Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Patrick Swayze (†57): Po jeho smrti se objevil nemanželský syn
Wikimedia Commons
O čem se mluví

Patrick Swayze (†57): Po jeho smrti se objevil nemanželský syn

datum: 13. 1. 2020 0:05 autor: Markéta Vavřinová
S manželkou Lisou Niemi prožil 34 let. Bohužel se nedočkali dětí, ač si je oba tolik přáli. Po Patrickově smrti vyšlo najevo, že zřejmě měl syna, o kterém nevěděl.

Na svět přišel 18. srpna 1952 v Houstonu. Otec Jesse byl inženýr, matka Patsy choreografka a tanečnice. V žilách Patricka Swayzeho prý kromě irské a britské krve kolovala i krev indiánského kmene Apačů.

Od malička miloval tanec

Patsy měla sen – otevřít si vlastní taneční školu. To se jí povedlo. Patrickovi bylo pouhých osm měsíců, když z ohrádky pozoroval výuku tance. Není divu, že mu tanec učaroval a pak ho u matky i studoval. Jeho vrstevníci ho však považovali za gaye a šikanovali ho. Jakmile to Patsy zjistila, zapsala syna do školy bojových umění. Tam se naučil bránit útočníkům a ti si na něj postupně už netroufli.

Broadway i lední revue

Vystupoval v lední revue, s níž jezdil po celých Státech. Tančil také v muzikálech na Broadwayi, kde byl jeho kolegou Michail Baryšnikov. Bohužel v šestadvaceti utrpěl úraz kolene, po kterém se nemohl věnovat tanci profesionálně. Aby uživil sebe a svou ženu Lisu, s níž byl ženatý od roku 1975, provozoval dokonce i truhlářství. Úspěšně například renovoval kuchyně herečky Jaclyn Smith.

Na pomoc přispěchala matka, která mu připomněla, že má zkušenosti i s hraním. Jako malý se totiž objevil ve dvou televizních seriálech, a poradila mu, aby se přestěhoval do blízkosti Hollywoodu.

Herecká kariéra

Role přicházely postupně, ale pomalu se mu začínalo dařit. Prvním úspěšným filmem byl Red Down, kde se poprvé sešel s Jennifer Grey.

Nízkorozpočtový film Hříšný tanec v roce 1987 mu doslova obrátil život naruby. A hlavně se díky němu stal finančně nezávislým a mohl si své další role vybírat. Za zmínku stojí hlavní role ve filmu Duch, kde hrál spolu s Demi Moore.

Úrazy se mu nevybývaly

Patrick se rázem stal sexuálním symbolem – talentovaný, charismatický a pohledný mladý muž. Málokdo tušil, že se musel potýkat se zdravotními problémy. Během Hříšného tance se opět ozvalo zraněné koleno. Dotančil s vypětím sil.

Na konci 90. let si při natáčení zlomil obě nohy, když spadl z koně. Dlouho se pak léčil. Jen díky silné vůli začal znovu chodit a tancovat.

Osudová Lisa

Když mu bylo 18, potkal v taneční škole své matky o čtyři roky mladší Lisu Niemi. V roce 1975 se vzali a zůstali spolu až do Patrickovy smrti. Jejich manželství bylo bohužel bezdětné, Lisa potratila a pak už se jí nepodařilo otěhotnět. To je oba velmi mrzelo, protože si děti velmi přáli.

Krizi prožívali, když se Patrick stal postupně závislým na alkoholu. Zatímco Lisa dávala přednost klidnému životu, on si nedovedl představit ten svůj bez bouřlivých večírků, kde alkohol tekl proudem. Lisa mu dala nůž na krk: buď se půjde léčit, nebo se s ním rozvede. Vybral si léčení.

Zrádná slinivka

Alkohol a špatná životospráva si však nakonec stejně vybraly svou daň. V roce 2007 najednou začal trpět ostrou bolestí v žaludku. Diagnóza lékařů byla zdrcující: rakovina slinivky břišní. Herec věřil, že se s tím dokáže poprat stejně jako se zraněními. Podrobil se operaci, chemoterapeutickou léčbu kombinoval s metodami orientální medicíny.

Osud byl ale nemilosrdný. Mohl jíst stravu jen v tekuté podobě, hodně ztratil na váze a začátkem toku 2009 se objevily metastázy na játrech. 14. září 2009 rakovině podlehl. Jeho popel by rozptýlen na kalifornském ranči Happy Days.

Objevený syn?

V červenci 2017 americký bulvární magazín Globe uveřejnil článek o Patrickově údajném synovi Jasonovi Whittleovi. Jason vyrostl, aniž o slavném otci vůbec tušil. Šlo o důsledek jedné noci patnáctileté Bonnie Kay Whittle a tehdy dvacetiletého Swayzeho. Bobbie zemřela na rakovinu v roce 2012 a Jasonovi prý o jeho otci řekla až na smrtelné posteli.

Je víc než pravděpodobné, že Patrick neměl o údajném synovi ani potuchy. Jeho otcovství ale rozhodně není vyloučené. V roce 1972 putoval s lední revue po Státech. Jedna zastávka byla poblíž jezera Ozarks v Missouri, kde Bonnie žila. Patrick se v této době dost podobal pozdější postavě z Hříšného tance – Johnymu. Jeho sexuální život byl tehdy velice bouřlivý a dívky střídal na každé štaci.

Jak uvedl Bonniin bratr Ron, když dívka zjistila, že je těhotná, byl už Patrick pryč. Nepokusila se ho ani vystopovat. Rodině pouze oznámila jeho jméno – Patrick. Později řekla, že začal hrát ve filmech.

Pětačtyřicetiletý otec tří dětí z Missouri věří, že je synem Swayzeho. Údajně uvažuje o tom, že podstoupí genetické testy. Pokud budou pozitivní, může uplatnit právní nárok na polovinu z dědictví v celkové výši 40 milionů dolarů, které získala Lisa.

Lisa, která je od roku 2014 znovu vdaná za klenotníka Alberta Deprisco, tvrdí, že jde o vykonstruovaný příběh. Při porovnání fotografií obou mužů se však odborníci shodují na nápadné podobě…


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

Autor: -red-, Datum: 12. 7. 2024 14:57

Máte doma kočičího mazlíčka? Můžete se přihlásit do naší soutěže a vyhrát jeden ze tří balíčků…

Dovolená bez zdravotních karambolů

Dovolená bez zdravotních karambolů

Autor: redakce v spolupráci s MUDr. Ludmilou Mazylkinovou, MOJE AMBULANCE, Datum: 12. 7. 2024 0:05

Dovolená u moře skýtá nepřeberně zážitků: koupání ve sluncem zalitých mořských vlnách, výlety k…

Klíšťata opět „na lovu“

Klíšťata opět „na lovu“

Autor: redakce ve spolupráci s MUDr. Kateřinou Šédovou, Loono, Datum: 9. 7. 2024 0:05

Česko je v současné době zemí s nejvyšším počtem případů klíšťové encefalitidy v celé Evropské unii…

Zdravé opalování aneb Jak si užít slunce a zůstat v bezpečí?

Zdravé opalování aneb Jak si užít slunce a zůstat v bezpečí?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 7. 7. 2024 0:05

Sluneční paprsky jsou zdrojem vitaminu D, který nám dodává energii i radost. Abychom si však užili…

Nová SOUTĚŽ PRO ZAHRÁDKÁŘE

Nová SOUTĚŽ PRO ZAHRÁDKÁŘE

Autor: -mav-, Datum: 4. 7. 2024 16:10

Naše soutěž tenktokrát určitě potěší všechny zahrádkáře, mohou vyhrát dárkové balení biostimulantů…

Jak vybírat maso na grilování?

Jak vybírat maso na grilování?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 3. 7. 2024 0:05

Léto je oblíbeným obdobím grilování stejně tak opékání buřtů. Během letních „gastro radovánek“ je…

Prohřešky, kvůli nimž si podnikatelé a šéfové kazí dovolenou

Prohřešky, kvůli nimž si podnikatelé a šéfové kazí dovolenou

Autor: redakce ve spolupráci s Ing. Jiřím Jemelkou, JPF Czech, Datum: 29. 6. 2024 11:00

Pro optimální výkon čas od času i ti nejšikovnější a nejtalentovanější lidé z businessu potřebují…

10 vychytávek, jak přežít vedra v interiéru

10 vychytávek, jak přežít vedra v interiéru

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 27. 6. 2024 0:05

Teploty stoupají a slunce pálí jako divé. Nenechte si ale vedrem kazit léto. Naštěstí existuje…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-