Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“

datum: 2. 2. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Je jedním z nejslavnějších a nevýdělečnějších kouzelníků na světě. Během své více než čtyřicetileté kariéry získal jedenáct zápisů v Guinnessově knize rekordů, francouzský rytířský titul a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Přestože o Davidu Copperfieldovi slyšel snad každý, o jeho soukromém životě toho ale známo moc není.

Slavný americký iluzionista, který se narodil 16. září 1956, má v rodném listě napsáno David Seth Kotkin. Umělecké příjmení Copperfield si vypůjčil od postavy Davida Copperfielda ze stejnojmenného díla Charlese Dickense. Pochází z židovské rodiny, jeho matka Rebecca pracovala jako pojišťovací agentka, otec Hyman Kotkin vlastnil a provozoval pánskou galanterii.

Kouzelnický talent

Bylo mu pouhých 10 let, když pod uměleckým jménem „Davino the Boy Magician“ začal ve svém sousedství předvádět první triky. Svůj kouzelnický um dovedl do svých dvanácti let rozvinout natolik, že se stal nejmladším člověkem přijatým do Společnosti amerických kouzelníků. V 16 letech už vedl vlastní kouzelnický kurz na New York University.

David se nijak netají tím, že když byl malý kluk, překonával pomocí magie svou stydlivost a plachost. To se mu v dospělosti hodilo při seznamování se ženami.

Sexy magie

Asi by se dalo čekat, že měl v dětství své vzory mezi slavnými kouzelníky a iluzionisty. David ale vzhlížel k němu zcela jinému. „Mými idoly byli Gene Kelly, Fred Astaire, Orson Welles a Walt Disney.  Byli jedineční ve svých uměleckých formách a posunuli je na vyšší úroveň. S magií jsem chtěl udělat to samé. Chtěl jsem ji udělat romantickou, sexy, zábavnou a zároveň praštěnou,“ prohlásil Copperfield o svém záměru.

„Vždy jsem chtěl narovnat šikmou věž v Pise a nechat zmizet Měsíc. Také plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu,“ přemýšlí Copperfield nad dalšími výzvami na poli kouzel a iluzí.

Při pohledu na Davidova vystoupení se mohou zdát jeho kouzla neuvěřitelně snadná. Při jejich přípravě se ale mág dost často zapotí. „Kompletní příprava jednoho kouzla od nápadu po vystoupení trvá průměrně dva a půl roku. Nejslavnější iluzi létání jsem však chystal sedm let,“ šokoval Copperfield, který se především proslavil únikem z vězení Alcatraz, létáním ve vzduchu, zmizením vlaku Orient Express nebo přežitím pádu do propasti Niagarských vodopádů.

Nehody, zranění a hazard

Za svou kariéru měl Copperfield dvě vážnější nehody. V roce 1984 se zamotal do řetězů, když trénoval na vystoupení, během něhož je spoután ve vodní nádrži. Po 1 minutě a 20 sekundách byl v naprostém šoku vytažen z vody a převezen do nemocnice. Tam se zjistilo, že si natáhl šlachy v pažích a nohou. Na týden byl odkázán na invalidní vozík.

Druhou významější újmu na zdraví utrpěl, když si omylem odřízl špičku prstu ostrými nůžkami. Lékařům v nemocnici se to naštěstí podařilo znovu přišít.

Robotické hovory, tedy telefonáty, kdy se na druhé straně ozve předem nahraná zpráva, jsou v USA čím dál častějším nešvarem. Jeho se dopustil i sám kouzelník, který touto cestou nabádal obyvatele státu Maryland, aby v nadcházejících volbách hlasovali pro rozšíření povolení hazardních her.

S Claudií u soudu

David Copperfield měl šest let trvající vztah s německou supermodelkou Claudií Schiffer. Poprvé se setkali v říjnu 1993, kdy blondýnka seděla v publiku při jedné z jeho show. On ji pozval na podium, aby se zúčastnila kouzla spočívajícího ve čtení myšlenek. O měsíc později už je lidé mohli vidět spolu v Copperfieldově pořadu v živém vystoupení německé televize.

Jako okouzlující kouzelníkova asistentka pak působila v řadě Davidových představení. Dokonce si zahrála roli reportérky v dokumentu David Copperfield: 15 Years of Magic. Pět let po zásnubách, které proběhly roku 1994, pár oznámil rozchod. Jako jeho důvod uvedli oboustrannou pracovní vytíženost.

Francouzský týdeník Paris Match v roce 1997 napsal, že Claudia lásku k Davidovi jen předstírala, že nebyla jeho snoubenkou a ve skutečnosti ho ani neměla moc ráda. Pár se proti tomuto tvrzení ohradil a na časopis podal žalobu. O dva roky později soudní spor vyhráli. Výše odškodného nebyla zveřejněna. Původně prý ale žádali 30 milionů dolarů.

Děti a matky jeho dětí

V roce 1999 se David seznámil s českou modelkou Marií Petlíčkovou, která se proslavila jako modelka spodního prádla pro Victoria’s Secret. „Znáte to, naše oči se setkaly a už to bylo,“ řekla o jiskře, která mezi ní a slavným mágem přeskočila.

Roku 2005 se jim narodil syn Dylan Jacob a o dva roky později dcera Audrey Anna. Rozchod a jeho příčinu pár zatajil.

V únoru 2010 mu porodila o 28 let mladší francouzská modelka a návrhářka obuvy Chloe Gosselin dceru jménem Sky. Tu snoubenci střídavě vychovávají v Davidových sídlech v Las Vegas, na Manhattanu a na Bahamských ostrovech.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Tom Hanks (65): Slavný Forrest Gump

Tom Hanks (65): Slavný Forrest Gump

Autor: Hana Lorencová, Datum: 28. 9. 2021 0:05

„Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Máma říkala, že člověk musí odložit minulost a…

Whoopi Goldberg (65): Prababička s drogovou minulostí

Whoopi Goldberg (65): Prababička s drogovou minulostí

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 27. 9. 2021 0:05

Chudoba, závislost na heroinu, rozpad tří manželství nebo těhotná patnáctiletá dcera. Tomu všemu…

Jack Nicholson (84): Ze života bouřliváka

Jack Nicholson (84): Ze života bouřliváka

Autor: Hana Lorencová, Datum: 23. 9. 2021 0:05

Jeho vstup na svět nebyl jednoduchý. Sedmnáctiletá June čekala dítě s milencem Furcillo Rosem. Dítě…

Mileva Marić (†73): První žena Alberta Einsteina umřela v zapomnění

Mileva Marić (†73): První žena Alberta Einsteina umřela v zapomnění

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 22. 9. 2021 0:05

Její osud je smutný. Zůstala ve stínu slavného manžela, přestože se významně podílela na jeho…

Michal I.: Rumunský král, bratranec anglické královny Alžběty II., byl poslední monarcha za železnou oponou

Michal I.: Rumunský král, bratranec anglické královny Alžběty II., byl poslední monarcha za železnou oponou

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 21. 9. 2021 0:05

„Panovnice Alžběta II. truchlí! Zákeřným nemocem dnes podlehl člen královské rodiny...“ hlásají…

Simona Monyová (†44): Hřála si na prsou hada

Simona Monyová (†44): Hřála si na prsou hada

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 20. 9. 2021 0:05

Říká se, že být krásná, inteligentní a úspěšná, je vražedná kombinace. V případě Simony Monyové,…

Eva Gerová (†93): Nenápadná knihovnice, která se vzdala filmové kariéry

Eva Gerová (†93): Nenápadná knihovnice, která se vzdala filmové kariéry

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 16. 9. 2021 0:05

Bylo jí teprve šestnáct, když po boku Zity Kabátové zazářila v melodramatu Manželství na úvěr.…

Chris Noth (66): Dvanáctkrát zatčený

Chris Noth (66): Dvanáctkrát zatčený

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 14. 9. 2021 0:05

Zatímco v seriálu Sex ve městě je jako pan Božský ztělesněním ideální partie, v reálném životě má…

Tip šéfredaktorky

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

12. 9. 2021 0:05 autor podle příběhu Kateřiny V. napsala Alžběta Morávková