Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
5 mýtů o nákupu brýlí přes internet
alensa.cz
Životní styl / Zdraví

5 mýtů o nákupu brýlí přes internet

datum: 30. 11. 2021 10:00 autor: -an-
Také váháte při nákupu kontaktních čoček či brýlí přes internet? Lákají vás nižší ceny, ale bojíte se, že se netrefíte a brýle vám nepadnou?

Věřte, že není čeho obávat. Vybrat se dá totiž rychle, jednoduše a dokonce i za poloviční cenu. A jaké jsou nejčastější zábrany pořídit brýle přes e-shop?

  1. Netrefím správnou velikost Abyste si byli jistí, že vyberete správnou velikost, doporučujeme věnovat pozornost rozměrům, které jsou vždy u brýlových obrouček uvedeny. Změřte si brýle, které aktuálně nosíte, a porovnejte rozměry s údaji uvedenými u obrouček, které jste si vybrali. Pro správné zabroušení brýlových skel je potřeba uvést i vzdálenost zornic (PD). Pokud ji v předpisu od očního lékaře nemáte uvedenou, můžete si ji změřit pomocí našeho on-line nástroje anebo si můžete vytisknout naší pomůcku pro měření PD,“ radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz. Dalším důležitým krokem je výběr typu dioptrických skel. Existuje několik stupňů ztenčení skel. Podle zadaných dioptrií vám v kvalitním e-shopu budou automaticky nabídnuta ideální skla pro vaše hodnoty. Předvýběr však můžete lehce změnit a kliknutím si vybrat tloušťku skel podle svých potřeb. 
  2. Nevím, jaké brýle mám a jaké si objednat K samotnému objednání nových dioptrických brýlí budete vždy potřebovat předpis od očního lékaře či optometristy, který by neměl být starší než jeden rok. Zde platí čím novější, tím lepší. V některých e-shopech tento předpis můžete vyfotit a nahrát ho ve svém profilu. Systém automaticky rozpozná vaše parametry, ale není problém je zadat ručně. Zvlášť pro pravé i levé oko. Pozor si dávejte na záměnu plusových a mínusových hodnot. V případě, že znaménko není v předpise uvedené, jedná se vždy o plusové dioptrie. Symbol = (rovná se) značí dioptrie mínusové. Pokud máte v předpise uvedené ještě hodnoty pro osu a cylindr, nezapomeňte zadat i ty. V opačném případě nechte v políčkách nulovou hodnotu.
  3. Bojím se, že mi vybrané brýle nebudou slušet Na tento problém dnes již také existuje elegantní řešení. Stačí využít tzv. virtuální zrcadlo. Jeho princip je velmi jednoduchý. Pomocí kamery na počítači či na mobilním telefonu uvidíte sebe přímo s vybranými obroučkami. Pohodlně si tak můžete vyzkoušet desítky různých modelů a typů, dokud nenajdete přesně ten model, který vám dokonale padne. Virtuální zrcadlo plně nahradí zrcadlo v klasické kamenné oční optice. Výhodou je neomezené zkoušení či fakt, že se můžete poradit s vašimi blízkými.
  4. Brýle přijdou poškozené, poškrábané. Budu mít starost s reklamací Kvalita slunečních brýlí, rámů, a nebo kompletních dioptrických brýlí je v každém dobrém e-shopu před odesláním řádně zkontrolována. Produkty jsou zasílány v pevných obalech, aby nedošlo k jejich poškození během dopravy. Pokud k poškození při cestě do vašich rukou přeci jen dojde, stačí kontaktovat zákaznickou podporu. Ta situaci prověří, a pokud shledá pochybení na straně přepravce, zjedná nápravu. Samozřejmě, že zničení způsobené nesprávným používáním, chybnou péčí či běžným opotřebením, nemůžou být zákazníkovi kompenzována. Brýlové skla jsou zabroušené do rámů na základě individuálních potřeb zákazníka a z toho důvodu za ně nelze vrátit peníze. Vrácení peněz je ale možné v případě brýlových obrouček. Všeobecně platí, že na brýle zakoupené přes internet se vztahuje záruční lhůta 2 roky. Na vrácení výrobku můžete využít lhůtu 14 dní od dodání v rámci odstoupení od smlouvy. Zakoupené produkty musí být v originálním obalu a nesmí vykazovat známky používání.
  5. Neumím si vyměnit skla, a nechci si kupovat brýle celé nové Nositelé brýlí mají často svůj oblíbený rám, kterého se nechtějí vzdát. Dioptrie se ale v průběhu času mění, takže přichází otázka, co se starými brýlemi. Mnohé optiky radí svým klientům zakoupit rovnou kompletně nové brýle, které však nebývají lacinou záležitostí. Tuto variantu však nutně volit nemusíte, všechno je dokonce možné vyřešit on-line z pohodlí domova. Stačí si ve svých starých brýlových obroučkách vyměnit skla za nové.

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Máte tmavé oči? Nechte si vyšetřit nitrooční tlak!

Máte tmavé oči? Nechte si vyšetřit nitrooční tlak!

Autor: redakce ve spolupráci s MUDr. Lucií Valešovou, primářkou Oční kliniky NeoVize, Datum: 13. 11. 2022 0:05

Barva duhovky, pohlaví, věk, povolání, geny... Co všechno může být rizikovým faktorem očních nemocí…

Pětina českých mužů přichází k lékaři pozdě

Pětina českých mužů přichází k lékaři pozdě

Autor: -an-, Datum: 11. 11. 2022 10:37

Rakovinou prostaty ročně onemocní téměř 7000 mužů a zemře průměrně 1400. Toto onemocnění patří k…

5 rad, jak ulevit očím

5 rad, jak ulevit očím

Autor: -nic-, Datum: 9. 11. 2022 15:00

Cítíte se unavení a nesoustředění, bolí vás hlava a pálí oči? Viníkem může být roční doba, přesněji…

Nejznámější oční vady

Nejznámější oční vady

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 11. 2022 10:00

Patrně už jste slyšeli o krátkozrakosti či dalekozrakosti a možná jste se i vy sami někdy setkali…

Víte, že špatný chrup může i za kardiovaskulární potíže?

Víte, že špatný chrup může i za kardiovaskulární potíže?

Autor: redakce ve spolupráci s dentální hygienistkou Šárkou Havlíčkovou, Datum: 2. 11. 2022 16:26

Vědeckými studiemi už byla prokázána její souvislost s rozvojem kardiovaskulárních chorob nebo s…

Připravte se na další vlnu covidu a dodržujte „pravidlo tří“

Připravte se na další vlnu covidu a dodržujte „pravidlo tří“

Autor: -an-, Datum: 1. 11. 2022 15:00

Téma koronaviru pomalu zapadá v souvislosti s ožehavějšími světovými událostmi a my si zvykáme, že…

Odkládání těhotenství se nemusí vyplatit

Odkládání těhotenství se nemusí vyplatit

Autor: redakce ve spolupráci s MUDr. Liborem Hradeckým, vedoucím lékařem kliniky Next Fertility Plzeň, Datum: 30. 10. 2022 13:50

Touha založit rodinu a přivést na svět potomka je pro člověka přirozená. Kvůli odsouvání…

Lupénka pod kontrolou

Lupénka pod kontrolou

Autor: -an-, Datum: 27. 10. 2022 16:10

29. 10. je Světovým dnem lupénky, jehož letošním tématem je duševní zdraví. Lupénka je onemocnění…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ: Vyhrajte DÁREK PRO KUTILA

29. 11. 2022 16:00 autor -red-