Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Kristin Davis (55): Bála se, že se upije k smrti
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Kristin Davis (55): Bála se, že se upije k smrti

datum: 25. 1. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Většina lidí si Kristin Davis spojuje s postavou Charlotte York ze seriálu Sex ve městě, který se premiérově vysílal od roku 1998 do roku 2004. Nyní se její postava vrací ve třetím celovečerním filmu.

Podívejme se zblízka na osud jedné ze čtyř hlavních protagonistek kultovního seriálu, který bořil všechna známá tabu!

O herectví snila od deseti let

Kristin Landen Davis se narodila ve městě Boulder v Coloradu 23. února 1965. Je jedináček, rodiče se rozvedli, když byla ještě dítě. Její nevlastní otec, psycholog Keith Davis, si ji adoptoval po svatbě s její matkou Dorothy, která se živila jako datová analytička.

Právě Keithovi a Dorothy vděčí za svůj první kontakt s opravdovým divadlem, které si natolik zamilovala, že už v deseti letech měla jasnou představu, čím se bude jednou živit – bude herečkou. Herectví později i vystudovala a stala se bakalářkou umění.

Než se proslavila

Po maturitě se Kristin přestěhovala do New Yorku, kde si nejprve vydělávala na živobytí prací servírky.

„Co na to říct? Byla jsem hodně chudá a byla jsem servírkou. Je těžké být chudou servírkou v New Yorku,“ zavzpomínala Davis na krušné začátky.

V 90. letech se stala certifikovanou učitelkou jógy a založila si i vlastní jogínské studio. To mělo původně sloužit jako zadní vrátka, kdyby nedostala žádnou hereckou nabídku. Dnes v něm navzdory své úspěšné kariéře stále s nadšením lektoruje. Při pohledu na Kristininu skvělou postavu je na svou práci chodící reklamou. Její lekce jógy jsou zamluvené na velmi dlouho dopředu.

Ve 22 letech nastoupila na protialkoholní léčbu

Pro mnoho fanoušků, zejména pro ty, kteří si ji spojují s postavou zodpovědné a optimistické Charlotte York, bude zřejmě překvapením, že herečka byla v mládí závislá na alkoholu. Jak v jednom z důvěrných rozhovorů uvedla, její problém s pitím souvisel se snahou zapadnout do jižanského prostředí, ve kterém vyrůstala.

„Pila jsem hodně. Byla to rebelie, protože moji rodiče vůbec nepili. Na jihu ale pije skoro každý,“ řekla Davis, která je teď střízlivá více než dvacet let.

Co jí pomohlo najít pevnou půdu pod nohama? „Jen jsem si uvědomila, že je to kontraproduktivní k tomu, co jsem se snažila dělat. Herectví není jednoduché. Musela jsem se dostat do třídy do osmi hodin ráno, pracovala jsem celý den, zkoušela celou noc, a to nešlo, když jsem měla kocovinu. Chtěla jsem být herečkou celý svůj život, to byl můj cíl, to bylo vše, na čem mi záleželo. Něčeho jsem se musela vzdát, tak jsem skončila s pitím,“ svěřila se brunetka, která si myslí, že kdyby se tak nerozhodla, do svých třiceti by se upila k smrti. 

Zlomová, ale nenáviděná role

Po vysoké škole se Kristin věnovala klasickému divadlu a účinkování v reklamách. Svou první průlomovou roli před kamerou získala v roce 1992, kdy byla obsazena jako Brooke Armstrong v seriálu Melrose Place. Bohužel její zlomyslná postava byla mezi fanoušky tak silně neoblíbená, že ji scenáristé po roce účasti v seriálu z příběhu vyškrtli.

„Panebože, bylo to příšerné! Jednou jsem byla v obchoďáku a zaslechla jsem šeptání dvou žen, jak si o mně říkájí, že jsem mrcha. Chtěla jsem na ně zakřičet, že já nejsem Brooke, že ji jen hraji v televizi!“ popsala Davis jednu z mnoha reakcí divaček, které byly Melrose Place posedlé.

O Sexu ve městě se doma nemluvilo

Když se měla vysílat první epizoda seriálu Sex ve městě, nechtěla, aby ji její rodina v televizi sledovala. Největší obavy měla herečka z reakcí své babičky. Po spoustu let jí dokonce tajila, jak se pořad jmenuje a o čem vlastně je. Nebylo to snadné, protože seriál měl enormní úspěch a fotky a rozhovory s hlavními protagonistkami byly snad v každém magazínu.

Po smrti babičky se Kristininy rodiče přiznali, že po celou dobu na pořad tajně koukali, přičemž její otec, který byl profesorem psychologie, dokonce použil některé epizody jako součást svých vysokoškolských přednášek na téma „Manželství a sexualita!“

Svatba nebude?!

Není žádným tajemstvím, že měla několik románků se svými hereckými kolegy. V roce 2001 randila čtvrt roku s Alecem Baldwinem, dále se spekuluje o vztahu s hercem Jeffem Goldblumem, Lievem Schreiberem nebo Stevem Martinem. S žádným z mužů to ovšem nedotáhla ani k zásnubám.

Ve svým 55 letech je herečka stále svobodná, liší se tím tak od svých tří kolegyň ze Sexu ve městě, které jsou nebo byly vdané.

„Nikdy jsem nebyla jednou z těch malých holčiček, které odmala říkají, že se chtějí vdávat,“ svěřila se brunetka, která tvrdí, že se jako svobodná cítí naprosto šťastně.

Kdyby však přišla v budoucnu žádost o ruku od muže, které ho by milovala, prý by ho neodmítla.

Svobodná matka

Podobně jako její postava ve filmu Sex ve městě si Davis v roce 2011 adoptovala malou holčičku jménem Gemma Rose (9). Roku 2018 do rodiny přibyl chlapeček Wilson (2).

Jelikož jsou obě její děti afroamerického původu, pocítila herečka povinnost si prohloubit své znalosti v oblasti afroamerické kultury. Absolvovala mnohé kurzy, jeden se dokonce týkal i stylingu černých vlasů. Coby svobodné matce se Kristin do velké míry otevřely oči. Diskriminace a rasové předsudky jsou pro ni dnes velké téma.

„Jedna věc je sledovat, jak se to děje ostatním lidem, a druhá je, když se to děje tvým dětem,“ řekla Davis.

Nabízí pomocnou ruku

Po tsunami v jihovýchodní Asii v roce 2004 je velmi aktivní podporovatelkou mezinárodní charitativní organizace Oxfam, která se zaměřuje na boj proti chudobě. Pod jménem organizace herečka cestuje do míst jakými jsou Haiti, Mozambik, Etiopie nebo Uganda, aby lépe zmapovala sociální situaci obyvatelstva. V roce 2011 navštívila uprchlický tábor Dadaab v Keni, odkud se slzami v očích referovala skrze BBC News o devastujících účincích sucha.

Kristin je také velkou obhájkyní práv žen.

Kristin Landen Davis (* 23. února 1965) je americká herečka a producentka. ● Za roli Charlotte York v seriálu Sex ve městě byla nominována na Zlatý glóbus. ● Zahrála si také v seriálu Doktorka Quinnová, Will a Grace nebo Přátelé. ● Je svobodná. Adoptovala si dvě děti. ● Dříve, než ji začalo živit herectví, si přivydělávala v kalifornské psychiatrické léčebně, kde byla za pomocnou sílu – dbala o stravu a hygienu pacientů. ● Ve volném čase ráda peče a pěstuje pěší turistiku. ● Je velkou milovnicí módní značky Prada.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Charles Dickens (†58): Nekonvenční život autora knihy Kronika Pickwickova klubu

Charles Dickens (†58): Nekonvenční život autora knihy Kronika Pickwickova klubu

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 5. 12. 2022 0:05

Charles Dickens, významný spisovatel viktoriánského období Spojeného království, chtěl umístit…

Mary Higgins Clarková (†92): Královna napětí se narodila na Štědrý den

Mary Higgins Clarková (†92): Královna napětí se narodila na Štědrý den

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 12. 2022 0:05

Její příběh je ve znamení amerického snu. Všechny knihy, které napsala, měly úspěch a Mary Higgins…

Petr Vok (†72): Renesanční milovník života

Petr Vok (†72): Renesanční milovník života

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 29. 11. 2022 0:05

Zbožnost mu byla cizí a od katolické církve zběhl k protestantům. Pořádal hostiny, kde se stoly…

9 zajímavostí o filmu Sám doma

9 zajímavostí o filmu Sám doma

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 11. 2022 0:05

Vynalézavý Kevin, který si umí poradit v každé situaci, baví děti i jejich rodiče už více než tři…

Gregor Johann Mendel (†61): Kněz, který se stal otcem genetiky

Gregor Johann Mendel (†61): Kněz, který se stal otcem genetiky

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 11. 2022 0:05

Nikdy nedokončil univerzitní vzdělání a z přírodopisu propadl. Johann Gregor Mendel, který popsal…

Mary Somerville (†92): „Královna“ vědy 19. století

Mary Somerville (†92): „Královna“ vědy 19. století

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 20. 11. 2022 0:05

Když 29. listopadu 1872 v Neapoli zemřela Mary Fairfax Somerville, nekrolog v londýnském Morning…

7 žen v životě prince Williama

7 žen v životě prince Williama

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 19. 11. 2022 0:05

Už dvě desítky let tvoří britský korunní princ William pár s Catherine, dříve Kate Middletonovou,…

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 11. 2022 0:05

Byl mrzout, popudlivý a vzteklý jako jeho nejslavnější filmová postava – četník Ludovic Cruchot.…