Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
5 tipů, díky kterým vám chuť sportovat vydrží po celý rok
pexels.com
Životní styl

5 tipů, díky kterým vám chuť sportovat vydrží po celý rok

datum: 31. 1. 2022 15:00 autor: -an-
Novoroční předsevzetí se počátkem února většinou pomalu ztrácejí. Jak to letos udělat tak, aby nám láska ke zdravému životnímu stylu vydržela déle než do února?
  1. Stanovte si reálné cíle Stanovení cíle je prvním předpokladem k úspěchu. Nesnažte se měnit všechny své naučené návyky najednou. V drtivé většině to totiž nevyjde. Naopak. Po malých krocích své vysněné mety dosáhnete o poznání snáz. Pokud si tedy v letošním roce přejete uběhnout půlmaraton, našlapat na kole hranici tisíc kilometrů nebo dvakrát týdně navštívit nějakou skupinovou lekci ve fitku, směle do toho. Jen nečekejte zázraky na počkání. Jestli tedy chcete zůstat motivováni déle než pár týdnů, stanovte si reálné cíle. A nejlépe do nich zapojte i vaše blízké – rodinu, kamarády nebo kolegy z práce, ať máte s kým sdílet radost i překonávat první krizové momenty.
  2. Vyzkoušejte něco nového Pokud už pátým rokem začínáte prvního ledna běhat, protože jste si stanovili předsevzetí, že díky běhu zaručeně zhubnete, a již o týden později marně hledáte argumenty, proč se vydat do mrazivého počasí, možná sázíte na špatného koně. Pohyb totiž musí být v prvé řadě zábava. To, že kolem sebe máte nadšené běžce, ještě neznamená, že k nim musíte nutně patřit i vy. Co vyzkoušet něco nového. Slyšeli už jste o lekcích Fitness Barre, které kombinují prvky baletu, pilates, jógy a vytrvalostního tréninku? Že ne? Tak směle do toho.
  3. Nebojte se občas zhřešit Všichni to dobře známe. Zatímco první týden neustále sportujeme a striktně se vyhýbáme všem nástrahám, v průběhu času naše prvotní nadšení opadává. A tak se často stane, že zakoupená roční permanentka do fitness centra zůstává ledabyle ležet na poličce vedle dalších nepotřebných předmětů. Jak se s touto situací vyrovnat? Jednoduše! I těm nejlepším sportovcům se občas stane, že nemají na cvičení náladu, jsou unaveni z práce nebo mají jiné plány. Je to naprosto přirozené. Pokud místo pravidelného čtvrtečního bruslení vyrazíte s kamarádkou na kávu, nic se neděje. Jde to totiž i jinak. Stačí si vzít váš oblíbený nápoj s sebou a udělat si krátký výlet po přírodě nebo městě. Takovou hodinovou procházkou na čerstvém vzduchu spálíte přibližně 195 kcal.
  4. Zapojte do hry chytré pomocníky Žijeme ve 21. století, obklopeni chytrými technologiemi, které nám mohou být při sportu ku prospěchu. Například takové fitness hodinky dokážou monitorovat každodenní pohybovou aktivitu, včetně údajů o ujeté vzdálenosti, nachozených počtech kroků či spálených kalorií. „Mohu doporučit multisportovní hodinky Instinct Black Optic americké společnosti Garmin, které disponují řadou užitečných funkcí – od sportovních profilů pro běh, cyklistiku, plavání, turistiku, lezení, lyžování až po monitorování denní aktivity, srdečního tepu, hladiny stresu a kvality spánku,“ vysvětluje Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports. I do telefonu lze ale stáhnout aplikace, které vás na gauči rozhodně sedět nenechají. Mezi ty nejoblíbenější patří třeba Runtastic, jež sleduje a zaznamenává vaše sportovní úspěchy z běhu, cyklistiky, pěší turistiky a dalších pohybových aktivit. A pokud si k tomu párkrát za týden najdete čas na krátké protáhnutí, můžete se svěřit do rukou některých známých fitness koučů, kteří publikují svá videa na vlastních Youtube kanálech.
  5. Odměňte se Nejdůležitější pravidlo na závěr? Nezapomeňte se čas od času odměnit něčím, co vám pomůže ve sportu vytrvat i v následujících měsících. Ženy nám rozhodně dají za pravdu, že nejlépe se cvičí v novém sportovním kompletu renomované značky, muži zase mohou sáhnout po zbrusu nové sportovní výbavě. Všechny tyto zdánlivě nenápadné maličkosti totiž dělají z pravidelného pohybu závislost, které se už nikdy nebude chtít vzdát!

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

5 důvodů, proč si na léto pořídit funkční merino triko

5 důvodů, proč si na léto pořídit funkční merino triko

Autor: -lym-, Datum: 28. 5. 2023 15:11

Pokud se chystáte prožít léto aktivně, ať už na dovolené spojené s turistikou, na výletech v…

Pozor na infarkt v létě

Pozor na infarkt v létě

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 27. 5. 2023 0:05

Letní měsíce mohou být fyzickou zátěží pro naše tělo. Často to může být náročné období i pro…

Hrozí Česku epidemie nadužívání psychoaktivních léků?

Hrozí Česku epidemie nadužívání psychoaktivních léků?

Autor: redakce ve spolupráci s Národní linkou pro odvykání, Datum: 18. 5. 2023 0:05

Každý desátý Čech má zkušenost s užíváním psychoaktivních léků. Problematické vzorce chování…

Máj, lásky i vína čas

Máj, lásky i vína čas

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 7. 5. 2023 0:05

Rozkvetlé stromy plné narůžovělých květů, sezóna chřestu, lásky čas, Den matek i Národní den vína a…

5 tipů, jak se zbavit se pocitu těžkých a bolavých nohou

5 tipů, jak se zbavit se pocitu těžkých a bolavých nohou

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 6. 5. 2023 0:05

Nohy, a především chodidla jsou často opomíjenou částí těla. Přitom právě ony si zaslouží…

Jarní vzpruha pro zdravé zažívání

Jarní vzpruha pro zdravé zažívání

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 4. 2023 0:05

Víte, co se právě teď děje „tam uvnitř“, v žaludku a ve střevech? Nejspíš vás to ani nenapadne a…

5 tipů, jak účinně zatočit s únavou

5 tipů, jak účinně zatočit s únavou

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 4. 2023 0:05

Během jarního období dostává náš organismus zabrat. Po prvních měsících roku bývá vyčerpaný. Ale…

SOUTĚŽ o přírodní doplnky stravy JOALIS – ACTIV-COL s laktobacily

SOUTĚŽ o přírodní doplnky stravy JOALIS – ACTIV-COL s laktobacily

Autor: -mav-, Datum: 30. 3. 2023 9:30

Víte, že zdraví a štěstí sídlí ve střevech? Střevo je jedním z nejhustěji osídlených povrchů na…

Tip šéfredaktorky

Proti vráskám pomáhají biotechnologie: SOUTĚŽ o Lift Crème GERnétic

5. 5. 2023 10:25 autor -mav-