Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“

datum: 2. 2. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Je jedním z nejslavnějších a nevýdělečnějších kouzelníků na světě. Během své více než čtyřicetileté kariéry získal jedenáct zápisů v Guinnessově knize rekordů, francouzský rytířský titul a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Přestože o Davidu Copperfieldovi slyšel snad každý, o jeho soukromém životě toho ale známo moc není.

Slavný americký iluzionista, který se narodil 16. září 1956, má v rodném listě napsáno David Seth Kotkin. Umělecké příjmení Copperfield si vypůjčil od postavy Davida Copperfielda ze stejnojmenného díla Charlese Dickense. Pochází z židovské rodiny, jeho matka Rebecca pracovala jako pojišťovací agentka, otec Hyman Kotkin vlastnil a provozoval pánskou galanterii.

Kouzelnický talent

Bylo mu pouhých 10 let, když pod uměleckým jménem „Davino the Boy Magician“ začal ve svém sousedství předvádět první triky. Svůj kouzelnický um dovedl do svých dvanácti let rozvinout natolik, že se stal nejmladším člověkem přijatým do Společnosti amerických kouzelníků. V 16 letech už vedl vlastní kouzelnický kurz na New York University.

David se nijak netají tím, že když byl malý kluk, překonával pomocí magie svou stydlivost a plachost. To se mu v dospělosti hodilo při seznamování se ženami.

Sexy magie

Asi by se dalo čekat, že měl v dětství své vzory mezi slavnými kouzelníky a iluzionisty. David ale vzhlížel k němu zcela jinému. „Mými idoly byli Gene Kelly, Fred Astaire, Orson Welles a Walt Disney.  Byli jedineční ve svých uměleckých formách a posunuli je na vyšší úroveň. S magií jsem chtěl udělat to samé. Chtěl jsem ji udělat romantickou, sexy, zábavnou a zároveň praštěnou,“ prohlásil Copperfield o svém záměru.

„Vždy jsem chtěl narovnat šikmou věž v Pise a nechat zmizet Měsíc. Také plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu,“ přemýšlí Copperfield nad dalšími výzvami na poli kouzel a iluzí.

Při pohledu na Davidova vystoupení se mohou zdát jeho kouzla neuvěřitelně snadná. Při jejich přípravě se ale mág dost často zapotí. „Kompletní příprava jednoho kouzla od nápadu po vystoupení trvá průměrně dva a půl roku. Nejslavnější iluzi létání jsem však chystal sedm let,“ šokoval Copperfield, který se především proslavil únikem z vězení Alcatraz, létáním ve vzduchu, zmizením vlaku Orient Express nebo přežitím pádu do propasti Niagarských vodopádů.

Nehody, zranění a hazard

Za svou kariéru měl Copperfield dvě vážnější nehody. V roce 1984 se zamotal do řetězů, když trénoval na vystoupení, během něhož je spoután ve vodní nádrži. Po 1 minutě a 20 sekundách byl v naprostém šoku vytažen z vody a převezen do nemocnice. Tam se zjistilo, že si natáhl šlachy v pažích a nohou. Na týden byl odkázán na invalidní vozík.

Druhou významější újmu na zdraví utrpěl, když si omylem odřízl špičku prstu ostrými nůžkami. Lékařům v nemocnici se to naštěstí podařilo znovu přišít.

Robotické hovory, tedy telefonáty, kdy se na druhé straně ozve předem nahraná zpráva, jsou v USA čím dál častějším nešvarem. Jeho se dopustil i sám kouzelník, který touto cestou nabádal obyvatele státu Maryland, aby v nadcházejících volbách hlasovali pro rozšíření povolení hazardních her.

S Claudií u soudu

David Copperfield měl šest let trvající vztah s německou supermodelkou Claudií Schiffer. Poprvé se setkali v říjnu 1993, kdy blondýnka seděla v publiku při jedné z jeho show. On ji pozval na podium, aby se zúčastnila kouzla spočívajícího ve čtení myšlenek. O měsíc později už je lidé mohli vidět spolu v Copperfieldově pořadu v živém vystoupení německé televize.

Jako okouzlující kouzelníkova asistentka pak působila v řadě Davidových představení. Dokonce si zahrála roli reportérky v dokumentu David Copperfield: 15 Years of Magic. Pět let po zásnubách, které proběhly roku 1994, pár oznámil rozchod. Jako jeho důvod uvedli oboustrannou pracovní vytíženost.

Francouzský týdeník Paris Match v roce 1997 napsal, že Claudia lásku k Davidovi jen předstírala, že nebyla jeho snoubenkou a ve skutečnosti ho ani neměla moc ráda. Pár se proti tomuto tvrzení ohradil a na časopis podal žalobu. O dva roky později soudní spor vyhráli. Výše odškodného nebyla zveřejněna. Původně prý ale žádali 30 milionů dolarů.

Děti a matky jeho dětí

V roce 1999 se David seznámil s českou modelkou Marií Petlíčkovou, která se proslavila jako modelka spodního prádla pro Victoria’s Secret. „Znáte to, naše oči se setkaly a už to bylo,“ řekla o jiskře, která mezi ní a slavným mágem přeskočila.

Roku 2005 se jim narodil syn Dylan Jacob a o dva roky později dcera Audrey Anna. Rozchod a jeho příčinu pár zatajil.

V únoru 2010 mu porodila o 28 let mladší francouzská modelka a návrhářka obuvy Chloe Gosselin dceru jménem Sky. Tu snoubenci střídavě vychovávají v Davidových sídlech v Las Vegas, na Manhattanu a na Bahamských ostrovech.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Marcello Mastroianni (†72): Měl spoustu žen, přesto nikdy nezapomněl každý den zavolat své manželce

Marcello Mastroianni (†72): Měl spoustu žen, přesto nikdy nezapomněl každý den zavolat své manželce

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 29. 6. 2022 0:05

Se svou první a poslední manželkou z padesáti let trvání jejich svazku strávil jen prvních dvacet.…

Steve Jobs: Pan „Nakouslé jablko“

Steve Jobs: Pan „Nakouslé jablko“

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 6. 2022 0:05

Americký vynálezce, designér a podnikatel, spoluzakladatel, generální ředitel a předseda…

Hana Vítová (†73): Tragický osud Nočního motýla

Hana Vítová (†73): Tragický osud Nočního motýla

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 23. 6. 2022 0:05

„Noční motýl v lásce znamená, že je marná, že je ztracená…“ Slavné filmové drama Noční motýl…

7 základních mezníků v životě vévodkyně Kate

7 základních mezníků v životě vévodkyně Kate

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 22. 6. 2022 0:05

Krásná a nejen obyvateli britských ostrovů obdivovaná Kate, manželka prince Williama, důstojně…

5 slavných mořeplavců, jejichž objevy změnily svět (1)

5 slavných mořeplavců, jejichž objevy změnily svět (1)

Autor: Hana Lorencová, Datum: 21. 6. 2022 0:05

Když se Evropané poprvé vydali na plavbu přes Atlantický oceán, hledali nové cesty do Číny a na…

10 věcí, které možná nevíte o britské královně

10 věcí, které možná nevíte o britské královně

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 20. 6. 2022 0:05

Britská královna Alžběta II. je nejdéle vládnoucím panovníkem v britské historii. V červnu 2022…

Donna Karan (73): Každé ženě stačí jen 7 jednoduchých kousků oblečení!

Donna Karan (73): Každé ženě stačí jen 7 jednoduchých kousků oblečení!

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 16. 6. 2022 0:05

Zatímco většina módních návrhářů prezentuje luxusní kolekce, Donna Karan vsadila na to, co…

Henry Ford (†83): Člověk, který miloval jednoduchost

Henry Ford (†83): Člověk, který miloval jednoduchost

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 15. 6. 2022 0:05

Už v dětství se budoucí výrobce dostupných aut pro všechny Henry Ford snažil zjednodušit i obyčejné…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ Gely na intimní hygienu sebamed

16. 6. 2022 14:30 autor -red-