Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Víkendové počasí přeje čtení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Víkendové počasí přeje čtení

datum: 27. 5. 2022 15:00 autor: -mav-
V novinkách tohoto týdne najdete nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru i krvavý hon za milionovým dědictvím nebo soubor detektivních příběhů ze středověku.

Shari Lapena: Nepříliš šťastná rodina Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah.

Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo snad ne?

Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět. Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný.

Shari Lapena (*1960) je bývalá právnička a učitelka angličtiny s láskou k literatuře, v současné době je ale úspěšnou spisovatelkou na plný úvazek. ● S rodinou žije v Torontu. ● Prózy publikuje od roku 2008, celosvětově se prosadila svým prvním psychothrillerem Manželé odvedle (2016), který zaujal dramatickou rodinnou zápletkou a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. ● Svůj talent pro tento žánr stvrzuje Shari od té doby rok co rok, a to tituly: Někdo cizí v domě (2017), Nevítaný host, (2018), Jeden z nás (2019), Její konec (2020) a nyní i novinkou Nepříliš šťastná rodina.

Novinku Nepříliš šťastná rodina vydává nakladatelství Kalibr.


David Glockner: Tajemství rodu Rottových V ústavu pro duševně postižené v zapadlém koutě severních Čech žije již půl století František Stenio.

Netuší, kdo jsou jeho rodiče. Nikdo za ním nikdy nejezdil. Až teď: dívka jménem Zuzana a mladík Antonín. A hned druhý den je tu další návštěva, úžasná blondýna, která šokovaného Stenia odveze z ústavu. Zmizí i Zuzana s Antonínem a na mobilu Zuzanina otce Viléma Drozda se objeví zpráva s voláním o pomoc.

Vilém začne pátrat v minulosti i přítomnosti. Zjistí, že Stenio je bratr Eduarda Rotta, miliardáře neblaze proslulého svými metodami, podvody a spojením s mafiány. A v nemocnici umírá jejich matka, držitelka ohromného jmění a ampulí s nebezpečným obsahem. Krvavý boj o dědictví začíná.

David Glockner (*1971) vystudoval chemii, ale po několika letech práce ve farmaceutické firmě se rozhodl věnovat literatuře a hudbě. ● Nějaký čas žil na Krétě. Odtud musel uprchnout, protože hrozilo, že se stane obětí krevní msty. ● Po návratu do Čech pracoval jako editor a grafik v časopisech a novinách. ● Poslední léta se soustředí především na psaní knih. Čtenáři jej znají jako autora bestselleru Císařův prezident, historického románu Císařův levoboček nebo mysteriózních thrillerů Satanovo vejce, Dvě, Pohřební komora a Prokletí rodu Auerspergů. ● S dcerou a labradorem Arnoštem žije na severu Čech.

Napínavou knihu Davida Glocknera vydává nakladatelství Brána.


Emma Riedová: Suďte spravedlivě – Případy mistra Petra Soubor detektivních případů ze středověku, které řeší bystrý a zkušený mistr Petr, se odehrává ve 14. století, je románově propojený a jeho hlavními ingrediencemi jsou tajemství, napětí a láska.

Sympatický mrzout, temperamentní židovský mladík a zamlklý sluha vyšetřují s nasazením vlastního života případy ohavných vražd ve staré Praze a jejím okolí. Čtenář děj sleduje přímo očima těchto tří nesourodých detektivů a účastní se tak nejen rozkrývání temných zločinů, ale také nelehkého zápolení těchto mužů s jejich vlastními slabostmi, společenskými předsudky i zapovězenou láskou.

Díky autorčině znalosti dobových reálií 14. století kniha mistrně poodkrývá každodenní život na rušných náměstích středověkého města i v přítmí staročeských domácností a odhaluje jak fascinující nádheru středověkého světa, tak i lidskou bídu a ubohost. Postava mistra Petra je navíc inspirována skutečnou historickou předlohou.

V poutavém vyprávění, které potěší všechny milovníka historie i záhad, barvitě ožívá stará Praha a každodenní život dávných obyvatel Českého království za vlády Václava II.

Emma Riedová (*1989) vystudovala práva a dějiny umění. ● Pracuje jako advokátka, stará se o dvě děti a ráda píše napínavé příběhy, v nichž se snoubí historie, tajemství, promyšlené zločiny i vášnivé city. ● Zaujetí pro dějiny a napínavé zápletky ji provázejí už od střední školy, kdy začala psát historické a detektivní povídky. ● Tuto svou vášeň zúročila i při psaní svého prvního historického románu ze 14. století Královské intriky (2014). Její druhá kniha Pařížské rekviem (2016) vznikala převážně v době autorčina několikaměsíčního studijního pobytu v Paříži. ● Suďte spravedlivě – Případy mistra Petra jsou autorčinou třetí knihou.

Suďte spravedlivě – Případy mistra Petra vydává nakladatelství Brána.

Všechny knihy zakoupíte u svého knihkupce nebo je můžete objednat na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Mrazivé napětí v nových knihách

Mrazivé napětí v nových knihách

Autor: -mav-, Datum: 26. 5. 2023 11:15

Útok na výletní loď byl jen začátek, co bude následovat? V dalším příběhu zase netušíme, kdo je…

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Autor: -mav-, Datum: 23. 5. 2023 15:01

Fanoušky Michala Viewegha potěší určitě nový román oblíbeného autora. A v další novince se podíváme…

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Autor: -mav-, Datum: 16. 5. 2023 13:55

Máj, lásky čas – a skvělá příležitost podívat se na to, jak se proměnila romantická četba a zda i v…

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Autor: -mav-, Datum: 10. 5. 2023 15:00

Jo Nesbø přivádí svého geniálního, ovšem velmi komplikovaného kriminalistu Harryho Holea z Los…

Alan Rickman: Deníky

Alan Rickman: Deníky

Autor: -mav-, Datum: 9. 5. 2023 14:12

Jedinečná pozvánka do mysli jednoho z nejoblíbenějších herců současnosti.

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Autor: -mav-, Datum: 30. 4. 2023 15:00

Představujeme vám tři knižní novinky posledního dubnového týdne.

Nové knihy druhé poloviny dubna

Nové knihy druhé poloviny dubna

Autor: -mav-, Datum: 27. 4. 2023 12:00

Co dělat, když na rodinném setkání řádí sériový vrah? A co když je život po smrti náročnější, než…

Les v domě

Les v domě

Autor: -mav-, Datum: 20. 4. 2023 12:00

Nečekaně mrazivý román od autorky bestsellerů Hana, Tiché roky, Listopád. Alena Mornštajnová…

Tip šéfredaktorky

Proti vráskám pomáhají biotechnologie: SOUTĚŽ o Lift Crème GERnétic

5. 5. 2023 10:25 autor -mav-