Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Víkendové tipy na čtení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Víkendové tipy na čtení

datum: 21. 5. 2021 15:00 autor: -mav-
Tři knižní novinky, ze kterých si může vybrat každý. Německá autorka Anne Jacobsová je v literárním světě známá svou zálibou v uměleckých pseudonymech. Svoji novinku Nebe nad Kilimandžárem napsala tentokrát jako Leah Bach. Petr Žantovský patří k nejkontroverznějším – a proto nejčtenějším – publicistům současnosti. A Jodi Taylor nabízí cestování v čase, smích i slzy – to vše v jedné knize!

Anne Jacobsová alias Leah Bach: Nebe nad Kilimadnžárem Hlavní hrdinka příběhu Charlotta sní o dalekém světě a cestách do exotických zemí a nijak nepospíchá s manželským svazkem. Už jako mladá se zamilovala do George Johanssena, strýcova přítele do ze studií. George se však ožení s její sestřenicí, a tak jí zůstává jen přátelská korespondence s mužem, který jako jediný rozumí jejím nejtajnějším snům a touhám...

Je jí dvaadvacet let, když dostane nabídku k sňatku od mnohem staršího muže – Christiana Ohlsena. Jeho obchod, kde se prodává exotické koření, tabák a zboží ze zámoří, ji fascinuje natolik, že jeho nabídku přijme. Ale zanedlouho toho trpce lituje. Christian ji podvádí, a navíc brzy vyjde najevo, že jako obchodník stojí před bankrotem.

Charlotta si uvědomuje, že mají jen jedinou šanci na budoucnost – opustit rodnou zemi a kdesi daleko začít úplně nový život. Doslechne se, že ve východní Africe lze získat slušné příjmy pěstováním kávy. Netuší, že tam směřuje i George.

Leah Bach je pseudonym autorky Anne Jacobsové (*1941), která svými rodinnými ságami nadchla čtenáře po celém světě.

Knihu Anne Jacobsové alias Leah Bach vydává nakladatelství Ikar.


Petr Žantovský: Zprávy ze cvokhauzu Petr Žantovský patří k nejkontroverznějším – a proto nejčtenějším – publicistům současnosti. Čtenáře přitahuje zejména odvahou, se kterou pojmenovává a rozkrývá současná tabu. Žantovského knižní interview (například s prezidenty Václavem Klausem a Milošem Zemanem, s expremiérem Mirkem Topolánkem či třeba s režisérem Otakarem Vávrou a výtvarníkem Milanem Knížákem) zaujaly, jeho  společenskokritické publikace i články (například v Literárních novinách a Parlamentních listech) skoro vždy rozbouřily hladinu veřejného mínění.

Žantovský píše i poezii a povídky. Kniha Zprávy z cvokhausu shrnuje Žantovského fejetony, které zrcadlí dění v české kotlině očima originálního nezávislého pozorovatele. Kniha je doplněna hned dvěma předmluvami (či přímluvami). Jejich autory jsou Vlastimil Vondruška a Benjamin Kuras.

Knihu Petra Žantovského Zprávy ze cvokhauzu vydává nakladatelství Bondy.


Jodi Taylor: Jedna zatracená pohroma za druhou Pod zdánlivě nevinnou rouškou Svaté Marie probíhá tak trochu jiný historický výzkum. Tamní zaměstnanci v žádném případě nepřipouštějí, že by šlo o cestování v čase, místo toho zkoumají „významné historické události v příslušné době“. Ne vždycky se jim daří zachovat zdání neškodných výstředníků – třeba jen proto, že když je dlouho klid, vzápětí jejich vinou něco hodně hlasitě vybuchne, jelikož k tomu prostě mají sklon.

Seznamte se s badateli z Ústavu pro výzkum dějin, kteří se potulují dávnými časy, a kde se vyskytnou, tam vnášejí jednu pohromu za druhou. Jejich cílem je pozorovat a zaznamenávat, aby našli odpovědi na mnohé nezodpovězené otázky dějin, rozhodně ne umírat. Jenže stačí jediný neprozřetelný krok a historie přechází do protiútoku, při kterém už jde o život. A jak vědci brzy zjistí, nebojují pouze s dějinami, které proti nim štvou dinosaury i padající kameny. Vydejte se s nimi na katastrofickou trajektorii, jež je zavádí z Londýna 11. století do první světové války a z období křídy k požáru Alexandrijské knihovny. Kamkoli historici vstoupí, tam zaručeně vypuká chaos.

Tak trochu jiné science fiction i pro ty, kteří tento žánr normálně nečtou, tedy knihu Jedna zatracená pohroma za druhou vydává nakladatelství laser.

Uvedené knihy můžete koupit ve všech dobrých knihkupectvích nebo mj. na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knížky pod vánočním stromečkem

Knížky pod vánočním stromečkem

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2022 14:30

Nový román od autora slavného Předčítače, další napínavý thriller z právnického prostředí a…

Vyberte si z knižních novinek

Vyberte si z knižních novinek

Autor: -mav-, Datum: 15. 11. 2022 14:00

Vybrali jsme pro vás román jihoafrického prozaika oceněný Bookerovou cenou, pro ženy psychologický…

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

Autor: -mav-, Datum: 4. 11. 2022 14:00

Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se…

Knihy pro poučení i pobavení

Knihy pro poučení i pobavení

Autor: -mav-, Datum: 28. 10. 2022 11:20

Začtěte se do příběhu manželů v běhu, motivátorů a autorů úspěšného běžeckého blogu Running2. …

5 knižních novinek pro děti

5 knižních novinek pro děti

Autor: -mav-, Datum: 21. 10. 2022 11:00

Špaček Kamil, hrdinové Disneyho pohádek, příběh psí slečny Shelby, ale i biblické příběhy nebo…

Princ Mamánek se vrací

Princ Mamánek se vrací

Autor: -mav-, Datum: 19. 10. 2022 10:00

Původní kniha herce Jana Budaře Princ Mamánek nyní vychází s exkluzivními fotkami z natáčení…

Podzim s trochou tajemna

Podzim s trochou tajemna

Autor: -mav-, Datum: 13. 10. 2022 10:50

Večer tma, pošmourno a Halloween za dveřmi – podzim už je v plné síle a s ním i večery v křesle s…

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Autor: -mav-, Datum: 4. 10. 2022 15:00

Hlásí se královna skandinávské krimi, nový román vydala i bestsellerová autorka napínavých knih a…