Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Z knižních novinek tohoto týdne si vybere každý
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Z knižních novinek tohoto týdne si vybere každý

datum: 25. 7. 2022 10:00 autor: -mav-
Tento týden vychází pozoruhodná biografie ukrajinského prezidenta z pera válečného zpravodaje Gallaghera Fenwicka. Na knižních pultech se objeví i vzrušující příběh odehrávající se v georgiánském Londýně, kde nález záhadné starořecké vázy uvede do pohybu nevyzpytatelné kolo osudu. A novinkou je i strhující román o módě, nezdolné vůli a citech, které lze možná odložit, ale nikdy ne zapudit.

Gallagher Fenwick: Volodymyr Zelenskyj - Ukrajina v krvi Volodymyr Zelenskyj se během posledních měsíců stal hrdinou západního světa. Od začátku ruské invaze je symbolem boje proti zlu ve válce Davida a Goliáše. Tato kniha nabízí pohled na netradiční vzestup vrcholného politika, který už dnes vstoupil do dějin.

Příběh Volodymyra Zelenského je také příběhem jeho země, Ukrajiny, a jejího lidu. Vyprávět jej znamená popsat fascinující vzestup a proměnu klauna, který byl díky svému umění komunikace vynesen do role prezidenta a musel se proměnit ve vojenského velitele. Z Charlieho Chaplina se stal Churchillem.

K pochopení tohoto příběhu je třeba si vyslechnout učitelku ze školy v průmyslovém městě Kryvyj Rih na jihovýchodě Ukrajiny, kde Volodymyr vyrůstal, dále ka-marády a spolupracovníky z jeho produkční společnosti Kvartal 95, ale i poslance jeho strany i opozice, politology, historiky, vědce, novináře.

Opomenout ale nelze ani jeho temnější stránky: nejasný vztah k oligarchovi Ihoru Kolomojskému, který vyšel najevo kvůli úniku Pandora Papers, dále nezřetelný vztah, který záměrně udržoval mezi sebou jako skutečným prezidentským kandidátem a postavou, kterou ztvárnil v seriálu Služebník lidu, jeho populistický způsob vládnutí.

24. února 2022, v den ruské invaze Volodymyr Zelenskyj vstoupil do historie a hraje svou životní roli, kterou mu přidělil Vladimir Putin.

Gallagher Fenwick je bývalým vedoucím anglickojazyčné redakce televizní stanice France 24 a v současné době je zpravodajem. V minulosti informoval přímo z místa o řadě konfliktů, zejména byl v letech 2010 až 2015 válečným zpravodajem v Jeruzalémě.

Životopis Volodymyra Zelenského vydává nakladatelství Universum.


Susan Stokes-Chapman: Pandora Některé dveře je lepší nechat zavřené... Vzrušující příběh odehrávající se v georgiánském Londýně, kde nález záhadné starořecké vázy uvede do pohybu nevyzpytatelné kolo osudu.

Londýn, 1799. Dora Blakeová je začínající šperkařka, která žije se svým strýcem v bývalém vyhlášeném obchodě se starožitnostmi svých rodičů. Když je jí doručena záhadná řecká váza, zaujme Doru strýcovo podezřelé chování a požádá o pomoc Edwarda Lawrence, mladého antikváře.

Edward vidí ve starověké váze klíč k odhalení své akademické budoucnosti. Dora v ní zase zase vidí šanci, jak vrátit obchodu jeho zašlou slávu a uniknout svému zlotřilému strýci. Avšak to, co Edward o váze zjistí, donutí Doru zpochybnit vše, čemu dosud věřila o svém životě, své rodině a světě, jak ho zná.

Jak Dora odhaluje pravdu, začíná si uvědomovat, že některá tajemství jsou pohřbena z dobrého důvodu.

Susan Stokes-Chapman vyrostla v historickém gruzínském městě Lichfield, poté se přestěhovala na čtyři roky do pobřežního města Aberystwyth, kde získala titul BA v oboru vzdělávání a anglická literatura a magisterský titul v oboru kreativní psaní. ● Její debutový román Pandora se hned po vydání ve Spojeném království stal okamžitě bestsellerem č. 1 Sunday Times. ● V současné době autorka žije v severním Walesu.

Napínavý historický román z přelomu 18. a 19. století vydává nakladatelství Ikar.


Georgia Kaufmann: Návrhářka z Paříže

Rosa Kusstatscherová vybudovala globální módní impérium díky své schopnosti najít perfektní oblečení pro každou příležitost. Ale když se připravuje na nejdůležitější setkání svého života, její obvyklá jistota jí uniká. Jak se dostala do této situace...?

Zatímco se snaží vybrat si šaty a správný odstín rtěnky, začne vyprávět svůj neuvěřitelný příběh...

Příběh chudé venkovské dívky z vesnice vysoko v italských horách. O nacistické okupaci a nočním útěku. O naději a zármutku ve Švýcarsku; o kouzlu a lásce v Paříži. Ambicích a zármutku v Rio de Janeiru; úspěchu a triumfu v New Yorku.

Jenže Rosa nyní nevidí úspěch. Vidí, že celý život utíkala. Teď ale přišel čas postavit se vlastním démonům, stínům minulosti a bolesti z největší ztráty svého života.

Georgia Kaufmann kdysi řekla, že se narodila ve vlaku, který přes noc cestoval po Evropě, a proto nemá jednu, ale mnoho národností. Její matka, odpadlá katolička, ostatně vyrostla v německy mluvícím Jižním Tyrolsku v Itálii. Otec byl navenek a vzděláním správný Angličan, ale ve skutečnosti coby Žid unikl se štěstím z nacistického Německa, když mu bylo pouhých šest let. ● Už jako dítě absolvovala řadu jazykových kurzů a výměnných pobytů po Evropě. Na Cambridge studovala antropologii a demografii. ● Doktorát získala na Oxfordu. ● Pod pseudonymem G. L. Kaufmann napsala politický thriller A Hard Fall. ● Georgia Kaufmann žije nedaleko Londýna.

Román Návrhářka z Paříže vydává vydává nakladatelství Ikar.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Autor: -mav-, Datum: 13. 2. 2024 14:46

Nejen na svátek všech zamilovaných se rádi začteme do příběhů plných romatiky a lásky.

Knihy, které vás dostanou

Knihy, které vás dostanou

Autor: -mav-, Datum: 7. 2. 2024 19:55

Knižní novinky vás pohladí na duši a přenesou vás do světa příběhů plných fantazie i napětí.

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Autor: -mav-, Datum: 31. 12. 2023 10:25

Pokud chcete ocenit a pochopit whisky a jedinečnou kulturu, která se kolem ní vytvořila (a to nejen…

Vánoční svátky s knihou

Vánoční svátky s knihou

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2023 14:43

Plánujete prožít vánoční svátky v klidu a s knihou? Máme pro vás tipy na knižní novinky.

Romantické vánoční čtení

Romantické vánoční čtení

Autor: -mav-, Datum: 14. 12. 2023 13:33

Příběhy plné lásky a romantiky, tak to je přesně to, co ženy rády najdou pod stromečkem.

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Autor: -mav-, Datum: 7. 12. 2023 9:40

Tři napínavé knižní novinky pro předvánoční zimní čas.

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2023 10:00

Přemýšlíte, co koupit jako dárek? Knihou nezklamete.

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-