Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Sváteční čtení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Sváteční čtení

datum: 29. 12. 2021 15:00 autor: -mav-
Kdy jindy než v povánočním svátečním období si zalézt s knížkou do teplíčka?

I ty nejtemnější dny může prozářit světlo

Andreas Izquierdo: Stíny světa Thorn, Západní Prusko, rok 1910. Plachý Carl, odvážný Artur a drzá Isi berou život jako hru. Nijak je nešokuje ani vzrušující vědecká zpráva o nově objevené Halleyově kometě, která by mohla zničit Zemi. Naopak – aktivně prodávají „pilulky proti konci světa“.

Ale dospívání nelze zastavit: Carl se dává na dráhu fotografa, Artur a Isi se stávají párem. Definitivně však přátele rozdělí až světová politika. Začíná první světová válka a Artur s Carlem musí oba narukovat. Daleko od domova se oba stávají součástí nelidské mašinérie, jejíž rozměry si nedovedl nikdo představit. Doma v Thornu mezitím bojuje Isi v jiné válce...

Až boje skončí, bude svět jiný. Umožní mladým lidem vybudovat na troskách starých životů něco nového...?

Stíny světa jsou vzrušující historický román o dospívání, odpovědnosti, lásce a zániku starého světa.

Andreas Izquierdo (* 1968) se narodil jako syn španělské zdravotní sestry a německého inženýra. Prosadil se jako spisovatel a scenárista. ● Slavil úspěchy s historickými i kriminálními romány, ovšem u nás jsme se s jeho díly mohli seznámit zatím jen okrajově – spolupracoval totiž kromě mnoha jiných televizních pořadů i na populárním seriálu Kobra 11. ● Jeho srdce však bije zejména pro silné lidské osudy v neklidných historických dobách. Stíny světa jsou zatím jeho nejambicióznějším románem a sklízí s ním po zásluze úspěchy nejen v rodném Německu.

Příběh inspirovaný životem špionky Nancy Wakeové

Ariel Lawhon: Krycí jméno Helena Tento strhující román se točí kolem čtyř krycích jmen, které používala slavná špionka a protinacistická odbojářka Nancy Wakeová během války.

Píše se rok 1936 a Australanka Nancy žije v Paříži. Zde se setkává s bohatým francouzským průmyslníkem Henrim Fioccou. Henri ji okouzlí a jako jeho manželka se Nancy po pádu Francie do nacistických rukou stává Lucienne Carlierovou. Pod touto identitou pašuje Nancy lidi a dokumenty přes hranice ke spojencům. Její úspěchy a především schopnost vyhýbat se gestapu jí vynesou další přezdívku: BÍLÁ MYŠ. Nakonec je však i Nancy donucena opustit Francii a milovaného Henriho.

Rozhodně se však nevzdává. Na vlastní žádost se účastní školení Special Operations Executives v Británii a stává se pro své spolubojovníky HÉLÉNE.

Nakonec je Nancy vyslána zpět do Francie jako smrtící MADAM ANDRÉ, jedna z nejmocnějších vůdkyň francouzského odporu, vyzbrojená vtipem, svou podpisovou červenou rtěnkou a talentem získat pro své lidi jakékoliv zbraně. Pokud však nepřítel zjistí, že tyto čtyři identity označují jednu jedinou ženu, nikdo Nancy a její blízké neochrání. A čím víc se blíží okamžik, kdy bude Francie konečně osvobozena, tím je nebezpečí pro ty, které Nancy miluje, větší a smrtelnější.

Ariel Lawhon je mnohokrát oceněná autorka bestsellerů podle NewYork Times. Její romány byly přeloženy do několika jazyků a ocitly se v řadě výběrů nejlepších knih roku. ● Žije na úpatí hor za Nashvillem v Tennessee spolu se svým manželem, čtyřmi syny a černým labradorem, který je – prý díkybohu – fenka. ● Svůj čas dělí mezi návštěvy místní samoobsluhy a baseballového hřiště. A pochopitelně nadále píše silné, strhující romány inspirované skutečnými událostmi a lidmi.

Pravda ji může stát víc, než si dovede představit

Julie Clark: Otec neznámý Svět genetičky Paige Robsonové se otřásá v základech: její osmiletý syn Miles se snaží zapadnout v nové škole a začíná se ptát na svého biologického otce. Paigein pečlivě budovaný život se pomalu hroutí, protože pravda o Milesově otci by mohla zničit vše, co pro ni dosud bylo cenné... A když dojde k neštěstí, Paige musí čelit důsledkům sdílení tajemství, které zná jen ona.

Autorka skvělého bestselleru Poslední let Julie Clark s lehkostí a vtipem ukazuje, že zatímco věda je fascinující, řešení intimních tajemství, kdo jsme a odkud pocházíme, probouzí emoce složitější než vlákna DNA, jež nás utvářejí...

Julie Clark se narodila a vyrůstala ve městě Santa Monica v Kalifornii, kde trávila čas čtením na pláži, zatímco všichni ostatní surfovali. Po studiu na University of the Pacific se vrátila domů a nyní v Santa Monice učí. Žije se svými dvěma malými syny a jedním goldendoodlem.

Knihu Stíny světa vydává nakladatelství Brázda, novinky Krycí jméno Helena a Otec neznámý vydal Ikar. Koupit je můžete u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Autor: redakce ve spolupráci s Kristýnou Hladíkovou, Knihobot, Datum: 24. 6. 2022 10:00

Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na…

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Autor: -mav-, Datum: 17. 6. 2022 10:00

Dvě výjimečné autorky se spojily a napsaly strhující thriller! Mladá láska přinesla špatná…

Knižní novinky druhého červnového týdne

Knižní novinky druhého červnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 9. 6. 2022 10:00

Tentokrát vychází román volně inspirovaný životem mladé chartistky. Novinkou je i příběh sicilské…

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Autor: -mav-, Datum: 3. 6. 2022 15:00

Tentokrát na knižní pult přichází dlouho očekávaný životní příběh české filmové ikony Jany…

Víkendové počasí přeje čtení

Víkendové počasí přeje čtení

Autor: -mav-, Datum: 27. 5. 2022 15:00

V novinkách tohoto týdne najdete nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru i krvavý hon…

Čtení pro zábavu i poučení

Čtení pro zábavu i poučení

Autor: -mav-, Datum: 20. 5. 2022 15:00

Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a…

Knihy, které potěší

Knihy, které potěší

Autor: -mav-, Datum: 19. 5. 2022 10:00

Skutečný příběh princezny Diany – jejími vlastními slovy. Čekají na vás i nové případy vrchního…

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Autor: -mav-, Datum: 11. 5. 2022 15:00

Tentokrát se vám představí čeští autoři. Pravdu o letech 1928– 2022 zaznamenal Pavel Kohout. Román…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ Gely na intimní hygienu sebamed

16. 6. 2022 14:30 autor -red-