Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

David Copperfield (64): „Plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu.“

datum: 2. 2. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Je jedním z nejslavnějších a nevýdělečnějších kouzelníků na světě. Během své více než čtyřicetileté kariéry získal jedenáct zápisů v Guinnessově knize rekordů, francouzský rytířský titul a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Přestože o Davidu Copperfieldovi slyšel snad každý, o jeho soukromém životě toho ale známo moc není.

Slavný americký iluzionista, který se narodil 16. září 1956, má v rodném listě napsáno David Seth Kotkin. Umělecké příjmení Copperfield si vypůjčil od postavy Davida Copperfielda ze stejnojmenného díla Charlese Dickense. Pochází z židovské rodiny, jeho matka Rebecca pracovala jako pojišťovací agentka, otec Hyman Kotkin vlastnil a provozoval pánskou galanterii.

Kouzelnický talent

Bylo mu pouhých 10 let, když pod uměleckým jménem „Davino the Boy Magician“ začal ve svém sousedství předvádět první triky. Svůj kouzelnický um dovedl do svých dvanácti let rozvinout natolik, že se stal nejmladším člověkem přijatým do Společnosti amerických kouzelníků. V 16 letech už vedl vlastní kouzelnický kurz na New York University.

David se nijak netají tím, že když byl malý kluk, překonával pomocí magie svou stydlivost a plachost. To se mu v dospělosti hodilo při seznamování se ženami.

Sexy magie

Asi by se dalo čekat, že měl v dětství své vzory mezi slavnými kouzelníky a iluzionisty. David ale vzhlížel k němu zcela jinému. „Mými idoly byli Gene Kelly, Fred Astaire, Orson Welles a Walt Disney.  Byli jedineční ve svých uměleckých formách a posunuli je na vyšší úroveň. S magií jsem chtěl udělat to samé. Chtěl jsem ji udělat romantickou, sexy, zábavnou a zároveň praštěnou,“ prohlásil Copperfield o svém záměru.

„Vždy jsem chtěl narovnat šikmou věž v Pise a nechat zmizet Měsíc. Také plánuji, že na pódiu oplodním ženu, samozřejmě bez sexu,“ přemýšlí Copperfield nad dalšími výzvami na poli kouzel a iluzí.

Při pohledu na Davidova vystoupení se mohou zdát jeho kouzla neuvěřitelně snadná. Při jejich přípravě se ale mág dost často zapotí. „Kompletní příprava jednoho kouzla od nápadu po vystoupení trvá průměrně dva a půl roku. Nejslavnější iluzi létání jsem však chystal sedm let,“ šokoval Copperfield, který se především proslavil únikem z vězení Alcatraz, létáním ve vzduchu, zmizením vlaku Orient Express nebo přežitím pádu do propasti Niagarských vodopádů.

Nehody, zranění a hazard

Za svou kariéru měl Copperfield dvě vážnější nehody. V roce 1984 se zamotal do řetězů, když trénoval na vystoupení, během něhož je spoután ve vodní nádrži. Po 1 minutě a 20 sekundách byl v naprostém šoku vytažen z vody a převezen do nemocnice. Tam se zjistilo, že si natáhl šlachy v pažích a nohou. Na týden byl odkázán na invalidní vozík.

Druhou významější újmu na zdraví utrpěl, když si omylem odřízl špičku prstu ostrými nůžkami. Lékařům v nemocnici se to naštěstí podařilo znovu přišít.

Robotické hovory, tedy telefonáty, kdy se na druhé straně ozve předem nahraná zpráva, jsou v USA čím dál častějším nešvarem. Jeho se dopustil i sám kouzelník, který touto cestou nabádal obyvatele státu Maryland, aby v nadcházejících volbách hlasovali pro rozšíření povolení hazardních her.

S Claudií u soudu

David Copperfield měl šest let trvající vztah s německou supermodelkou Claudií Schiffer. Poprvé se setkali v říjnu 1993, kdy blondýnka seděla v publiku při jedné z jeho show. On ji pozval na podium, aby se zúčastnila kouzla spočívajícího ve čtení myšlenek. O měsíc později už je lidé mohli vidět spolu v Copperfieldově pořadu v živém vystoupení německé televize.

Jako okouzlující kouzelníkova asistentka pak působila v řadě Davidových představení. Dokonce si zahrála roli reportérky v dokumentu David Copperfield: 15 Years of Magic. Pět let po zásnubách, které proběhly roku 1994, pár oznámil rozchod. Jako jeho důvod uvedli oboustrannou pracovní vytíženost.

Francouzský týdeník Paris Match v roce 1997 napsal, že Claudia lásku k Davidovi jen předstírala, že nebyla jeho snoubenkou a ve skutečnosti ho ani neměla moc ráda. Pár se proti tomuto tvrzení ohradil a na časopis podal žalobu. O dva roky později soudní spor vyhráli. Výše odškodného nebyla zveřejněna. Původně prý ale žádali 30 milionů dolarů.

Děti a matky jeho dětí

V roce 1999 se David seznámil s českou modelkou Marií Petlíčkovou, která se proslavila jako modelka spodního prádla pro Victoria’s Secret. „Znáte to, naše oči se setkaly a už to bylo,“ řekla o jiskře, která mezi ní a slavným mágem přeskočila.

Roku 2005 se jim narodil syn Dylan Jacob a o dva roky později dcera Audrey Anna. Rozchod a jeho příčinu pár zatajil.

V únoru 2010 mu porodila o 28 let mladší francouzská modelka a návrhářka obuvy Chloe Gosselin dceru jménem Sky. Tu snoubenci střídavě vychovávají v Davidových sídlech v Las Vegas, na Manhattanu a na Bahamských ostrovech.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Jan Janský (†48): Objevitel krevních skupin

Jan Janský (†48): Objevitel krevních skupin

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 24. 3. 2023 0:05

Jan Janský se narodil před 150 lety. Jeho významný objev posunul moderní medicínu o velký krok…

Roald Dahl (†74): Knihu „Karlík a továrna na čokoládu“ psal v době osobních tragédií

Roald Dahl (†74): Knihu „Karlík a továrna na čokoládu“ psal v době osobních tragédií

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 23. 3. 2023 0:05

Kniha Roalda Dahla z roku 1964, které se po celém světě prodalo nejméně 20 milionů výtisků v 55…

Hélène Dutrieu (†83): Žena mnoha povolání

Hélène Dutrieu (†83): Žena mnoha povolání

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 3. 2023 0:05

Hélène Dutrieu toho stihla tolik, že by to vydalo na několik životů. Do historie se zapsala jako…

Marie Skłodowska-Curie (†66): Žena, která rozbila atom

Marie Skłodowska-Curie (†66): Žena, která rozbila atom

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 9. 3. 2023 0:05

V chudé rodině přitom nebyly peníze na studium a dívkám v carském Rusku, kam tehdy patřila i polská…

Nikola Tesla (†86): Podivín, který předpověděl internet

Nikola Tesla (†86): Podivín, který předpověděl internet

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 8. 3. 2023 0:05

Geniální vědec a vynálezce Nikola Tesla bývá často srovnávám s Leonardem da Vinci. Položil základy…

9 málo známých faktů o Kleopatře

9 málo známých faktů o Kleopatře

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 22. 2. 2023 0:05

Život a smrt jedné z nejmocnějších žen starověku dodnes vyvolává řadu otázek. Co víme o královně…

Jonas Salk (†80): Skromný vynálezce vakcíny proti dětské obrně

Jonas Salk (†80): Skromný vynálezce vakcíny proti dětské obrně

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 2. 2023 0:05

V roce 1955 dokončil vývoj první úspěšné vakcíny proti dětské obrně. Jonas Salk svůj vynález nikdy…

Nikki Haleyová (51): Stane se dcera indických přistěhovalců příští prezidentkou USA?

Nikki Haleyová (51): Stane se dcera indických přistěhovalců příští prezidentkou USA?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 20. 2. 2023 0:05

Kdo je žena s věčným úsměvem na rtech, která před pár dny oznámila, že bude kandidovat na…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

20. 3. 2023 15:00 autor -red-