Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“

datum: 2. 2. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Je jedním z nejslavnějších a nevýdělečnějších kouzelníků na světě. Během své více než čtyřicetileté kariéry získal jedenáct zápisů v Guinnessově knize rekordů, francouzský rytířský titul a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Přestože o Davidu Copperfieldovi slyšel snad každý, o jeho soukromém životě toho ale známo moc není.

Slavný americký iluzionista, který se narodil 16. září 1956, má v rodném listě napsáno David Seth Kotkin. Umělecké příjmení Copperfield si vypůjčil od postavy Davida Copperfielda ze stejnojmenného díla Charlese Dickense. Pochází z židovské rodiny, jeho matka Rebecca pracovala jako pojišťovací agentka, otec Hyman Kotkin vlastnil a provozoval pánskou galanterii.

Kouzelnický talent

Bylo mu pouhých 10 let, když pod uměleckým jménem „Davino the Boy Magician“ začal ve svém sousedství předvádět první triky. Svůj kouzelnický um dovedl do svých dvanácti let rozvinout natolik, že se stal nejmladším člověkem přijatým do Společnosti amerických kouzelníků. V 16 letech už vedl vlastní kouzelnický kurz na New York University.

David se nijak netají tím, že když byl malý kluk, překonával pomocí magie svou stydlivost a plachost. To se mu v dospělosti hodilo při seznamování se ženami.

Sexy magie

Asi by se dalo čekat, že měl v dětství své vzory mezi slavnými kouzelníky a iluzionisty. David ale vzhlížel k němu zcela jinému. „Mými idoly byli Gene Kelly, Fred Astaire, Orson Welles a Walt Disney.  Byli jedineční ve svých uměleckých formách a posunuli je na vyšší úroveň. S magií jsem chtěl udělat to samé. Chtěl jsem ji udělat romantickou, sexy, zábavnou a zároveň praštěnou,“ prohlásil Copperfield o svém záměru.

„Vždy jsem chtěl narovnat šikmou věž v Pise a nechat zmizet Měsíc. Také plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu,“ přemýšlí Copperfield nad dalšími výzvami na poli kouzel a iluzí.

Při pohledu na Davidova vystoupení se mohou zdát jeho kouzla neuvěřitelně snadná. Při jejich přípravě se ale mág dost často zapotí. „Kompletní příprava jednoho kouzla od nápadu po vystoupení trvá průměrně dva a půl roku. Nejslavnější iluzi létání jsem však chystal sedm let,“ šokoval Copperfield, který se především proslavil únikem z vězení Alcatraz, létáním ve vzduchu, zmizením vlaku Orient Express nebo přežitím pádu do propasti Niagarských vodopádů.

Nehody, zranění a hazard

Za svou kariéru měl Copperfield dvě vážnější nehody. V roce 1984 se zamotal do řetězů, když trénoval na vystoupení, během něhož je spoután ve vodní nádrži. Po 1 minutě a 20 sekundách byl v naprostém šoku vytažen z vody a převezen do nemocnice. Tam se zjistilo, že si natáhl šlachy v pažích a nohou. Na týden byl odkázán na invalidní vozík.

Druhou významější újmu na zdraví utrpěl, když si omylem odřízl špičku prstu ostrými nůžkami. Lékařům v nemocnici se to naštěstí podařilo znovu přišít.

Robotické hovory, tedy telefonáty, kdy se na druhé straně ozve předem nahraná zpráva, jsou v USA čím dál častějším nešvarem. Jeho se dopustil i sám kouzelník, který touto cestou nabádal obyvatele státu Maryland, aby v nadcházejících volbách hlasovali pro rozšíření povolení hazardních her.

S Claudií u soudu

David Copperfield měl šest let trvající vztah s německou supermodelkou Claudií Schiffer. Poprvé se setkali v říjnu 1993, kdy blondýnka seděla v publiku při jedné z jeho show. On ji pozval na podium, aby se zúčastnila kouzla spočívajícího ve čtení myšlenek. O měsíc později už je lidé mohli vidět spolu v Copperfieldově pořadu v živém vystoupení německé televize.

Jako okouzlující kouzelníkova asistentka pak působila v řadě Davidových představení. Dokonce si zahrála roli reportérky v dokumentu David Copperfield: 15 Years of Magic. Pět let po zásnubách, které proběhly roku 1994, pár oznámil rozchod. Jako jeho důvod uvedli oboustrannou pracovní vytíženost.

Francouzský týdeník Paris Match v roce 1997 napsal, že Claudia lásku k Davidovi jen předstírala, že nebyla jeho snoubenkou a ve skutečnosti ho ani neměla moc ráda. Pár se proti tomuto tvrzení ohradil a na časopis podal žalobu. O dva roky později soudní spor vyhráli. Výše odškodného nebyla zveřejněna. Původně prý ale žádali 30 milionů dolarů.

Děti a matky jeho dětí

V roce 1999 se David seznámil s českou modelkou Marií Petlíčkovou, která se proslavila jako modelka spodního prádla pro Victoria’s Secret. „Znáte to, naše oči se setkaly a už to bylo,“ řekla o jiskře, která mezi ní a slavným mágem přeskočila.

Roku 2005 se jim narodil syn Dylan Jacob a o dva roky později dcera Audrey Anna. Rozchod a jeho příčinu pár zatajil.

V únoru 2010 mu porodila o 28 let mladší francouzská modelka a návrhářka obuvy Chloe Gosselin dceru jménem Sky. Tu snoubenci střídavě vychovávají v Davidových sídlech v Las Vegas, na Manhattanu a na Bahamských ostrovech.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Petr Vok (†72): Renesanční milovník života

Petr Vok (†72): Renesanční milovník života

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 29. 11. 2022 0:05

Zbožnost mu byla cizí a od katolické církve zběhl k protestantům. Pořádal hostiny, kde se stoly…

9 zajímavostí o filmu Sám doma

9 zajímavostí o filmu Sám doma

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 11. 2022 0:05

Vynalézavý Kevin, který si umí poradit v každé situaci, baví děti i jejich rodiče už více než tři…

Gregor Johann Mendel (†61): Kněz, který se stal otcem genetiky

Gregor Johann Mendel (†61): Kněz, který se stal otcem genetiky

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 11. 2022 0:05

Nikdy nedokončil univerzitní vzdělání a z přírodopisu propadl. Johann Gregor Mendel, který popsal…

Mary Somerville (†92): „Královna“ vědy 19. století

Mary Somerville (†92): „Královna“ vědy 19. století

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 20. 11. 2022 0:05

Když 29. listopadu 1872 v Neapoli zemřela Mary Fairfax Somerville, nekrolog v londýnském Morning…

7 žen v životě prince Williama

7 žen v životě prince Williama

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 19. 11. 2022 0:05

Už dvě desítky let tvoří britský korunní princ William pár s Catherine, dříve Kate Middletonovou,…

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 11. 2022 0:05

Byl mrzout, popudlivý a vzteklý jako jeho nejslavnější filmová postava – četník Ludovic Cruchot.…

Liz Trussová (47): S věrností lidem ani ideálům si hlavu neláme

Liz Trussová (47): S věrností lidem ani ideálům si hlavu neláme

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 11. 2022 0:05

Zapsala se do historie jako nejkratší dobu úřadující britská premiérka. Známá je také tím, že často…

Charles Richard Drew (†45): „Otec“ krevní banky

Charles Richard Drew (†45): „Otec“ krevní banky

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 3. 11. 2022 0:05

Jako Afroameričan zažil na vlastní kůži rasovou segregaci. A to i coby lékař jeden ze zakladatelů…