Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Tori Spelling (47): Donna spadla z luxusu do finančních problémů
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Tori Spelling (47): Donna spadla z luxusu do finančních problémů

datum: 18. 1. 2021 0:05 autor: Anna Vágnerová
Sto dvacet tři pokojů, tři kuchyně, dva bary, ale také divadlo, kinosál, kluziště, bowlingová dráha, muzeum panenek – tak vypadalo sídlo manželů Spellingových v Los Angeles počátkem 70. let.

Televizní a filmový producent Aaron Spelling a jeho žena, novinářka Candy, si svého luxusu patřičně užívali. Candy měla například k dispozici samostatné křídlo domu, které jí sloužilo pouze jako šatník.

Tatínkova holčička s komplexy

Do tohoto luxusu se 16. května 1973 narodila malá Victoria, které všichni říkali Tori. Okamžitě se stala oblíbenkyní svého otce, který milované holčičce nikdy nic neodepřel. A přestože se o pět let později rodina rozrostla ještě o syna Randyho, prvenství u tatínka patřilo Tori.

Trochu „oplácaná“ dívka s hřívou tmavých neposlušných vlasů a rovnátky v puse – tak vypadala Tori ve 14 letech. Spolužáci se jí posmívali a ona se trápila. Pak si odbarvila vlasy na pro ni později typickou blond a snažila se je každý den upravovat a narovnávat žehličkou.

„Když jsem v 16 letech začínala točit Beverly Hills 90210, měla jsem nízké sebevědomí,“ řekla Tori. Musela se vyrovnávat s nelichotivými přezdívkami „žába“ nebo „vykulený brouk“.

Její jedinou kamarádkou byla Shannen Doherty. Později zjistila, že se s ní přátelila jen proto, aby jí pomohla získat postavu Brandy Walsh v seriálu Beverly Hills 90210, který produkoval Aaron Spelling.

Beverly Hills 90210

Od dětství toužila po kariéře herečky a první drobnou roličku měla v televizi už v šesti letech. A otec se samozřejmě snažil dívku v jejím rozhodnutí podporovat. Být milovaným dítětem miliardářského tatínka, který má navíc v Hollywoodu velké slovo, to samozřejmě přináší své ovoce – tedy role.

Tori na sobě ale hodně pracovala. Na Harvard Wastlake School studovala mj. herectví. Na casting seriálu Beverly Hills 90210 přišla pod falešným jménem. Ještě předtím ale absolvovala první z řady zásahů plastické chirurgie, nechala si upravit nos. V průběhu let si nechala mj. zvětšit prsa či vložit implantáty do lícních kostí.

Seriál o teenagerech nastartoval Toriinu kariéru, režiséři (často pod vlivem mocného tatínka) ji obsazovali především do televizních filmů.

Nevěra brzy po svatbě

Během natáčení prožila vášnivý románek s Brianem Austinem Greenem, představitelem Davida Silvera. Krátce chodila i s Jasonem Priestleyim, který hrál Brandona Walshe.

Herec a scénárista Charlie Shanian vstoupil do jejího života v roce 2002. Velkou lásku potvrdila o dva roky později milionová svatba. Otec na dceřině důležitém životním okamžiku rozhodně nešetřil. Byly to však zbytečně vyhozené peníze. Za necelý rok při natáčení thrilleru Mind Over Murder (Vrah je v mé mysli) potkala Tori tehdy také ženatého herce a otce osmiletého syna Jacka – Deana McDermotta. Své polovičky podvedli hned první den.

Poté, co se oba rozvedli, proběhla v květnu 2006 malá skromná svatba na Fidži.

S otcem odešly peníze

Krátce potom zemřel Toriin otec a k překvapení všech získala majetek v hodnotě 500 milionů dolarů matka Candy. Tori a Randy každý „pouze“ 800 tisíc dolarů.

Tori rychle za sebou porodila čtyři děti – Liama Aarona (2007), Stellu (2008), Hatti Margaret (2011) a Finna Daveye (2012). Čtvrté těhotenství prožívala těžce, musela strávit deset týdnů v nemocnici.

Tori, která nebyla zvyklá šetřit a absolutně netušila, jak zacházet s penězi, se dostala do finančních problémů. Honoráře z Beverly Hills se už dávno „vypařily“ a Tori byla zvyklá žít na vysoké noze. A aby toho nebylo málo, televize zrušila její reality show.

Krize s Deanem

Poslední kapkou byla zpráva o McDermottově nevěře krátce po narození posledního syna. Dívka, se kterou byl Dean nevěrný, prodala svůj příběh bulváru o Vánocích 2013. Tori zjistila, že nešlo o jedinou Deaovu nevěru, a pár šel na několik měsíců od sebe.

Nejprve chtěla podat žádost o rozvod, ale pak se rozhodla vztah zachránit. Začali s Deanem docházet na manželskou terapii a začali znovu, od nuly. „Výsledkem“ usmíření je páté dítě, syn Beau Dean, který přišel na svět v březnu 2017.

Ach, ty peníze...

Na titulní stránky se Tori a Dean opět dostali v roce 2016, kdy se ukázalo, že mají u American Express dluhy skoro 40 000 dolarů za nákupy na kreditních kartách. S pomocí musela přispěchat matka Candy, ačkoli s dcerou nemají moc dobré vztahy. Candy se rozhodla především finančně podporovat svá vnoučata.

Neutěšená situace se podepsala na vztazích manželského páru. Tori se údajně nervově zhroutila a měla Deana napadnout, v březnu 2018 k nim domů několikrát musela jet přivolaná policejní hlídka.

Zdá se ale, že už se všechno obrátilo k lepšímu. Tori učinkuje v několika televizích pořadech, píše autobiografickjé knihy, má vlastní značku šperků a nemálo peněz dostává za instagramové reklamy.

Doufejme, že o ní v budoucnu už uslyšíme jen samé dobré zprávy!


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Ruth Handler (†85): Matka panenky Barbie

Ruth Handler (†85): Matka panenky Barbie

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 13. 5. 2021 0:05

Její panenka Barbie byl nápad za milion! Panenka Barbie je jednou z nejznámějších hraček v americké…

Larry Hagman (†81): 8 obrazů z utajeného soukromí slavného „Džejára“

Larry Hagman (†81): 8 obrazů z utajeného soukromí slavného „Džejára“

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 11. 5. 2021 0:05

Do celosvětového podvědomí se dostal díky seriálu Dallas, kde ztvárnil postavu lstivého „Džejára“.…

Sophie (56): Nejoblíbenější snacha britské královny Alžběty

Sophie (56): Nejoblíbenější snacha britské královny Alžběty

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 5. 2021 0:05

Sophie a její manžel princ Edward, nejmladší syn britské královny Alžběty II., vedou relativně…

Benazir Bhutto (†54): Ambiciózní žena, která zůstala v zajetí tradic

Benazir Bhutto (†54): Ambiciózní žena, která zůstala v zajetí tradic

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 6. 5. 2021 0:05

Její život byl plný rozporů. Na jedné straně západní univerzitní vzdělání, na druhé síla východních…

Jackie Chan (67): 11 kotrmelců v životě kung-fu legendy

Jackie Chan (67): 11 kotrmelců v životě kung-fu legendy

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 5. 5. 2021 0:05

Dávno předtím, než ovládly kinematografii počítačové efekty, které dnes pomáhají hercům provádět…

Hana Vítová (†73): Tragický osud Nočního motýla

Hana Vítová (†73): Tragický osud Nočního motýla

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 4. 5. 2021 0:05

„Noční motýl v lásce znamená, že je marná, že je ztracená…“ Slavné filmové drama Noční motýl…

Orlando Bloom (44): Ze sukničkáře vzorným tátou

Orlando Bloom (44): Ze sukničkáře vzorným tátou

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 3. 5. 2021 0:05

Po natočení série filmů Pán prstenů a Piráti z Karibiku šla jeho popularita prudce nahoru. Orlando…

Charlie Sheen (55): Hollywoodský průšvihář

Charlie Sheen (55): Hollywoodský průšvihář

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 29. 4. 2021 0:05

Nesporný talent utopil v alkoholu. Jeho drogové a opilecké excesy mu zajistily úplně jinou…

Tip šéfredaktorky

Nový zábavný kvíz na téma: České filmové maminky

9. 5. 2021 11:00 autor -jav-