Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Tori Spelling (48): Donna spadla z luxusu do finančních problémů
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Tori Spelling (48): Donna spadla z luxusu do finančních problémů

datum: 20. 3. 2022 0:05 autor: Anna Vágnerová
Sto dvacet tři pokojů, tři kuchyně, dva bary, ale také divadlo, kinosál, kluziště, bowlingová dráha, muzeum panenek – tak vypadalo sídlo manželů Spellingových v Los Angeles počátkem 70. let.

Televizní a filmový producent Aaron Spelling a jeho žena, novinářka Candy, si svého luxusu patřičně užívali. Candy měla například k dispozici samostatné křídlo domu, které jí sloužilo pouze jako šatník.

Tatínkova holčička s komplexy

Do tohoto luxusu se 16. května 1973 narodila malá Victoria, které všichni říkali Tori. Okamžitě se stala oblíbenkyní svého otce, který milované holčičce nikdy nic neodepřel. A přestože se o pět let později rodina rozrostla ještě o syna Randyho, prvenství u tatínka patřilo Tori.

Trochu „oplácaná“ dívka s hřívou tmavých neposlušných vlasů a rovnátky v puse – tak vypadala Tori ve 14 letech. Spolužáci se jí posmívali a ona se trápila. Pak si odbarvila vlasy na pro ni později typickou blond a snažila se je každý den upravovat a narovnávat žehličkou.

„Když jsem v 16 letech začínala točit Beverly Hills 90210, měla jsem nízké sebevědomí,“ řekla Tori. Musela se vyrovnávat s nelichotivými přezdívkami „žába“ nebo „vykulený brouk“.

Její jedinou kamarádkou byla Shannen Doherty. Později zjistila, že se s ní přátelila jen proto, aby jí pomohla získat postavu Brandy Walsh v seriálu Beverly Hills 90210, který produkoval Aaron Spelling.

Beverly Hills 90210

Od dětství toužila po kariéře herečky a první drobnou roličku měla v televizi už v šesti letech. A otec se samozřejmě snažil dívku v jejím rozhodnutí podporovat. Být milovaným dítětem miliardářského tatínka, který má navíc v Hollywoodu velké slovo, to samozřejmě přináší své ovoce – tedy role.

Tori na sobě ale hodně pracovala. Na Harvard Wastlake School studovala mj. herectví. Na casting seriálu Beverly Hills 90210 přišla pod falešným jménem. Ještě předtím ale absolvovala první z řady zásahů plastické chirurgie, nechala si upravit nos. V průběhu let si nechala mj. zvětšit prsa či vložit implantáty do lícních kostí.

Seriál o teenagerech nastartoval Toriinu kariéru, režiséři (často pod vlivem mocného tatínka) ji obsazovali především do televizních filmů.

Nevěra brzy po svatbě

Během natáčení prožila vášnivý románek s Brianem Austinem Greenem, představitelem Davida Silvera. Krátce chodila i s Jasonem Priestleyim, který hrál Brandona Walshe.

Herec a scénárista Charlie Shanian vstoupil do jejího života v roce 2002. Velkou lásku potvrdila o dva roky později milionová svatba. Otec na dceřině důležitém životním okamžiku rozhodně nešetřil. Byly to však zbytečně vyhozené peníze. Za necelý rok při natáčení thrilleru Mind Over Murder (Vrah je v mé mysli) potkala Tori tehdy také ženatého herce a otce osmiletého syna Jacka – Deana McDermotta. Své polovičky podvedli hned první den.

Poté, co se oba rozvedli, proběhla v květnu 2006 malá skromná svatba na Fidži.

S otcem odešly peníze

Krátce potom zemřel Toriin otec a k překvapení všech získala majetek v hodnotě 500 milionů dolarů matka Candy. Tori a Randy každý „pouze“ 800 tisíc dolarů.

Tori rychle za sebou porodila čtyři děti – Liama Aarona (2007), Stellu (2008), Hatti Margaret (2011) a Finna Daveye (2012). Čtvrté těhotenství prožívala těžce, musela strávit deset týdnů v nemocnici.

Tori, která nebyla zvyklá šetřit a absolutně netušila, jak zacházet s penězi, se dostala do finančních problémů. Honoráře z Beverly Hills se už dávno „vypařily“ a Tori byla zvyklá žít na vysoké noze. A aby toho nebylo málo, televize zrušila její reality show.

Krize s Deanem

Poslední kapkou byla zpráva o McDermottově nevěře krátce po narození posledního syna. Dívka, se kterou byl Dean nevěrný, prodala svůj příběh bulváru o Vánocích 2013. Tori zjistila, že nešlo o jedinou Deaovu nevěru, a pár šel na několik měsíců od sebe.

Nejprve chtěla podat žádost o rozvod, ale pak se rozhodla vztah zachránit. Začali s Deanem docházet na manželskou terapii a začali znovu, od nuly. „Výsledkem“ usmíření je páté dítě, syn Beau Dean, který přišel na svět v březnu 2017.

Ach, ty peníze...

Na titulní stránky se Tori a Dean opět dostali v roce 2016, kdy se ukázalo, že mají u American Express dluhy skoro 40 000 dolarů za nákupy na kreditních kartách. S pomocí musela přispěchat matka Candy, ačkoli s dcerou nemají moc dobré vztahy. Candy se rozhodla především finančně podporovat svá vnoučata.

Neutěšená situace se podepsala na vztazích manželského páru. Tori se údajně nervově zhroutila a měla Deana napadnout, v březnu 2018 k nim domů několikrát musela jet přivolaná policejní hlídka.

Zdá se ale, že už se všechno obrátilo k lepšímu. Tori učinkuje v několika televizích pořadech, píše autobiografickjé knihy, má vlastní značku šperků a nemálo peněz dostává za instagramové reklamy.

V červnu 2021 bylo oznámeno, že pár má„problémy déle než rok“. Fanoušci všimli, že Spelling a McDermott přestali sdílet své fotografie na sociálních sítích a oba byli viděni a bez snubních prstenů. Tori 16. června 2021v rozhlasové show přiznala, že ona a McDermott už nespí ve stejné ložnici. 18. října 2021 byla pak spatřena před advokátní kanceláří.

Od ledna 2022 manželé podle spolešného prohlášení stále „procházejí drsným a těžkým ondobím“. Pokoušejí se však údajně pracovat na záchraně manželství kvůli svým pěti dětem.

Doufejme, že v budoucnu už uslyšíme jen samé dobré zprávy!


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Jack Nicholson (85): Ze života bouřliváka

Jack Nicholson (85): Ze života bouřliváka

Autor: Hana Lorencová, Datum: 2. 10. 2022 0:05

Jeho vstup na svět nebyl jednoduchý. Sedmnáctiletá June čekala dítě s milencem Furcillo Rosem. Dítě…

10 zastavení s Francisem Scottem Fitzgeraldem

10 zastavení s Francisem Scottem Fitzgeraldem

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 9. 2022 0:05

Francis Scott Fitzgerald, jeden z nejvýraznějších představitelů tvz. Ztracené generace a autor…

Paul Newman (†83) a Joanne Woodward (92): Bylo jejich manželství opravdu tak dokonalé?

Paul Newman (†83) a Joanne Woodward (92): Bylo jejich manželství opravdu tak dokonalé?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 26. 9. 2022 0:05

Žili spolu celé půl století a všechny překvapovali pevností a stabilitou jejich manželského svazku,…

Gabriel García Márquez: Jak vzniklo Sto roků samoty

Gabriel García Márquez: Jak vzniklo Sto roků samoty

Autor: Hana Lorencová, Datum: 20. 9. 2022 0:05

Mnoho slavných spisovatelů se stalo autory „jedné“ knihy. Namátkou například John Irving a Svět…

Bruce Springsteen (72): Samotář s kytarou zpívá o tom, co prožil

Bruce Springsteen (72): Samotář s kytarou zpívá o tom, co prožil

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 15. 9. 2022 0:05

O textech svých písní říká, že jsou to „twisted autobiografies“ („pokroucené“ životopisy). Jde o…

15 zajímavostí ze života Alberta Einsteina

15 zajímavostí ze života Alberta Einsteina

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 12. 9. 2022 0:05

Geniální fyzik byl velice složitá osobnost a nebylo lehké s ním žít. Podívejme se pod pokličku jeho…

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Simone Signoret (†64) a Yves Montand (†70): Do jejich lásky se připletla Marilyn Monroe

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 9. 2022 0:05

Když Simone 5. srpna 1962 obědvala s přáteli v restauraci, zašeptal jí číšník, že má u něj telefon.…

11 málo známých faktů o zpěvačce Whitney Houston

11 málo známých faktů o zpěvačce Whitney Houston

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 9. 9. 2022 0:05

V únoru uplynulo už deset let od tragické smrti Whitney Houston. Populární zpěvačka zemřela na…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

27. 9. 2022 15:00 autor -mav-