. Jeho popel by rozptýlen na kalifornském ranči Happy Days.

Objevený syn?

V červenci 2017 americký bulvární magazín Globe uveřejnil článek o Patrickově údajném synovi Jasonovi Whittleovi. Jason vyrostl, aniž o slavném otci vůbec tušil. Šlo o důsledek jedné noci patnáctileté Bonnie Kay Whittle a tehdy dvacetiletého Swayzeho. Bobbie zemřela na rakovinu v roce 2012 a Jasonovi prý o jeho otci řekla až na smrtelné posteli.

Je víc než pravděpodobné, že Patrick neměl o údajném synovi ani potuchy. Jeho otcovství ale rozhodně není vyloučené. V roce 1972 putoval s lední revue po Státech. Jedna zastávka byla poblíž jezera Ozarks v Missouri, kde Bonnie žila. Patrick se v této době dost podobal pozdější postavě z Hříšného tance – Johnymu. Jeho sexuální život byl tehdy velice bouřlivý a dívky střídal na každé štaci.

Jak uvedl Bonniin bratr Ron, když dívka zjistila, že je těhotná, byl už Patrick pryč. Nepokusila se ho ani vystopovat. Rodině pouze oznámila jeho jméno – Patrick. Později řekla, že začal hrát ve filmech.

Pětačtyřicetiletý otec tří dětí z Missouri věří, že je synem Swayzeho. Údajně uvažuje o tom, že podstoupí genetické testy. Pokud budou pozitivní, může uplatnit právní nárok na polovinu z dědictví v celkové výši 40 milionů dolarů, které získala Lisa.

Lisa, která je od roku 2014 znovu vdaná za klenotníka Alberta Deprisco, tvrdí, že jde o vykonstruovaný příběh. Při porovnání fotografií obou mužů se však odborníci shodují na nápadné podobě…


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Oko: Jeden z nejsložitějších a nejmenších orgánů na svůj vývoj potřebuje roky

Oko: Jeden z nejsložitějších a nejmenších orgánů na svůj vývoj potřebuje roky

Autor: redakce ve spolupráci s MUDr. Pavlem Stodůlkou, přednostou sítě očních klinik Gemini, Datum: 19. 2. 2024 0:05

Vývoj zraku trvá přibližně sedm let – až v sedmi letech vidí dítě stejně jako dospělý. Většina dětí…

Zase je tu Valentýn

Zase je tu Valentýn

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 14. 2. 2024 0:05

Ať už Valentýna milujete, nebo ho nenávidíte, jedna věc je jasná: historie Valentýna sahá daleko do…

7 žen Karla III. aneb „Charlieho andílci“

7 žen Karla III. aneb „Charlieho andílci“

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 12. 2. 2024 0:05

Tisk jim přezdíval „Charlie's Angels“ (Charlieho andílci) a modrooké krásky vyplňovaly prázdnotu v…

Co víme o pizze?

Co víme o pizze?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 9. 2. 2024 0:05

9. února po celém světě slavíme Mezinárodní den pizzy, což je skvělá příležitost pro všechny…

Na Valentýna vsaďte na červenou

Na Valentýna vsaďte na červenou

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 8. 2. 2024 0:05

Sezóna valentýnské lásky má červenou barvu.

Suchý únor – co s tělem udělá měsíc bez alkoholu?

Suchý únor – co s tělem udělá měsíc bez alkoholu?

Autor: Hana Lorencová, Datum: 5. 2. 2024 0:05

Někdo se zapojil už v lednu, někoho to čeká v únoru. Světová kampaň zaměřená na jeden měsíc…

Nealkoholické víno existuje již více než sto let aneb Co jste možná netušili o tomto nápoji

Nealkoholické víno existuje již více než sto let aneb Co jste možná netušili o tomto nápoji

Autor: -ava-, Datum: 4. 2. 2024 16:15

Chcete si odpočinout od alkoholu, ale nechcete se vzdát jedinečné chuti vína? Nabízí se popíjet…

Frank Sinatra (†82): Lépe zpíval, než četl

Frank Sinatra (†82): Lépe zpíval, než četl

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 2. 2024 0:05

Nikdy se nenaučil pořádně číst a psát. Přesto se Frank Sinatra stal legendou už během svého života.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-