Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Olga Schoberová (77): Česká „Brigitte Bardot“
Wikipedia
Inspirace / Osudy

Olga Schoberová (77): Česká „Brigitte Bardot“

datum: 29. 9. 2020 0:04 autor: Jana Vavřinová
I když byla 60. léta dobou uvolněnějších mravů, ženy a dívky Olgu Schoberovou tehdy jako svůj vzor rozhodně nebraly. Nelíbilo se jim, jak svou krásu a sexapeal dává tak okatě najevo. Ale muži po ní šíleli touhou. 

To, co bylo trnem v oku divačkám jejích filmů, bylo ale objektem zájmu režisérů. Tím, že schválně do svých filmů dávali scény, ve kterých je Olga svazována, mučena, bičována nebo se z ní strhává oblečení, si zajistili, že se do kin hrnuly davy roztoužených mladíků. Schoberová byla tak slavná a obletovaná, že si mezi svými ctiteli mohla donekonečna vybírat. Přednost ale měli vždy ti, kteří ve světě filmu něco dokázali.

První vážná známost

Její první láskou byl komiksový malíř Kája Saudek. „Olinka Schoberová byla nejkrásnější herečka všech dob. Chodili jsme spolu a ona mě seznámila se scenáristou Milošem Macourkem. Ten hned poznal, že umím kreslit. Domluvili jsme se celkem rychle,“ nechal se slyšet Saudek, který své múze a lásce prý také poradil, aby změnila barvu vlasů z hnědé na blond.

Manželství na dálku

Olžiným prvním manželem byl od roku 1967 americký herec Brad Harris, který ji obdaroval jak dcerou Sabrinou (ta se dnes v Hollywoodu živí jako kostymérka a osobní stylistka nejslavnějších filmových hvězd), tak i luxusním bydlením v Beverly Hills.

„Krásně píše. Začíná ‚ahoj andílku‘. Tak ale píše pořád, už mě to zlobí, jen tu a tam napíše ‚moje milá ženo‘” řekla herečka o dopisech, které si s Bradem vyměňovala, když kvůli filmování pobývala v Praze. Vztah na dálku ale lásce nepřál. Dva roky po svatbě podepsali rozvodové papíry.

Přátelila se s Redfordem

Přitažlivá Olga dlouho sama nezůstala. Dalším mužem, který jí navlékl snubní prstýnek, se stal roku 1972 producent John Calley. Přestože jejich vztah skončil po dvaceti letech rozvodem, až do Johnovy smrti byli bývalí manželé v kontaktu.

„Pokaždé, když jsme spolu telefonovali, byly to hodinové rozhovory,“ svěřila se Schoberová, která svému exmanželovi vděčí za to, že jí seznámil s těmi největšími hollywoodskými esy. Jejími přáteli se tak stali Clint Eastwood nebo Paul Newman.

„S manželem jsme u něho byli na horách, vlastní celou lyžařskou oblast. Robert uvařil večeři a překvapilo mě, jak je nesmírně vtipný, imitoval snad všechny naše známé,“ zavzpomínala Olga na herce Roberta Redforda, se kterým strávila dovolenou.

Tajný poměr s Jurajem

Oči na Schoberové nemohli nechat jak Američani, tak i tuzemští filmaři. „Žil jsem s ní, ale neuvědomoval jsem si, že je vdaná. To jsem pochopil až v okamžiku, kdy se za ní chystal její manžel Brad z Ameriky. Byl to herec a kaskadér a já byl přesvědčený, že mě zabije. Začal jsem kvůli tomu chodit i na karate,“ řekl o svých obavách roztoužený režisér Juraj Jakubisko, jenž se s Olgou tajně scházel na chatě Marty Kubišové.

To ona jim půjčovala klíče, ale spiklenecky o jejich románku mlčela.„Olinka byla tehdy Jurajova velká láska a s manželem jsme jim u nás poskytovali útočiště, to je pravda,“ přiznala Kubišová po letech.

Svedla i Plzáka

Představitel Limonádového Joea Karel Fiala se zase měl tu čest dotknout jejich ženských zbraní. „Jednou jsem si dovolil poopravit jí před jednou scénou podprsenku. Ležela svázaná na zemi s roubíkem v puse, já se k ní sklonil a trochu jí povystrčil vnady, aby si divák víc užil. Lipský ale hned přiskočil: ‚Kruci, co to děláte!‘ A narval jí to tam zpátky...“ zasmál se Fiala, který ale narozdíl od zpěváka Josefa Laufera nebo již zesnulého psychiatra Miroslava Plzáka s Olgou nic neměl.

„Olga byla česká Brigitte Bardot, i když nebyla vůbec herečka a neměla umělecké školy. Poznal jsem ji jako vycházející hvězdičku a těšilo mě být vedle ní,“ dodal Plzák, který i po rozchodu s herečkou bedlivě sledoval její kariéru a životní cestu. 

Vyhýbá se lidem

Od roku 1983, kdy se naposledy objevila před kamerou ve filmu Vrak, se Olga Schoberová víceméně vzdala profese herečky a straní se veškerému společenskému dění.

Údajně má pocit, že pozbyla veškeré své krásy a smyslnosti a pro strach z pohledu lidí ani nevychází ze svého bytu. Místo toho, aby se sešla se svými fanoušky, se tak raději nechává zapírat. Škoda...


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Andula Sedláčková (†80): Chtěla být českou Sarah Bernhardt

Andula Sedláčková (†80): Chtěla být českou Sarah Bernhardt

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 29. 10. 2020 0:05

Divadelní kritici ji nazývali erotickou mučednicí a exotickým květem ženství. Sama herečka se ale…

Sigmund Freud (†83): Lékař, který změnil psychiatrii

Sigmund Freud (†83): Lékař, který změnil psychiatrii

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 10. 2020 0:05

Podle matky byl její „Sigi“ předurčen k slávě a úspěchu. Narodil se totiž s neprotrženou plodovou…

Anny Ondráková (†84): Za prvního slavného milence dostala výprask od tatínka

Anny Ondráková (†84): Za prvního slavného milence dostala výprask od tatínka

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 27. 10. 2020 0:05

Slavná filmová herečka prvorepublikového Československa a posléze nacistického Německa, převelice…

Pierce Brosnan (67): Věrný sympaťák

Pierce Brosnan (67): Věrný sympaťák

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 26. 10. 2020 0:05

Jako filmový James Bond si nadmíru užíval přízně žen. Ve skutečnosti je Pierce Brosnan rodinný typ,…

Alfred Nobel (†63): Měl výčitky, že vynalezl smrtící dynamit

Alfred Nobel (†63): Měl výčitky, že vynalezl smrtící dynamit

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 10. 2020 0:05

V roce 1888 si překvapený vynálezce dynamitu v novinách přečetl svůj vlastní nekrolog s názvem…

Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 10. 2020 0:05

Přestože tato výjimečná herečka a hollywoodská femme fatale byla pětkrát vdaná a měla nespočet…

Stephen Hawking (76): Líný génius, který o půl století přežil svou smrt

Stephen Hawking (76): Líný génius, který o půl století přežil svou smrt

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 10. 2020 0:05

Nepohyblivému vědci, který mluvil jen pomocí hlasového syntetizátoru, se líbilo vyhřívat se na…

Rosa Parks (†92): Její „NE“ otřáslo Amerikou

Rosa Parks (†92): Její „NE“ otřáslo Amerikou

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 15. 10. 2020 0:05

1. prosince 1955 si Afroameričanka Rosa Parks získala své místo v učebnicích dějepisu tím, že…