
Lehká zeleninová polévka
Budete potřebovat (na 4 porce):
½ brokolice
4 polévkové lžíce červené čočky
1 polévková lžíce ghí (přepuštěné máslo)
1 květák
3 listy mangoldu
½ pórku
10 růžičkových kapust
800 ml zeleninového vývaru
sůl, pepř, petržel podle potřeby
Jak na to:
Zeleninu očistíme, květák a brokolici rozebereme na menší růžičky, z růžiček kapusty odstraníme vrchní lístky, pórek nakrájíme na kolečka, z mangoldu vyřízneme řapík, který nakrájíme na kousky, listy dáme stranou, budeme je přidávat později.
Rozehřejeme si ghí a zeleninu chvíli restujeme, zalijeme vývarem, osolíme, opepříme a dáme vařit. Po deseti minutách přidáme propláchnutou červenou čočku, na proužky nakrájené listy mangoldu a vaříme dalších deset minut.
Hotovou polévku posypeme nakrájenou petrželkou.
Rádi vaříte a pečete a chcete i ostatním prozadit rodinný recept? Recept + fotku posílejte na redakce@casjenprome.cz. Za každý recept s fotkou, který uveřejníme, pošleme hezkou knihu receptů jako dárek!
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Další články z rubriky

Lilek plněný mletým masem
Autor: -nat-, Datum: 5. 12. 2019 15:00
Pohanková pomazánka s kváskovým chlebem
Autor: -ket-, Datum: 3. 12. 2019 10:00
Cheesecake z dýně
Autor: -ket-, Datum: 30. 11. 2019 11:00
Komentáře