Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
David Hasselhoff (69): Na viagru se cítí příliš mladý
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

David Hasselhoff (69): Na viagru se cítí příliš mladý

datum: 31. 8. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Při vyslovení jeho jména někomu automaticky vytane na mysli seriál Knight Rider nebo Pobřežní hlídka, dalšímu se třeba zase rozezní v uších melodie jeho hitu "Hooga Chaka" a jiný si vzpomene na jeho opilecké video, na němž polonahý leží na zemi a pojídá hamburger. I taková je minulost Davida Hasselhoffa...

David Michael se narodil 17. července 1952 v Baltimoru ve státě Maryland matce Dolores a otci Josephu Hasselhoffovi, který se živil jako obchodní manažer. Jeho předci, jejichž kořeny lze dosledovat až do 16. století, pocházeli z Německa, z malé vesničky nedaleko Brém.

Davidova prapraprababička Meta Hasselhoff se roku 1865 přestěhovala se svou rodinou do amerického Baltimoru. Příjmení Hasselhoff bylo pravděpodobně odvozeno od rodinné usedlosti, která se nacházela v bezprostřední blízkosti lískových keřů (Hasel je německy líska).

Hercem toužil být odmala

Herectví Davida uchvátilo už v sedmi letech, kdy si na základní škole zahrál v divadelním představení roli Petra Pana. Na pódiu byl ve svém živlu. Jeho snem bylo stát se muzikálovou hvězdou v divadle na Broadwayi.

Během studia střední školy rozhodně nezahálel. Angažoval se v diskuzním klubu, byl členem soutěžního týmu mluveného projevu, předsedou pěveckého sboru, kapitánem volejbalového družstva a samozřejmě i nadšeným amatérským hercem. Po maturitě vedly jeho kroky na Kalifornský institut umění, kde se mu dostalo divadelního vzdělání.

Kariéru začal v béčkových filmech

První příležitost postavit se před kameru dostal v mýdlové opeře Mladí a neklidní z roku 1973. Debut u filmu si odbyl v komedii Pomsta roztleskávaček (1976). O dva roky později hrál syna Christophera Plummera v kultovním sci-fi Hvězdná srážka. Doživotní slávu mu ale nepřinesly filmy, ale dva seriály – Knight Rider (1982–1986) a Pobřežní hlídka (1989–2001).

První zmíněný nastartoval Davidovu kariéru, druhý ho už katapultoval ke hvězdám. Postavu legendárního plavčíka Mitche Buchannona ztvárnil ve všech 241 epizodách. Po poslední klapce prohlásil, že se mu ulevilo: „Nebyl jsem úplně spokojený, kam se děj ubírá.“

Jak přilákal diváky k Pobřežní hlídce

Pamatujete si na zpomalené záběry běhu plavčíků, a především plavčic po písečném pobřeží s červeným plovákem v ruce? Tyto záběry původně nebyly ve scénáři. „Neměli jsme dost finančních prostředků na dotočení seriálu,“ řekl Hasselhoff, který v Pobřežní hlídce nejen hrál, ale ji i spolufinancoval a někdy režíroval.

„Našli jsme způsob, jak zaplnit vysílací čas tím, že natočíme herce ve zpomaleném pohybu. No a holky v plavkách vypadají dobře,“ dodal.

Pohupující se prsa Pamely Anderson naštěstí připoutaly k obrazovkám dostatečný počet diváků na to, aby seriál neskončil v propadlišti dějin. Naopak, stal se z něj fenomén.

S Němci oslavil pád Berlínské zdi

V polovině 80. let, kdy skončil seriál Knight Rider, v němž měl hlavní roli neohroženého strážce zákona Michaela Knighta, se jeho kariéra ocitla tak trochu na bodu mrazu. Znovu nastartovat mu ji pomohla šťastná náhoda.

Když Hasselhoffovi zazvonil telefon a z druhé strany sluchátka na něj promluvila mladá Rakušanka oznamující mu, že s ním vysoutěžila společný oběd, myslel si, že jde o vtip. Zvědavost mu ale nedala a nakonec se s dívkou sešel. Slovo dalo slovo a David zjistil, že zatímco jeho šance postavit se v dohledném čase před kameru, jsou velmi nízké, coby zpěvák má našlápnuto na to stát se hvězdou.

Rakušanka mu totiž řekla, že je v její zemi naprostou superstar a že se jeho debutová píseň Night Rocker ocitla na špici rakouských hudebních hitparád. David se rozhodl využít potenciálu a nadšených fanoušků a rozjel se na pěvecké turné po Evropě. V roce 1989 jeho skladba Looking for freedom (Hledám svobodu) dokonce po osm týdnů vévodila západoněmeckým hitparádám. Stejnou píseň pak za velkých ovací přednesl téhož roku na silvestra u Braniborské brány po pádu berlínské zdi.

Dvojitý rekordman

Guinnessova kniha světových rekordů je díky Hasselhoffovi bohatější hned o dva zápisy. Díky miliardové sledovanosti seriálu Pobřežní hlídka, který se vysílal ve 140 zemích, se stal David „Nejsledovanějším mužem světa v televizi“. V roce 2011 mu bohužel tento titul sebral herec Hugh Laurie svou účastí v seriálu Dr. House. Hasselhoff však dlouho nesmutněl, ještě téhož roku se do Guinessovy knihy dostal znovu. Stal se člověkem, který se nechal katapultovat (opak bungee jumpingu) do nejvyšší výšky, a to 70 metrů! 

Vděčným terčem parodií

Před skoro dvaceti lety obdržel herec email se zvláštním dotazem: Jaký je to pocit být v padesáti letech sexsymbolem?“ Odesilatelkou byla australská sekretářka, která byla stejně jako nezpočet dalších žen stejné profese, Davidovou fanynkou. Jejich největším koníčkem bylo vytváření a sdílení vtipných emailů. Z větší části se jednalo o parodie pohravající si s Davidovým příjmením. Ostatně jeho přezdívka „The Hoff“ vznikla právě v této době.

Na podzim roku 2015 prostřednictvím videa na YouTube oznámil, že si změnil jméno na „David Hoff“. Šlo však jen o povedený žertík.

V roce 2010 učinili vědci působící na Antarktidě významný objev. Objevili nový druh kraba z čeledi Kiwaidae. Jelikož je už na první pohled na drobném korýši upoutalo bílé chlupaté tělíčko, dali mu jméno The Hoff Crab – Krab Hoffův.

„Myslím, že je to čest, že po mně pojmenovali kraba,“ nechal se slyšet herec, jehož mužná hruď nemohla uniknout žádné divačce Pobřežní hlídky.

Viagra není nic pro něj

Na základní a střední škole byl budoucí herec spíše plachý a pro svou vysokou (dnes měří 194 cm) a hubenou postavu u dívek nepříliš vyhledávaným společníkem. Větší milostné zkušenosti nabral po vkročení do hereckého světa. Při natáčení seriálu Knight Rider se seznámil se svou první ženou Catherine Hickland. Svatbu měli v roce 1984. O pět let později následoval rozvod.

Dlouho sám ale David nezůstal, ještě na konci téhož roku se oženil s herečkou Pamelou Bach. S ní má dvě dnes již dospělé dcery Taylor Ann (29) a Hayley (27). Ani toto manželství neskončilo happyendem. Rozvodové papíry byly podepsány roku 2006.

Roku 2018 se Hasselhoff rozhodl předstoupit před oltář potřetí, a to opět s blondýnkou. Jeho vyvolenou se stala o třicet let mladší partnerka Hayley Roberts. Po jejím boku doslova omládl. „Mám si brát viagru? Ne, já opravdu nemusím,“ zasmál se kudrnatý herec otázce jednoho novináře, kterému dělal starost velký věkový rozdíl manželů.

Tati, už nepij!

Sklony k nadměrnému pití se u něj začaly objevovat po skončení natáčení Pobřežní hlídky. Po rozvodu se svou druhou ženou Pamelou už v tom byl bohužel až po uši. O jeho problémech věděly i jeho dospívající dcery, které se tím velmi trápily. Proto se jedna z nich roku 2007 odhodlala svého otce veřejně zahanbit, a tím mu otevřít oči. Co udělala?

Uveřejnila na YouTube video, na němž do půl těla svlečený David leží opilý na podlaze a pojídá hamburger, přičemž cosi mumlá. Hasselhoff měl samozřejmě okamžitě z ostudy kabát a rozhodl se nastoupit do protialkoholní léčebny. Od té doby abstinuje.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Ranija: Taková moderní královna

Ranija: Taková moderní královna

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 11. 2023 0:05

Více než 7 milionů jejích fanoušků na Instagramu obdivovalo na přelomu roku fotografii jordánské…

Gabriel Garcia Márquez (†87): Mezi realitou a fantazií

Gabriel Garcia Márquez (†87): Mezi realitou a fantazií

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 11. 2023 0:05

První vydání jeho nejslavnějšího románu Sto roků samoty bylo rozebráno za týden. Díky honoráři za…

John Boyd Dunlop (†81): Veterinář, který vynalezl pneumatiku

John Boyd Dunlop (†81): Veterinář, který vynalezl pneumatiku

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 13. 11. 2023 0:05

Před více než sto lety byli lidé zvyklí jezdit na kolech s dřevěnými koly, často s ocelovými ráfky,…

Charles Richard Drew (†45): „Otec“ krevní banky

Charles Richard Drew (†45): „Otec“ krevní banky

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 11. 2023 0:05

Jako Afroameričan zažil na vlastní kůži rasovou segregaci. A to i coby lékař jeden ze zakladatelů…

Lásky Renée Zellwegerové (54) alias Bridget Jonesové

Lásky Renée Zellwegerové (54) alias Bridget Jonesové

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 30. 10. 2023 0:05

Ačkoli ve filmu i v televizi si ztvárnila řadu rolí, nejvíc se do srdcí diváků zapsala jako Bridget…

Poslední léta života princezny Diany

Poslední léta života princezny Diany

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 7. 8. 2023 0:05

Díky sňatku s Charlesem v roce 1981 byla princezna Diana vnímána jako skutečná pohádková hrdinka.…

Estée Lauder (†95): Žena, která posouvala hranice krásy

Estée Lauder (†95): Žena, která posouvala hranice krásy

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 31. 7. 2023 0:05

Zakladatelka společnosti, která nese její jméno, byla vizionářkou a vzorem. Estée Lauder ve všech…

Kateřina II. Veliká (†67): Messalina severu

Kateřina II. Veliká (†67): Messalina severu

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 7. 2023 0:05

S vlivnou, mocnou a poživačnou římskou císařovnou 1. stolení našeho letopočtu spojovala Kateřinu…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-