Jak na to:
Na těsto smícháme mouku Babiččina volba na křehká těsta, kokosovou mouku, cukr a máslo s citrónovou kůrou a solí do drobenky, přidáme žloutek a vypracujeme rychle a krátce těsto, které zabalíme a necháme v lednici asi 15 až 20 min. odpočinout.
Poté vyválíme na sílu 3 až 4 mm a vykrájíme kolečka o průměru 4 cm. Odkládáme je na plech s papírem na pečení a pečeme při 160 °C – program horkovzduch asi 15 až 20 minut dozlatova.
Z trouby je vyjmeme a necháme vychladnout.
Na pusinky smícháme bílky, sůl a cukr krupici a ve vodní lázní nahřejeme na 60°C. Poté vyšleháme do pevného sněhu, opatrně pomocí stěrky vmícháme kokos a ihned tvarujeme sáčkem s velikou řezanou trubičkou vysoké pusinky o průměru maximálně 3 cm.
Pokládáme je dále od sebe na plech vystlaný papírem na pečení. Nakonec posypeme cukrářským zdobením a vložíme do vyhřáté trouby na 110 °C – program horkovzduch. Pečeme asi 1 hod. (musejí zůstat sněhové bílé). Teplotu popřípadě snížíme.
Ruby čokoládu opatrně rozpustíme, vmícháme griotku a rozmícháme dohladka.
Poté přidáme změklé máslo a vyšleháme do hladkého krému, kterým naplníme sáček s úzkou řezanou trubičkou.
Na obvod všech lineckých koleček nastříkáme krémem kroužek. Dovnitř dáme půl lžičky džemu. Přiklopíme vychladlou upečenou pusinkou a dáme do lednice ztuhnout. Poté namáčíme spodní část v rozehřáté polevě z čokolády a kakaového másla.
Tento nový druh čokolády vyniká nejen specifickou růžovou barvou, ale také příjemnou sladko-ovocnou chutí s vanilkovým podtónem. Častý omyl u ruby čokolády je domněnka, že její růžové barvy výrobci dosáhli pomocí barviv. Opak je pravdou.
Růžová barva je výsledkem zpracování kakaových bobů, které mají přirozeně narůžovělou barvu. Tyto boby se pěstují na Ekvádoru, Pobřeží Slonoviny a v Brazílii.
Procesem výroby, který je přísně tajný, dochází k zachování a zvýraznění růžové barvy. Boby prochází narozdíl od klasické výroby čokolády velmi krátkou fermentací. Růžovou barvu konzervuje také kyselina citrónová. Jediným výrobcem ruby čokolády je společnost Barry Callebaut, která si recepturu pečlivě střeží. Tato jedinečná čokoláda se díky své chuti, barvě a snadnému rozpouštění skvěle hodí na polevy nebo zdobení dezertů.
Zdroj informací: Babiččina mouka
Rádi vaříte a pečete a chcete i ostatním prozadit rodinný recept? Recept + fotku posílejte na redakce@casjenprome.cz. Za každý recept s fotkou, který uveřejníme, pošleme hezkou knihu receptů jako dárek!
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Jaké Vánoce slavili naši předci? Mlsali škvarkové cukroví, klepali na kurník a rozdávali ručně…
Vánoční čas se nese většinou ve znamení konzumace tučného i sladkého jídla a přejídání se. Zároveň…
Úžasná štóla s brusinkami a pistáciemi vykouzlí chuť Vánoc na jazyku. S našimi tipy mistra cukráře…
Pokud patříte k těm, kterým na Štědrý den nesmí na talíři chybět kapr, zpozorněte. Tuto tradičně…
Zima už pomalu klepe na dveře a s ní přichází i obvyklé sváteční pochoutky. Nechte se okouzlit…
Co by to bylo za Vánoce bez vánočky? Podle následujícího receptu ji zvládnete upéct bez problémů.
Zkuste letos slané cukroví, jako protiváhu všudypřítomného sladkého. Chuťovky z tvarohového těsta…
Kouzelný adventní čas se po roce opět blíží a spolu s ním brzy otevřou i oblíbené vánoční trhy.…