Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Svobodomyslná: Skutečný příběh o cestě z domácího pekla
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Svobodomyslná: Skutečný příběh o cestě z domácího pekla

datum: 30. 1. 2020 15:00 autor: -red-
„Můj život byl tak dokonalý a nalajnovaný, jako bych vypadla z čítanky. A tak jsem si v devatenácti letech nasadila na hlavu sněhově bílý závoj, na ruku prstýnek a vdala se. Za manipulátora. Za psychopata. A odletěla s ním na druhý konec světa,“ popisuje Kateřina Lieskovská.

Životní příběh ženy, která prožila domácí peklo. Kniha o cestě plné manipulace, psychické i fyzické šikany, ale také hledání vnitřní síly. Pro všechny, kteří jsou uvězněni v nešťastné životní situaci a potřebují udělat radikální řez. Pro ty, kterým partner ubližuje, a možná mají pocit, že jsou na celém světě úplně sami. A vlastně úplně pro všechny. Protože každý z nás má v okolí někoho, komu může dodat odvahu ke změně.

„Knížka o tom, že v sobě člověk může najít sílu, jen je třeba jít štěstí naproti, ne na něj čekat.“ Těmito slovy svůj román uvádí debutující autorka, která domácí peklo prožila na vlastní kůži. V devatenácti se totiž vdala za manipulátora a psychopata, se kterým se odstěhovala na Nový Zéland. Tam začal psychický i fyzický teror. Trvalo dva a půl roku, než se jí podařilo utéct. O tři roky později svůj příběh začala sepisovat: nejprve na osobním blogu, teď se dočkal také knižní podoby.

V knize bez příkras popisuje manželství s mužem, který jí na druhém konci světa připravil život plný manipulace, šikany a neustálého kontrolování. Vypráví také o vlastní vnitřní cestě, na které nakonec našla odhodlání z neutěšené životní situace odejít. Vrátila se do ní už jen prostřednictvím psaní, které se pro ni stalo formou terapie a umožnilo jí sdílet zkušenost i s dalšími lidmi, kteří se ocitli v podobné pasti.

„Po nevydařeném prvním manželství jsem si založila blog, na který mě navedl můj nynější manžel. Jednoho dne jsem vydala článek nazvaný O mém nevydařeném manželství, který měl obrovský úspěch a spousta žen na něj velmi pozitivně reagovala. Jedna mi dokonce napsala, že jí otevřel oči a že díky němu odešla z dlouholetého vztahu plného šikany a psychického teroru,“ říká Kateřina Lieskovská.

Poprvé si tehdy začala pohrávat s myšlenkou, že by mohla napsat knihu, která by třeba pomohla i dalším ženám. Když rukopis dokončila, uvažovala o vydání prostřednictvím samonákladu. Nakonec se rozhodla spojit síly s online nakladatelskou službou Pointa, u které autoři na výrobu a tisk knihy vybírají v crowdfundingu.

Knihu Kateřina Lieskovské Svobodomyslná můžete zakoupit u svého knihkupce nebo na e-shopu Pointy

 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

O ostatních nevím nic

O ostatních nevím nic

Autor: -red-, Datum: 8. 7. 2020 15:00
Oheň a dým

Oheň a dým

Autor: -mav-, Datum: 2. 7. 2020 15:00
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku

100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku

Autor: -red-, Datum: 28. 6. 2020 11:00
Tip šéfredaktorky

Pozor! Je tu velká letní SOUTĚŽ o 3 x stříbrné náušnice

9. 7. 2020 8:00 autor -red-